Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα παρέλαβα το πολυμηχάνημα OKI B 2500 MFP.

Το παρήγγειλα τηλεφωνικά και που το στείλανε από το κατάστημα Ρόδου. Όπως μου είχαν πει και στο τηλ. είχε τελειώσει το toner. Φαινόταν ότι είχε χρησιμοποιηθεί καθώς είχε μέσα στο tray και καμιά 200αριά σελίδες Α4.

Όλα καλά πάντως. Για τα 30€ + 7€ τα μεταφορικά μια χαρά είναι, αν σκεφτείς ότι το πουλάνε καινούργιο 150€

 

Καλή αγορά ;) Καλωσήρθες στην Oki, δεν θα ξανακοιτάξεις άλλη μάρκα εκτυπωτή από εδώ και πέρα :D

αν και παλιό, είναι σκυλιά του πολέμου αυτά τα μηχανάκια και μπορεί να είναι "made in japan", τσέκαρε το

(Έχω ένα μεγαλύτερο, το ΜΒ470)

 

Όσο για το μελάνι, μη το τσιγκουνευτείς το γνήσιο. Αυτό που έχει τώρα μέσα μπορεί να βγάλει 1500 σελίδες με 5% κάλυψη. Το ανταλλακτικό με τα 100 ευρώ περίπου φτάνει άνετα τις 5000 σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω γνήσιο toner. Για το γραφείο που το θέλω μια χαρά είναι το αναγομωμένο στα 55 ευρώ. Και στους 15 εκτυπωτές που έχουμε εκεί, μόνο ανακυκλωμένα χρησιμοποιούμε.

εγώ για τον oki μου αγοράζω από αγγλία, στη μισή τιμή και διπλάσιας χωριτικότητας..απλά γι αυτόν που πήρε ο φίλος από multi, το μόνο που πρέπει να δει είναι αν και πότε θέλει αλλαγή drum γιατί αυτό είναι που κοστίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία να πω οτι και εγώ παρέλαβα ενα alienware 17'' με 799.

αυτο με τα 2500€?

ζαλατινα?

 

αυτο με τα 2500€?

ζαλατινα?

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0620784&catid=010200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά κόπων και βασάνων, κατάφερα να τσιμπήσω την προσφορά του Motorola EX128 στα 49€.

Δεν ξέρω αν ευθύνεται η επιθετική μου διάθεση στη σελίδα τους στο Fb, πάντως έδειξαν να λένε αλήθεια ότι τα 2 διαθέσιμα που υπήρχαν στο κατάστημα της Καλαμαριάς είχαν πρόβλημα.

Εν μέρει βέβαια, αφού όπως αποδείχτηκε, ο υποψήφιος που το πήρε πριν από μένα το μετάνιωσε και το επέστρεψε σαν προβληματικό (δεν ακουγόταν το ακουστικό στις κλήσεις).

Εγώ που το δοκίμασα έδειχνε να λειτουργεί κανονικά κι έτσι πήρα το ρίσκο και το αγόρασα.

Από τις 20:00 που ασχολούμαι μαζί του, το κινητό λειτουργεί κανονικά.

Εδώ και το κουτί με την απόδειξη που παρέλαβα:

Link

 

Η αλήθεια είναι πως είδα πολλά αντικείμενα προσφοράς "Πτώσεις τιμών" δίπλα στο πρώτο ταμείο, όπως και αρκετά laptops.

Δυστυχώς δεν είχα το χρόνο να τα κοιτάξω αναλυτικά, έτσι ώστε να σας κατατοπίσω συγκεκριμένα με το τι υπάρχει.

Πάντως υπάρχει πολύ πράμα.

 

Εγώ, απ' ότι φάνηκε στάθηκα τυχερός και σε γενικές γραμμές, έκανα τη δουλειά μου, αν και χρειάστηκε οπωσδήποτε να κάνω μια βόλτα απ' το κατάστημα.

Συστήνω σε όσους μπορούν να κάνουν το ίδιο.

Δεν συμφωνώ με αυτή την τακτική, το προτιμώ πάντως από το να μου έρθει στο σπίτι κάτι που δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου και που φυσικά θα με βάλει ούτως ή άλλως στη διαδικασία να τρέχω και να μη φτάνω.

Συμφωνώ όμως με το ότι καλύτερα να βλέπεις αυτό που θέλεις με τα μάτια σου και όχι υποψιασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τα 2500€?

ζαλατινα?

 

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0620784&catid=010200

Ναι αυτό

 

Η συσκευασία ήταν εμφανώς ανοιγμένη, ζελατίνες όχι στην οθόνη, στα άλλα γυαλιστερά σημεία ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό

 

Η συσκευασία ήταν εμφανώς ανοιγμένη, ζελατίνες όχι στην οθόνη, στα άλλα γυαλιστερά σημεία ναι

εσύ,έχω την εντύπωση ότι έκανες DEAL :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά κόπων και βασάνων, κατάφερα να τσιμπήσω την προσφορά του Motorola EX128 στα 49€.

Δεν ξέρω αν ευθύνεται η επιθετική μου διάθεση στη σελίδα τους στο Fb, πάντως έδειξαν να λένε αλήθεια ότι τα 2 διαθέσιμα που υπήρχαν στο κατάστημα της Καλαμαριάς είχαν πρόβλημα.

Εν μέρει βέβαια, αφού όπως αποδείχτηκε, ο υποψήφιος που το πήρε πριν από μένα το μετάνιωσε και το επέστρεψε σαν προβληματικό (δεν ακουγόταν το ακουστικό στις κλήσεις).

Εγώ που το δοκίμασα έδειχνε να λειτουργεί κανονικά κι έτσι πήρα το ρίσκο και το αγόρασα.

