Προς το περιεχόμενο

Windows 8 Consumer Preview στις 29 Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βέβαια το λειτουργικό ευτυχώς ή δυστυχώς δεν το κάνουν καλό μόνο οι επιδόσεις...

Εννοητε,δεν ηθελα να πω κατι τετοιο.

Αλλα το vista γενικα δεν ειναι κακο,απλα θελει λιγο παιδεμα στην αρχη οταν το βαλεις για να λειτουργου ολα οπως πρεπει!Αλλα οταν τα ειχα δεν ηξερα που παν τα τεσσερα μου,οσο αφορα γενικα τα windows,για να μπορεσω να το στροσω.Και μολις βγηκαν τα 7 εκανα κι εγω οτι εκαναν ολοι,βουρ στο καινουριο! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

είναι όλοι μάστορες εδώ μέσα? :P

 

που ξέρετε ότι vista δεν διαφέρουν παρά λίγο από τα 7? πραγματικά σε θέματα κατανάλωσης (αυτονομία), διαχείριση του dwm, λειτουργία του windows presentation αλλά και φυσικά το powershell δεν έχουν καμία σχέση.

 

όσο για εμάς τους λάτρεις της αφής... είναι η μέρα με τη νύχτα.

 

επίσης το superfetch αλλά και το sleep δουλεύουν όπως θα έπρεπε. όπως και το wake up.

η υποστηριξη επίσης (100%) των ssds (trim etc) είναι και αυτό κάτι θετικό όπως και το xp mode.

 

μην τα μηδενίζουμε όλα...

 

ευτυχώς έχω γράψει ότι αναφέρομαι μόνο στο θέμα των επιδόσεων στη σύγκριση που κάνω, πχ πόσα fps βγάζει σε ένα game κτλπ κτλπ

 

το superfetch στα 7 είναι λιγότερο "επιθετικό" αν δεν κάνω λάθος όχι απαραίτητα καλύτερο imho και έχω αναφερθεί στην υποστήριξη του trim μερικά posts πριν...

 

δεν μηδενίζουμε τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι όλοι μάστορες εδώ μέσα? :P

 

που ξέρετε ότι vista δεν διαφέρουν παρά λίγο από τα 7? πραγματικά σε θέματα κατανάλωσης (αυτονομία), διαχείριση του dwm, λειτουργία του windows presentation αλλά και φυσικά το powershell δεν έχουν καμία σχέση.

 

όσο για εμάς τους λάτρεις της αφής... είναι η μέρα με τη νύχτα.

 

επίσης το superfetch αλλά και το sleep δουλεύουν όπως θα έπρεπε. όπως και το wake up.

η υποστηριξη επίσης (100%) των ssds (trim etc) είναι και αυτό κάτι θετικό όπως και το xp mode.

 

μην τα μηδενίζουμε όλα...

Τα ειχα τουλαχιστων 1.5χρονο.Αλλα η αληθεια εκεινο το καιρο πασχιζα να μαθω τα βασικα του κομπιουτερ παρα να γνωρισω το λογισμικο!

 

Στο θεμα αφης,μπορει για σενα να ηταν η μερα με τη νυχτα,οπως λες,αλλα εγω δε βρηκα καμια διαφορα απο vista σε 7!Aλλα απο τα 7 στα 8 ειδα αρκετη διαφορα κ μιλω μονο για desktop περιβαλλο!

Μαλιστα θυμαμαι,με τι ανυπομονησια περιμενα να περασω τα 7,για να δω το touch friendly που τοσο διαφημηζε εκεινο το καιρο η ms για τα νεα τοτε 7αρια!Οπου στο τελος πρηρα μια πικρα κ απογοητευση που δε προσεξα κατι το πολυ διαφορετικο,εως καθολου διαφορετικο απο τα vista!

 

 

Το xp mode ουτε τωρα το εχει η συντριπτικη πλειοψηφια των win7 users!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα metro apps το κλείσιμο γίνεται με Alt+Esc (<-- για όσους δεν μπορούν να τα κλείσουν και κάνουν ολόκληρη διαδρομή από task manager).

....

Ευχαριστώ πολύ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα metro apps το κλείσιμο γίνεται με Alt+Esc (<-- για όσους δεν μπορούν να τα κλείσουν και κάνουν ολόκληρη διαδρομή από task manager).

