Προς το περιεχόμενο

Αποστολή δέματος


Xristos ideal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε δεν παλεύεσαι λέμε... Για να αναδείξεις τα καλά της χορτοφαγίας, είσαι ικανός να πάρεις τον λόγο σε συνέντευξη τύπου του Ομπράντοβιτς :ρ

 

Τεσπα, κι εκτός κι αν ξέρεις (...πάλι...) κάτι που δεν ξέρω, κακώς βγάζεις τον συγκεκριμένο πωλητή "ένοχο".

 

Όσο περί υπαναχωρήσεως, τα μπερδεύεις με "νομικίστικα" τα πράγματα. Εδώ δεν έχουμε εταιρία. Έχουμε έναν μπαγλαμά που λέει σ' έναν άλλο μπαγλαμά

 

"-έχω ένα πιεσγιού. Θες;"

 

"-πόσο;"

 

"-τόσο. Θες;"

 

"-εγγύηση έχει;"

 

"-όχι. Θες;"

 

"-δουλεύει κανονικά τουλάχιστο;"

 

"-δουλεύει. Θες;"

 

"-δε γαμιέται, θέλω".

 

 

 

Εκτός κι αν του το πούλησε ίσα με τιμή μαγαζιού (που δίνει κι εγγύηση), εκτός κι αν ήξερε ότι θα μαρχαλευτεί οσωνούπω το εργαλείο, εκτός κι αν κάτι άλλο του έταξε κι άλλο του έμπηξε, ο μπαγλαμάς Νο2 αποδέχθηκε μια "τόσο" τιμή (υποθέτω), ελέω έλλειψης εγγύησης. Το 'παιξε δηλαδή. Και μια βδομάδα μετά (σιτ χάπενς), του 'σκασε η πίπα. Γιατί να βγει όμορφος κι ωραίος; Αυτός δεν αθετεί την αρχική συμφωνία κυρίων; Το να είναι λαρτζ ο πωλητής και να πει "α ρε το φουκαριάρικο...Δεν έσκασε σε 'μένα, κι έσκασε σ' αυτόνανε...Ε ρε βάσανα που 'χει ο κόσμος...Κάτσε να του στείλω μία πίσω τα γκαφρά", γούστο του και καπέλο του, αλλά όχι δα κι υποχρέωσή του....Ούτε καν ηθική. Εκτός κι αν ο άλλος θα πρέπει να γίνει κλέφτης πλέον για να βγάλει νέο τροφοδοτικό, και με κάποιον τρόπο το ξέρει αυτό ο πωλητής. Αλλά και πάλι, γούστο του. Όχι υποχρέωση. Λαχνό πουλάει. Και δεν είναι καν εταιριάρα με υποχρεώσεις απέναντι στον καταναλωτή και γκαφρά με ουρά. Τώρα άμα δε συμφωνάς με την πώληση λαχνών, και θες να πουλάς τίμια κι ελεγμένα (και σάμπως και να θες, πώς να ελέγξεις ένα τροφοδοτικό πότε θα σκάσει - αλλά λέμε τώρα...) και πιο ντόμπρα κι από παραγωγό εταιρία, άλλο καπέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:rolleyes: τι να πω εγώ πάντως του είπα να κάνει και το γνωστό με το βραχυκύκλωμα και δούλεψε...!! Άρα το μόνο που μένει είναι να μην είναι συμβατό με το pc του...

Λολ ρε. ΤΩΡΑ τα λες αυτά; :ρ

 

 

Ορίστε ρε λουκέτε, δεν είναι καν χαλασμένο....

 

Βέβαια, αν ΔΕΝ είναι, εγώ στη θέση του πωλητή θα ΤΟ 'ΠΑΙΡΝΑ πίσω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι ΠΡΩΤΑ θα στο στείλει, θα το δοκιμάσεις, και ΜΕΤΑ θα του στείλεις τα λεφτά (...αφού κρατήσεις τα μεταφορικά. Για 'μένα, έτσι πάει). Αν δε δουλεύει, να του το...ξαναστείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κρίση σου είναι. Εγώ πάντως, αυτό θα έκανα, για να εξαντλήσω τα περιθώρια της ηθικής μου (αφού υποστηρίζει ότι δουλεύει). Εξαρτάται βέβαια και από το πώς θα μου μίλαγε κι ο άλλος, πώς θα τον "έκοβα", κτλ.

 

Αν δε συμφωνήσει, πάρε μια φωτό τα παπάκια σου (@@) και στειλ' του αυτήν αντί για λεφτά.

 

 

 

 

Για πόσα φράγκα μιλάμε (τιμή πώλησης) και για τί (ποιό) τροφοδοτικό;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής από τη στιγμή που ξεκαθαρίζει τα περί εγγύησης δεν έχει καμία ευθύνη. Αν ήθελε να αγοράσει τροφοδοτικό με εγγύηση ας έψαχνε για άλλη αγγελία ή ας αγόραζε καινούργιο. Προσωπικά αν την επόμενη μέρα χαλούσε το τροφοδοτικό θα το έπαιρνα πίσω. Μετά όμως από 7 μέρες; Εντάξει είπαμε να είμαστε σωστοί, όχι όμως να μας πατάει ο άλλος στο φιλότιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...