Προς το περιεχόμενο

Η εφαρμογή Viber αποκτά 50 εκατομμύρια χρήστες σε ένα χρόνο


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στις κλησεις μεγαλο προβλημα με τον ηχο ενω στα sms το whatsapp ειναι καλυτερο (γενικα στα sms το whatsapp ειναι οτι καλυτερο!!!)

πολυ μετρια εφαρμογη γενικα το skype :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλήθεια έχει μετρήσει κανείς πόσα data καταναλώνει μια ομιλία 5 λεπτών ας πούμε;

Το έχω εγκαταστήσει και εγώ σε iPod Touch 4 και η ποιότητα της συνομιλίας είναι απλά απίστευτη.

 

During the call, Viber spends approx 500 KB per minute (250 up and 250 down). So, if you have 250 MB data plan (which is one of smallest ones), you can gain yourself up to 500 minutes for calls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το viber στο iPhone λειτουργεί άψογα, δεν ισχύει, όμως, το ίδιο σε Android. Την έχω χρησιμοποιήσει και στις δυο πλατφόρμες Όταν η σύνδεση είναι 3G, η συνομιλία είναι πολύ καλή χωρίς καθυστερήσεις, ενώ καταναλώνει ελάχιστα KB/sec. Τα παράπονα για την αυτονομία φοβάμαι πως πρέπει να πάνε στη Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια έχει μετρήσει κανείς πόσα data καταναλώνει μια ομιλία 5 λεπτών ας πούμε;

Το έχω εγκαταστήσει και εγώ σε iPod Touch 4 και η ποιότητα της συνομιλίας είναι απλά απίστευτη.

 

240kb ανά λεπτό γράφουν οι ίδιοι και 14mb ανά ώρα up/down

 

http://helpme.viber.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/17/5/how-much-bandwidth-does-viber-use

 

 

το whatsapp πάντως δεν παλεύετε με τίποτα στα windows phone

 

Όντως, είναι αρκετά πίσω από τις εκδόσεις iPhone/Android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με Iphone απλά δεν μπορώ να μιλήσω, είτε με 3g είτε με wifi... στα ίδια μέρη που με το skype οχι απλά μιλάω αλλά κάνω και video κλήση, το viber μου βγάζει συνεχώς poor connection. Παλαιότερα δούλευε καλύτερα(πριν 5-6 μήνες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη εφαρμογη. την χρησιμοποιω και σε zte blade και στο ipod touch 2g και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. οντως σε android εχει ενα θεματακι....θεωρω οτι η αντιστοιχη εφαρμογη στο ios ειναι καλυτερη με ΑΨΟΓΗ ποιοτητα ηχου. τελος.....πραγματικα το εχω παρατηρησει και σε αλλα φορουμς.....παντα υπαρχουν καποιοι που ποσταρουν χωρις να εχουν διαβασει το θεμα....για ονομα ρε παιδια....εχει ολοκληρο κατεβατο και αλλος γραφει ενας ακομη messenger....χαχαχα...τι να πω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...