Σεμενα απλα με βγαζει στο σταρτ δε λειτουργει καθολου.Δε κλεινει τις εφαρμογες και παλι πρεπει να τις κλεισω απο το task manager! :-()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε τοσες σελιδες που τσακωνεστε 2 ατομα. πειτε τα pm ή μηπως νομιζετε οτι μας αρεσει να διαβασουμε σχολια τυπου το δικο μου ειναι καλυτερο οχι το δικο μου ειναι καλυτερο. ελεος πια... ο καθενας με οτι βολευεται. εμενα τα 7 με εχουν βολεψει τρελα οποτε δεν παν να βγουν τα 8 τα 9 και τα 10? πρεπει να τα βαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lexmark

βασικά το [alt] + [esc] δεν τις κλείνει, απλως τις ελαχιστοποιεί (έτσι κάνω και εγώ με την εναλλαγη παραθύρων ( [alt} + [tab] )

όπως και να έχει δεν πρέπει να πιάνει και πολύ χώρο

επίσης:

αν αφήσετε το ποντίκι σας αριστερά στην οθόνη θα σας βγάλει τα άλλα διαθέσιμα παράθυρα...

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χάλι το Metro. Λες και είμαστε παιδάκια και χρειαζόμαστε πολύχρωμα πλακάκια. Στα κινητά αν και είναι απίστευτα βαρετό παλευεται λόγω μικρής οθόνης. Σε μεγάλες οθόνες όμως είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολύ χάλι το Metro. Λες και είμαστε παιδάκια και χρειαζόμαστε πολύχρωμα πλακάκια. Στα κινητά αν και είναι απίστευτα βαρετό παλευεται λόγω μικρής οθόνης. Σε μεγάλες οθόνες όμως είναι τραγικό.

 

γιατί ποιος σου είπε οτι θα το χρησιμοποιούμε σε μεγάλες οθόνες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lexmark

βασικά το [alt] + [esc] δεν τις κλείνει, απλως τις ελαχιστοποιεί (έτσι κάνω και εγώ με την εναλλαγη παραθύρων ( [alt} + [tab] )

όπως και να έχει δεν πρέπει να πιάνει και πολύ χώρο

επίσης:

αν αφήσετε το ποντίκι σας αριστερά στην οθόνη θα σας βγάλει τα άλλα διαθέσιμα παράθυρα...

αυτα

 

Α, ναι; Ε, σορρυ παιδιά απλά δεν το είχα κοιτάξει περισσότερο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χάλι το Metro. Λες και είμαστε παιδάκια και χρειαζόμαστε πολύχρωμα πλακάκια. Στα κινητά αν και είναι απίστευτα βαρετό παλευεται λόγω μικρής οθόνης. Σε μεγάλες οθόνες όμως είναι τραγικό.

Κι όμως το design παίζει σημαντικό ρόλο στο πόσο θα εξοικιωθεί κάποιος για να κάνει την δουλειά του

πολλά άτομα που ξέρω δεν μπορούν να χειριστούν έναν υπολογιστή που έχει windwos XP και το θέμα το παλιο (των 2000) το ίδιο καλα με ένα που έχει ίδιο λειτουργικο και το default κανονικο θέμα

 

Εμένα μου αρέσουν

και τα χρησημοποιώ σε οθόνη 22 ιντσών

Είναι εξυπηρετικά, ουσιαστικά η αρχική οθόνη αντικαθιστά την γρήγορη εκκίνηση... πιο οργανωμένα

και έχουν μεγαλύτερη ανάλυση και βλέπω διαφορά στην ταχύτητα

 

Α, ναι; Ε, σορρυ παιδιά απλά δεν το είχα κοιτάξει περισσότερο :)

συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αισθητικά ούτε και σε μένα αρέσει το Metro , τώρα άν είναι λειτουργικό θα δείξει . Για κινητό παλεύεται αλλά για σταθερό χλωμό το βλέπω. Έπρεπε να βγάλει δύο εκδόσεις , αλλά επειδή με τον καράφλα τον μπάλμερ ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται θα δούμε . Όπως λέει και ένα φιλαράκι μου που δουλέυει στην MS , τόσες πατάτες έχει κάνει τα τελευταία χρόνια , να μην κάνει και μια φέτος , έτσι για καλή αρχή , καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...