Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αφαιρεί το Start μενού από τα Windows 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι γνωστές @@ τις Microsoft. Για να δείξει ότι κάτι άλλαξε και ότι δεν είναι ακόμα μία έκδοση windows όπως όλες οι άλλες αφαιρεί κάτι τόσο λειτουργικό και χρήσιμο όπως το μενού Έναρξης.

Από τα XP και μετά ότι έχει αλλάξει η microsoft κατά την γνώμη μου το κάνει για να φαίνεται διαφορετική η επόμενη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τα αλλαζουνε επήτιδες για να κανουνε εντηπωσεις και να θέλουμε να τα αγόρασουμε και να βγάλουνε λεφτα !

Από τις oem άδειες βγάζουν ότι βγάζουν, ελάχιστοι αγοράζουν dsp/retail λειτουργικά (και γενικότερα software).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γνωστές @@ τις Microsoft. Για να δείξει ότι κάτι άλλαξε και ότι δεν είναι ακόμα μία έκδοση windows όπως όλες οι άλλες αφαιρεί κάτι τόσο λειτουργικό και χρήσιμο όπως το μενού Έναρξης.

Από τα XP και μετά ότι έχει αλλάξει η microsoft κατά την γνώμη μου το κάνει για να φαίνεται διαφορετική η επόμενη έκδοση.

 

Μην το πας τοσο μακρια. Τα XP απο τα 7 εχουν ουσιαστκες διαφορες και δεν εννοω τις διαφανειες.

 

Για το θεμα του start menu τωρα, υπαρχει ενα σοφο ρητο που φαινεται να εχουν ξεχασει εκει στο redmond

IF IT AINT BROKE DONT' F*CKIN' FIX IT

 

Η τελος παντων αν θες να καινοτομησεις μην κοβεις επιλογες που αποδεδειγμενα δουλευουν.

 

Τοσα χρονια εχουν περασει και ακομα υπαρχουν ανθρωποι που μισουν το ribbon και γι αυτο εχουν μεινει σε office 2003 η εχουν παει σε open/libre office. Ναι υπαρχουν και αυτοι που τους αρεσει. Τι καλα που θα ηταν ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ.

 

Ας παρουμε αλλη μια δοση λοιπον τωρα. Επομενος γυρος.

 

Ελπιζω τουλαχιστον στις server εκδοσεις να επικρατησει η κοινη λογικη γιατι αν δω την επομενη εκδοση με metro interface κατι θα παθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πείτε οτι βγαίνουνε οι εκδόσεις ποσό καιρο κανούνε να ανέβουνε στο ιντέρνετ ?

 

και πώς το κάνουνε ??αν μπορειτε να μου λησετε αυτη τιν απορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι θελω να κοντραρουν την apple...με ενα εξισου designατο λειτουργικο........μενει να δουμε αμα θα ειναι χρηστικο......και βολικο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρωνε κανενας δεν ειπε οτι θα ειναι (ξερεις η γνωστη λεξη με τα 3 "Α") αλλα η αλλαγη στη "συνηθεια" της Εναρξης θα ειναι δυσκολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γιατι αγχονεστε αδικα,τα 7 ειναι εκπληκτικο λογισμικο και το σημαντικο:

-Ειναι σχετικα προσφατα!

-Ακομη το sp2 δε βγηκε!

-Τα pc/laptop που κυκλοφορουν,το τρεχουν χαλαρα,χωρις κατι να τα περιωριζει!

-Ακομη κ τα Ultrabook που θα βγουν,αν κ θα ειναι με 8αρια,καποιοι αν θελουν το γυρνουν στα 7αρια!

Κατα τ'αλλα δε παιζει,σε μη touchscreen συνθεση ή ταμπλετ,να μπουν τα 8αρια!Τουλαχιστον σαν κυριο λογισμικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει πάντως... Είναι πολύ όμορφο, και άμα προσθέσει και αυτά που λέει ο φίλος μας ntg1980 (ισχυρότερο media player, και ένα καλό browser) τότε θα είναι ένα Γ@μ@τ0 λειτουργικο!!! ΑΑ και να προσθέσει και τίποτα shell...δεν θα με χαλούσε καθόλου... :-D :-D :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...