Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξαναλέω λοιπόν.

 

Σήμερα 18/2/12 ώρα 17:30 περίπου.

Αφού επικοινώνησα τηλεφωνικός με το κατάστημα αγόρασα :

1) Σκληρό δίσκο WD Caviar SE16 WD5000AAKS 500gb εσωτερικό 29 ευρώ , 5 χρόνια εγγύηση.

2) Σκληρό δίσκο WD Raptor 74gb 10.000 στροφές 29 ευρώ (για ένα φίλο) , 6 μήνες εγγύηση.

Υποθέτω και τα δύο εκθεσιακά ήταν ή από service.

 

Παίρνω τηλέφωνο λοιπόν διότι είχα δει έναν raptor 150gb 10.000 rpm στα 39 ευρώ και λέω δεν είναι άσχημος, μου λένε όμως ότι ο συγκεκριμένος έχει πρόβλημα και δεν έχει εγγύηση και ότι έχουν έναν 74gb.

Σημειώνω ότι τον 74άρι δεν τον έχουν στην ιστοσελίδα αν δεν κάνω λάθος.

 

Πήγα στο κάτάστημα και είδα ότι ο 150άρις είχε σπασμένο πλαστικό εκεί που μπαίνει το καλώδιο.

Μου είπαν ότι τεχνικός δεν κατάλαβε το καλώδιο είχε ασφάλεια και το τράβηξε με δύναμη και έσπασε το πλαστικό. Με λίγα λόγια κρεμόντουσαν τα πινάκια. Δεν ήθελα να δώσω λοιπόν 39 ευρώ για κάτι το οποίο δεν έχει καθόλου εγγύηση, απαράδεκτο.

 

Γενικά όπως λένε και αρκετοί το όλο σκηνηκό είναι ψιλομούφα, ελάχιστα κομμάτια πραγματικά αξίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω λοιπόν.

 

Σήμερα 18/2/12 ώρα 17:30 περίπου.

Αφού επικοινώνησα τηλεφωνικός με το κατάστημα αγόρασα :

1) Σκληρό δίσκο WD Caviar SE16 WD5000AAKS 500gb εσωτερικό 29 ευρώ.

2) Σκληρό δίσκο WD Raptor 74gb 10.000 στροφές 29 ευρώ (για ένα φίλο).

Οι σκληροί έχουν 6 μήνες εγγύσησης.

Υποθέτω και τα δύο εκθεσιακά ήταν ή από service.

 

Παίρνω τηλέφωνο λοιπόν διότι είχα δει έναν raptor 150gb 10.000 rpm στα 39 ευρώ και λέω δεν είναι άσχημος, μου λένε όμως ότι ο συγκεκριμένος έχει πρόβλημα και δεν έχει εγγύηση και ότι έχουν έναν 74gb.

Σημειώνω ότι τον 74άρι δεν τον έχουν στην ιστοσελίδα αν δεν κάνω λάθος.

 

Πήγα στο κάτάστημα και είδα ότι ο 150άρις είχε σπασμένο πλαστικό εκεί που μπαίνει το καλώδιο.

Μου είπαν ότι τεχνικός δεν κατάλαβε το καλώδιο είχε ασφάλεια και το τράβηξε με δύναμη και έσπασε το πλαστικό. Με λίγα λόγια κρεμόντουσαν τα πινάκια. Δεν ήθελα να δώσω λοιπόν 39 ευρώ για κάτι το οποίο δεν έχει καθόλου εγγύηση, απαράδεκτο.

 

Γενικά όπως λένε και αρκετοί το όλο σκηνηκό είναι ψιλομούφα, ελάχιστα κομμάτια πραγματικά αξίζουν.

Εννοείς αυτόν ΕΔΩ με κωδικό 0251037?

Αν ναι, τότε εδώ γράφει για ΕΓΓΥΗΣΗ 60 μήνες κατασκευαστή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη λάθος, αυτός ναι έχει 5 χρόνια εγγύηση. Ο άλλος όμως έχει 6 μήνες.

