Προς το περιεχόμενο

Windows 8 Consumer Preview στις 29 Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πολυαναμενόμενη δοκιμαστική έκδοση (Consumer Preview) των Windows 8, θα κυκλοφορήσει τελικά στις 29 Φεβρουαρίου σύμφωνα με ανακοίνωση της Microsoft επιβεβαιώνοντας παλιότερη ανακοίνωση της εταιρείας. Η συγκεκριμένη έκδοση θα είναι διαθέσιμη για κατέβασμα από όλους και αποτελεί την πρώτη επίσημη beta των νέων Windows.

 

Για το σκοπό αυτό η Microsoft έχει προγραμματίσει ειδική παρουσίαση η οποία θα λάβει μέρος στην έκθεση Mobile World Congress στη Βαρκελώνη, τη μεγαλύτερη έκθεση κινητής τηλεφωνίας στον κόσμο την οποία το Insomnia θα καλύψει από κοντά και φέτος.

 

post-39041-0-83803600-1330206191_thumb.jpg

 

Η επιλογή της συγκεκριμένης έκθεσης για την παρουσίαση της Consumer Preview έκδοσης των Windows 8 δε θα πρέπει να θεωρείται τυχαία αφού όλα δείχνουν ότι η Microsoft θα δώσει και τις πρώτες επίσημες πληροφορίες για την επόμενη έκδοση των Windows Phone. Σύμφωνα με πληροφορίες που διέρρευσαν πριν λίγες ημέρες, οι δύο πλατφόρμες θα στηρίζονται στο ίδιο kernel για πιο εύκολη μεταφορά των εφαρμογών που στηρίζονται στο Metro UI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πώς το μυρίζεσαι? για πες μας? έχεις δοκιμάσει εδώ και μήνες το dev preview σε συσκευές σου? το έπαιξες μαζί πάνω από 5 λεπτά? αν όχι το τότε...

 

Μυρίζομαι είπα φίλε, μια απλή υποψία βασισμένη σε λάθη του παρελθώτνος. Δεν είπα ότι βάζω το χέρι μου στη φωτιά...

Εσύ γιατί τέτοια κάψα σου δίνει ποσοστά η microsoft ? , μην τρελαθούμε κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που έχω το developer preview εδώ και αρκετό καιρό (και σας μιλάω μάλιστα απο αυτό)

το θεωρώ πολύ ωραίο και αρκετά βολικό... το όλο θέμα είναι μέχρι να το συνηθήσεις

το "κακο" είναι πως οι εφαρμογές δεν έχουν ένα "Χ"

δεν μπορεις να βγείς ούτε με [esc] ούτε με [alt + F4]

πρέπει να το κλείσεις απο το task manager

αυτο δεν ισχύει για όλες τις εφαρμογές, αλλα για αυτές που τρέχουν σε desktop view

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως είναι και πολύ αξιόπιστο να λέμε πως επειδή μετά από κάθε καλό λογισμικό η Microft, βγάζει ένα χάλια, να λέμε πως τα Windows 8 θα είναι και αυτά χάλια

.

Για μένα, όσο το έχω δουλέψει, δεν θα έλεγα ότι είναι κακό, αλλά πολύ μπερδεμένο... Το μισό είναι για Tablet και το μισό για PC. Αν βρουν τη χρυσή τομή, νομίζω θα είναι αρκετά καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...