Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αφαιρεί το Start μενού από τα Windows 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε όχι και χωρίς taskbar!

 

Χρησιμοποιώ τακτικά πάνω από 10 εφαρμογές για την δουλειά μου, χώρια τα βοηθητικά προγράμματα, που θα τα βάλω; Το desktop ήδη το έχω γεμάτο .

 

Ευτυχώς που θα λειτουργεί με το winkey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το γνωστό κόλπο της Μ$:

dο i=1,infinite

βγάλε σχετικά ανεκτό λειτουργικό με πολλά φρουφρου

βγάλε SP αφού σε κράξουν αρκετά

wait 3-4 χρόνια

βγάλε καινούριο λογισμικό, όσο πιο σκατά μπορείς, κάτι σαν Windows Millenium Edition

enddo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωστό κόλπο της Μ$:

dο i=1,infinite

βγάλε σχετικά ανεκτό λειτουργικό με πολλά φρουφρου

βγάλε SP αφού σε κράξουν αρκετά

wait 3-4 χρόνια

βγάλε καινούριο λογισμικό, όσο πιο σκατά μπορείς, κάτι σαν Windows Millenium Edition

enddo

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Αξέχαστο χάλι!!!! Δεν υπάρχουν τα Windows ME!!! Το πρώτο στραβοπάτημα της microsoft που... δε της έγινε μάθημα! Αν σκεφτείς ότι τα ME αντικαταστάθηκαν ταχύτατα από τα xp για να προλάβουν τα χειρότερα, η ιστορία επαναλαμβάνεται λίγα χρόνια μετά με τα Vista που η άμεση αντικατάσταση τους ήταν τα 7.

Ελπίζω κι εύχομαι να μη ξαναζήσουμε τα ίδια με τα 8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχχ Microsoft, ααχ!

 

Μα ποσο αχρηστη εισαι... απορω πως εχεις φτασει εκει που εχεις φτασει!

Μια χαρα ημουν με το MS-DOS! Ουτε starts ουτε τιποτα. Δεν χρειαζομουν καν mouse, μπορουσα να κανω τα παντα με το πληκτρολογιο μου! Ετσι μαθαινα και να πληκτρολογω γρηγορα και τυφλο συστημα! Μπορουσα να κανω τα παντα απο οποιο σημειο/φακελο βρισκομουν. Ακομα και format c: μπορουσα να κανω αμεσως! ουτε backups, ουτε startdisks, ουτε installation cds/usbs, πφφφφ... Ελεος δηλαδη! Τα παντα σε ελαχιστα δευτερολεπτα.

Μπορουσα να τρεχω οτι προγραμμα ηθελα κατευθειαν! χωρις installations, registry και αλλες τετοιες αηδιες απο οπου ηθελα! και τα παντα παναλαφρα! στον 286 μου ειχα μολις 20mb σκληρο και 640kilobytes μνημη και ολα φυσουσαν, ουτε κωλυματα, ουτε χαμηλο framerate στα παιχνιδια, ουτε μπλε οθονες, ουτε τιποτα!

11 χρονια, 3 μηνες, 25 μερες και 9 ωρες χρειαστηκα για να συνηθησω τα windows και το αναθεματισμενο start button και το τωρα μου το παιρνεις και αυτο ετσι απλα? Ειχα γεμισει το desktop μου και την taskbar εικονιδιακια! που θα τα παω ολα αυτα ε? Ε?

Ολο φρου φρου και αρωματα μου εισαι αλλα απο ουσια τιποτα! καμια εξεληξη στην συμβατοτητα μεταξυ συσκευων και την διαδραστικοτητα με τον χρηστη!

Τελος! Εως εδω! μου εχεις καταστρεψει την ζωη ολα αυτα τα χρονια!

 

Βεβαια καποιοι μου λενε οτι δεν ειναι το προβλημα της microsoft αλλα δικο μου, οτι δυσκολευομαι να προσαρμοστω γενικοτερα σε μια νεα κατασταση στην ζωη μου, σε νεα δεδομενα και οχι μονο σε νεες εκδοσεις λειτουργικου συστηματος για υπολογηστες, αλλα πφφφφφφ τι ξερουν αυτοι...