Από τις 20:00 που ασχολούμαι μαζί του, το κινητό λειτουργεί κανονικά.

Εδώ και το κουτί με την απόδειξη που παρέλαβα:

Link

 

Η αλήθεια είναι πως είδα πολλά αντικείμενα προσφοράς "Πτώσεις τιμών" δίπλα στο πρώτο ταμείο, όπως και αρκετά laptops.

Δυστυχώς δεν είχα το χρόνο να τα κοιτάξω αναλυτικά, έτσι ώστε να σας κατατοπίσω συγκεκριμένα με το τι υπάρχει.

Πάντως υπάρχει πολύ πράμα.

 

Εγώ, απ' ότι φάνηκε στάθηκα τυχερός και σε γενικές γραμμές, έκανα τη δουλειά μου, αν και χρειάστηκε οπωσδήποτε να κάνω μια βόλτα απ' το κατάστημα.

Συστήνω σε όσους μπορούν να κάνουν το ίδιο.

Δεν συμφωνώ με αυτή την τακτική, το προτιμώ πάντως από το να μου έρθει στο σπίτι κάτι που δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου και που φυσικά θα με βάλει ούτως ή άλλως στη διαδικασία να τρέχω και να μη φτάνω.

Συμφωνώ όμως με το ότι καλύτερα να βλέπεις αυτό που θέλεις με τα μάτια σου και όχι υποψιασμένος.

 

Αυτό με το service νομίζω ότι είναι ο νέος τρόπος για να σε ξεφορτωθούν, μιας και πρέπει να άκουσαν πολλά με όλα αυτά τα προιόντα που ήταν κρατημένα...Εγώ σήμερα που πήρα να ρωτήσω για 3-4 πράγματα σε διαφορετικά καταστήματα ήταν όλα στο service...

Τυχαίο??? Δε νομίζω...

Καλά έκανες και το κυνήγησες έτσι μόνο και μόνο για το σπάσιμο που τους έκανες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τα 2500€?

ζαλατινα?

 

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0620784&catid=010200

 

Υπαρχει και ενα HP πανω κατω στα ιδια χαρακτηριστικα

 

M17X-9849

συν στον HDD που ειναι 7200rpm

 

DV6-6160EV

συν στην GPU που ειναι καλυτερη.

συν blue-ray.

συν 100 πιο κατω απο το Alienware.

 

Μιλαω μονο για το Hardware και οχι για το μεγεθος,Αναλυση ποιοτητα ή Desing.

 

Υπαρχει σε διαθεσιμότητα και το σκεφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και ενα HP πανω κατω στα ιδια χαρακτηριστικα

 

M17X-9849

συν στον HDD που ειναι 7200rpm

 

DV6-6160EV

συν στην GPU που ειναι καλυτερη.

συν blue-ray.

συν 100 πιο κατω απο το Alienware.

 

Μιλαω μονο για το Hardware και οχι για το μεγεθος,Αναλυση ποιοτητα ή Desing.

 

Υπαρχει σε διαθεσιμότητα και το σκεφτομαι.

 

Καλύτερη η 6770Μ με τα 128bit memory bus απο την 460M?

Δεν νομίζω Τάκη...

Η ΗD 6770M συγκρίνεται με την 525M ή 540M.

Όπως καταλαβαίνεις υπάρχει μια διαφορά της τάξης τουλάχιστον 20% υπέρ της 460M έναντι της 6770M. ;)

 

Edit:

Επίσης να συμπληρώσω ότι τα 2GB μνήμη της 6770 είναι καθαρά ψαρωτικά για τους καταναλωτές. Δεν θα υπάρχει περίπτωση να εκμεταλλευτεί πλήρως η κάρτα τα 2GB μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ θα έλεγα να τους κάνουμε λίγο άνω κάτω. Να παραγγείλουμε όλοι από 2-3 καλά και ακριβά προϊόντα, για παραλαβή από καταστήμα και όταν με το καλό μας πάρουν τηλ για παραλαβή να φάνε ένα ωραιότατο ΆΚΥΡΟ. Πλάκα δεν θα εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ θα έλεγα να τους κάνουμε λίγο άνω κάτω. Να παραγγείλουμε όλοι από 2-3 καλά και ακριβά προϊόντα, για παραλαβή από καταστήμα και όταν με το καλό μας πάρουν τηλ για παραλαβή να φάνε ένα ωραιότατο ΆΚΥΡΟ. Πλάκα δεν θα εχει;

Με ποια δικαιολογία;

Ότι πλέον δεν υπάρχουν διαθέσιμα μετρητά!

Τους πρόλαβε η κυβέρνηση! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερη η 6770Μ με τα 128bit memory bus απο την 460M?

Δεν νομίζω Τάκη...

Η ΗD 6770M συγκρίνεται με την 525M ή 540M.

Όπως καταλαβαίνεις υπάρχει μια διαφορά της τάξης τουλάχιστον 20% υπέρ της 460M έναντι της 6770M. ;)

 

Edit:

Επίσης να συμπληρώσω ότι τα 2GB μνήμη της 6770 είναι καθαρά ψαρωτικά για τους καταναλωτές. Δεν θα υπάρχει περίπτωση να εκμεταλλευτεί πλήρως η κάρτα τα 2GB μνήμης.

ναι εχεις δικιο διοτι υπαρχει και 1 GB 128-bit GTX 460M και 1.5 GB 192-bit GTX 460M.

οποτε 1GB 460m<HD 6770M <1,5Gb 460M.

Συν στο Hp 2x usb3.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο όνομά μας ή σε ψέυτικο όνομα μάγκες;

Μόνο βαριά αντικείμενα όμως...

Να σου ρθει μέχρι την πόρτα και να τον διώξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...