Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει μην τους βγαλουμε και αγιους...Ειμαι ενας απο τους πολλους που ξενυχτησαν πεμπτη προς Παρασκευη και εκλεισα καποια προιοντα κανονικα απο το site και πηρα επιβεβαιοτικο email αλλα οταν πηρα τηλεφωνο παρασκευη απογευμα μου ειπαν οτι τηρηθηκε σειρα προτεραιοτητας και οτι δεν μπορω να τα πάρω.

 

Δεν ειμαι γνωστης διαχειρησης ιστοδελιδας αλλα στα amazon boxing days και Black fridays, εβγαζαν της προσφορες τους και ελεγε: 10% αγορστηκαν...50% αγοραστηκαν...100%αγοραστηκαν...ουπς τελος και μπες σε λιστα αναμονης.

 

Aν το είχες αγορασει επρεπε σε 15 λεπτα να το πληρωσεις αλλιως αντε γεια και επερνε την σειρα σου καποιος απο την λιστα αναμονης!

 

Πιστευω οτι και οι υπαλληλοι πηραν(και γω το ιδιο θα εκανα αν ημουν εκει μεσα και μου ειχαν κοψει μισθους ή ζουσα μερα με την μερα με την προοπτικη να κλεισει το μαγαζι), λαθος του multirama ηταν που το επετρεψε! Και το online συστημα δεν ειχε απευθειας επικοινωνια με τις αποθήκες αλλα ας δουμε λίγο και την καμπουρα μας γιατι μην μου πει καποιος οτι και εμεις είμασταν αγιοι και δεν ηταν κανεις αναμεσα μας που να εβαλε 5 macbook στο καλαθι του η 10 σκληρους, ειτε για να τους πουλήσει ειτε για να...τους μοσχοπουλησει ^_^

 

Οπως έχω πει και σε αλλο post νομιζω οτι εκαναν περισσοτερους εχθρους παρα φίλους!

 

Για το amazon

Είναι χρόνια μπροστά απ ότι μέχρι τώρα έχω δει. Οντως όπως τα λεει ο φίλος είναι. Ηξερες πόσα έχει μέσα για αγορά αν πάσα στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπερα ξανα κι'απο μένα. :)

Μόλις παρελαβα το λαπτοπ που σας ειπα (deluxe 6600) και ειναι η πρωτη σελιδα που επισκεπτομαι.

Ηρθε στο κουτι του αγρατζουνιστο με τη ζελατινα του στο καπακι και το μονο που μπορουσε να σε κανει να καταλαβεις οτι ειναι εκθεσιακο ειναι οτι οτι τα κουμπια στο mousepad ειχαν δαχτυλιες. Τωρα σχετικα με το αν ειναι οκ θα δειξει. Οταν δουλευει το συστημα ψυξης ειναι αρκετα θορυβωδες. Κατα τ'άλλα ο θεος βοηθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα ξανα κι'απο μένα. :)

Μόλις παρελαβα το λαπτοπ που σας ειπα (deluxe 6600) και ειναι η πρωτη σελιδα που επισκεπτομαι.

Ηρθε στο κουτι του αγρατζουνιστο με τη ζελατινα του στο καπακι και το μονο που μπορουσε να σε κανει να καταλαβεις οτι ειναι εκθεσιακο ειναι οτι οτι τα κουμπια στο mousepad ειχαν δαχτυλιες. Τωρα σχετικα με το αν ειναι οκ θα δειξει. Οταν δουλευει το συστημα ψυξης ειναι αρκετα θορυβωδες. Κατα τ'άλλα ο θεος βοηθος.

 

Με γειά το Laptop και με μέτρο το Facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μην τους βγαλουμε και αγιους...Ειμαι ενας απο τους πολλους που ξενυχτησαν πεμπτη προς Παρασκευη και εκλεισα καποια προιοντα κανονικα απο το site και πηρα επιβεβαιοτικο email αλλα οταν πηρα τηλεφωνο παρασκευη απογευμα μου ειπαν οτι τηρηθηκε σειρα προτεραιοτητας και οτι δεν μπορω να τα πάρω.

 

 

και γω τα ίδια. η παραγγελία είναι στο καταχωρήθηκε, και από κεί και πέρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Καμιά κλήση στο κινητό και καμιά στο mail.

Να τους πάρω τηλ. να ρωτήσω τι γίνεται ή να το αφήσω μήπως και μου τα στείλουν κατά λάθος ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά, αλλά εσύ προσωπικά είδες πως κάποιο κατάστημα έχει διαθεσιμότητα σε ένα προϊόν που σε ενδιαφέρει, πήγες από εκεί ή τους πήρες τηλέφωνο και δεν το βρήκες;

 

Πήρα εγώ και δεν υπήρχε!

Είναι προφανής η παραπλάνηση καταναλωτών. Απλά δεν ασχολείται κανείς. Οι νόμοι υπάρχουν, αλλά κλασσικά δεν εφαρμόζονται. Ή μάλλον εφαρμόζονται μόνο για εμάς τα κορόιδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο παρέλαβα την παραγγελία που είχα κάνει για κάποια παιχνίδια σε προσφορά. Όλα καλά, σφραγισμένα όπως ανέμενα.