 

Ευχαριστω για την αναγνωση.

ενας αγανακτησμενος με την microsoft!

 

 

υγ. το παραπανω κειμενο δεν ειχε σκοπο να προσβαλει τον οποιονδηποτε και ουτε θα συνεχισει καποιο forum war. Ο μονος λογος υπαρξης του ειναι να κανει εστω και εναν να χαμογελασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή αλλαγή παιδιά! Εχω μείνει άφωνος! Το θέμα είναι ότι όλοι τη βρίζουμε, αλλά οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε windows. Τεσπα, το θέμα δεν είναι η "εξωτερική εμφάνιση" που αυτό θα περάσει μετά από μερικές μέρες, γιατί πλέον θα τα συνηθίσουμε, αλλά πιο ουσιώδες αλλαγές στη γενική δομή και λειτουργία των windows. Επίσης γιατί θα πρέπει ντε και καλά να ακολουθούμε τη μόδα και εδώ και να έχουμε τα τελευταία windows; Εφόσον κάποιος είναι ικανοποιημένος με τα ήδη υπάρχοντα μπορεί να μείνει εκει. Η θα μας παρέχουν μεγαλύτερη ασφάλεια από τoυς κακούς του ιντερνετ; :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως δεν εγκαταλειπω τα 7 για τα 8 με τιποτα

 

Και συγκεκριμένα σήμερα και αυτό το χρονικό διάστημα με ποιο τεκμήριο οδηγήθηκες σ'αυτή την απόφαση?

Ότι ας πούμε τα δοκίμασες και δε σου κάνανε? Ότι σέρνονται? Αργούν στην εκκίνηση? Κολλάνε στην επανεκκίνηση?

Είναι πιο αργά από τα Windows 7?

 

Εγώ λέω να μη προτρέχουμε... Ας κυκλοφορήσουν πρώτα και ύστερα θα μπορούμε τουλάχιστον να δικαιολογήσουμε αποφάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και σταματήστε να κρίνετε τους άλλους μερικοί. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι και ούτε έχουμε τις ίδιες προτιμήσεις και συνήθειες. Ευτυχώς κιόλας γιατί θα ήταν πολύ βαρετός ο κόσμος μετά.

 

:shifty: σωστός! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συγκεκριμένα σήμερα και αυτό το χρονικό διάστημα με ποιο τεκμήριο οδηγήθηκες σ'αυτή την απόφαση?

Ότι ας πούμε τα δοκίμασες και δε σου κάνανε? Ότι σέρνονται? Αργούν στην εκκίνηση? Κολλάνε στην επανεκκίνηση?

Είναι πιο αργά από τα Windows 7?

 

 

Προφανως εχει την RTM και ξερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

 

Θα μείνω με WinXP και Win7. Μια χαρά τρέχω τα πάντα που θέλω. Γιατί να αλλάξω; Για τη μόστρα του καινούργιου και τη φιγούρα. Ας τσιμπήσουν τα "θύματα"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

 

Θα μείνω με WinXP και Win7. Μια χαρά τρέχω τα πάντα που θέλω. Γιατί να αλλάξω; Για τη μόστρα του καινούργιου και τη φιγούρα. Ας τσιμπήσουν τα "θύματα"..

Γιατι πιστευετε ολοι οτι η ms εβγαλε τα 8,για να μας τα πουλησει εμας,που εχουμε τα 7?

Η ms τα προοριζει περισσοτερο για τα νεα ultrabook,tablet και γενικα οτι oem os,εχει να πουλησει απο την ημερα της επισημης κυκλοφοριας τους κ μετα!

Αν εσυ στο νεο σου desktop θελεις να αγορασεις τα 7αρια,η ms μια χαρα ευχαριστημενη θα ειναι!

Εδω τα Vista δεν εχουν κλεισει το κυκλο τους.ποσο μαλλον τα 7!Τα 7αρια θα συνεχισουν να πωλουνται κ να υποστηριζονται παραλληλα με τα 8!

Δεν εχει να χασει κανεις κατι με το να μεινει στα 7,εκτος απο λιγο καλυτερες επιδοσεις στο hardware που θα δωσει το 8 και το ολο project του metro ui!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...