Διόρθωσα το ποστ.

Τον έχεις ελέγξει και στο site της WD?

Έχεις επαληθεύσει τον Κωδικό προιόντος με αυτόν που εμφανίζεται και στην κατασταση παραγγελίας στο λογαριασμό σου και είναι ο ίδιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το έχω κοιτάξει. Δεν είχε πει ότι η wd θα μειώσεις τις εγγυήσεις στους caviar blue?

Ναι, αλλα θα ίσχυε για όσες θα παρέδιδε στην αγορά ή ίδια από την 1-1-2012 και μετά κι όχι για ότι υπήρχε ήδη στην αγορά αν δεν απατώμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θέλω να ρωτήσω το άλλο. Μπορεί να πουλάει ένα προιόν χωρίς εγγύηση και να σου λέει ούτε τα χρήματα σου πίσω όυτε τίποτα, το παίρνεις και κάνεις τον σταυρό σου. Σαν να αγοράζεις από χονγκ κονγκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε και εμενα τα ιδια μου ειπαν

 

Έλαβα κι εγω email που έγραφε ότι προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί μου τηλεφωνικως και δεν τα κατάφεραν (πόση προσπάθεια θέλει άραγε κάτι τέτοιο;) και μου ζητούν να τους καλέσω εγω σε ένα συγκεκριμένο νούμερο. Έχει λάβει κανένας άλλος τέτοιο email;

Λέω να τους γράψω κανονικά και να περιμένω να με πάρουν αυτοί. Σε τελική ανάλυση , δεν έχω καμία εκκρεμότητα εγω για να αρχίσω τα τηλέφωνα.

Να σημειώσω ότι η παραγγελία μου έγινε Κυριακή ξημερώματα κατα τις 2 και αφορούσε μια ψηφιακή μηχανή,μια κάμερα, ένα blue ray player , μια κάμερα ασφαλείας , κάτι πολυμπριζα και ένα mp3 player. Όλα για αποστολή στο σπίτι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θέλω να ρωτήσω το άλλο. Μπορεί να πουλάει ένα προιόν χωρίς εγγύηση και να σου λέει ούτε τα χρήματα σου πίσω όυτε τίποτα, το παίρνεις και κάνεις τον σταυρό σου. Σαν να αγοράζεις από χονγκ κονγκ...

Δεν είμαι σίγουρος. Αλλά σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να τονίζεται (ακόμα και με έντονα κόκκινα γραμματα) στη σελίδα του προιόντος). Εδώ όπως βλέπεις άλλα γράφονται κι άλλα ισχύουν στην πράξη!!!

ΣΣ: Εννοώ το θέμα της εγγύησης στις δυο πρώτες παραγράφους και την οικτρή πραγματικότητα στην τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεται αυτή η Ηρώ; :devil:

 

Πάντως πρέπει να έχουν τρελά λεφτά για πέταμα εκεί στα Multirama...Υχουν υπάλληλο μόνο για να ακυρώνει παραγγελίες...και να πέρνει τηλέφωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεται αυτή η Ηρώ; :devil:

 

Πάντως πρέπει να έχουν τρελά λεφτά για πέταμα εκεί στα Multirama...Υχουν υπάλληλο μόνο για να ακυρώνει παραγγελίες...και να πέρνει τηλέφωνα...

 

 

O Jack Norris θα βρει την IP σου και θα τη δωσει στην Ηρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποστολή με κούριερ ή παραλαβή από κατάστημα?

 

σε παραγγελία που έκανα επέλεξα αποστολή με κούριερ (από πέμπτη βράδυ) αλλά ούτε με έχουν ειδοποιήσει αλλά και ούτε έχει αλλάξει το status της παραγγελίας από καταχωρημένη σε κάτι άλλο.

Παραλαβη απο το καταστημα.

Χθες αργα βρηκα δυο κλησεις απο Multirama, που σημαινει οτι ο δισκος που ηθελα και που ειχε κρατηθει απο αλλον, ειναι πλεον ελευθερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...