 

Δεν ξερω για εσας παιδια αλλα εγω μολις παρελαβα 2x protools keystudio και 3 δεκαδες DVD DL

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον topic starter

 

σχεδόν ταυτόχρονα, στην ίδια πολυκατοικία μένετε ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω τα ίδια. η παραγγελία είναι στο καταχωρήθηκε, και από κεί και πέρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Καμιά κλήση στο κινητό και καμιά στο mail.

Να τους πάρω τηλ. να ρωτήσω τι γίνεται ή να το αφήσω μήπως και μου τα στείλουν κατά λάθος ? :P

 

Φιλε μου το laptop καταφερα και το πηρα επειδη επικοινωνησα μαζι τους και επειδη ειχε κατεβει απο το site λιγο μετα την αγορα μου αρα ηταν αδυνατο να υπαρξει αλλο ενδιαφερον. Αν εχεις κλεισει κανα κομματι που επαιζε μετα ολο το σαββατοκυριακο στο site οι ελπιδες σου να εχει μεινει διαθεσιμο, ειναι τολμω να πω ελαχιστες :( . Δεν χανεις κατι με το να επικοινωνησεις μαζι τους βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το laptop καταφερα και το πηρα επειδη επικοινωνησα μαζι τους και επειδη ειχε κατεβει απο το site λιγο μετα την αγορα μου αρα ηταν αδυνατο να υπαρξει αλλο ενδιαφερον. Αν εχεις κλεισει κανα κομματι που επαιζε μετα ολο το σαββατοκυριακο στο site οι ελπιδες σου να εχει μεινει διαθεσιμο, ειναι τολμω να πω ελαχιστες :( . Δεν χανεις κατι με το να επικοινωνησεις μαζι τους βεβαια...

 

Κάμερα,ηχεία και mp3 είχα παραγγείλει και δεν τα έχω ξαναδεί από την Πέμπτη.

Με ανησυχεί που μένει στο καταχωρήθηκε από την Πέμπτη και ούτε αλλαγή στο status δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μην τους βγαλουμε και αγιους...Ειμαι ενας απο τους πολλους που ξενυχτησαν πεμπτη προς Παρασκευη και εκλεισα καποια προιοντα κανονικα απο το site και πηρα επιβεβαιοτικο email αλλα οταν πηρα τηλεφωνο παρασκευη απογευμα μου ειπαν οτι τηρηθηκε σειρα προτεραιοτητας και οτι δεν μπορω να τα πάρω.

 

Δεν ειμαι γνωστης διαχειρησης ιστοδελιδας αλλα στα amazon boxing days και Black fridays, εβγαζαν της προσφορες τους και ελεγε: 10% αγορστηκαν...50% αγοραστηκαν...100%αγοραστηκαν...ουπς τελος και μπες σε λιστα αναμονης.

 

Aν το είχες αγορασει επρεπε σε 15 λεπτα να το πληρωσεις αλλιως αντε γεια και επερνε την σειρα σου καποιος απο την λιστα αναμονης!

 

Πιστευω οτι και οι υπαλληλοι πηραν(και γω το ιδιο θα εκανα αν ημουν εκει μεσα και μου ειχαν κοψει μισθους ή ζουσα μερα με την μερα με την προοπτικη να κλεισει το μαγαζι), λαθος του multirama ηταν που το επετρεψε! Και το online συστημα δεν ειχε απευθειας επικοινωνια με τις αποθήκες αλλα ας δουμε λίγο και την καμπουρα μας γιατι μην μου πει καποιος οτι και εμεις είμασταν αγιοι και δεν ηταν κανεις αναμεσα μας που να εβαλε 5 macbook στο καλαθι του η 10 σκληρους, ειτε για να τους πουλήσει ειτε για να...τους μοσχοπουλησει ^_^

 

Οπως έχω πει και σε αλλο post νομιζω οτι εκαναν περισσοτερους εχθρους παρα φίλους!

+1000

Σε καμιά περίπτωση δε λέω να τους βγάλουμε αγίους, μου δόθηκε όμως η εντύπωση πως τα όποια προβλήματα υπήρξαν οφείλονται σε έλλειψη οργάνωσης και όχι σε μία προσπάθεια εξαπάτησης του καταναλωτή. Μου έκανε εντύπωση το γεγονός πως σχετικά με τις προσφορές το έμαθα πρώτα από το insomnia, ενώ διαφήμιση στην τηλεόραση είδα μέρες μετά.

Σχετικά με το amazon και ανάλογα ξένα eshop, από θέμα οργάνωσης και όχι μόνο είναι έτη μπροστά σε σχέση με τα ελληνικά καταστήματα.

Σε ότι αφορά προϊόντα που ήταν διαθέσιμα κατόπιν παραγγελίας, σε εμένα το εμφάνισε μόνο Πέμπτη βράδυ (ενδιαφερόμουν για την Pentax kr). Δε δοκίμασα να κάνω ηλεκτρονική παραγγελία αλλά μέχρι να σηκωθώ την Παρασκευή το πρωί την είχαν αφαιρέσει τελείως από το site τους. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...