Προς το περιεχόμενο

Σύλληψη ειδικού φρουρού στο Πάντειο, γιατί... φόραγε τη στολή του


free@last

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι και να είχε υπηρεσία θα έπρεπε να πάρει άδεια από τις πρυτανικές αρχές για να παρέμβει κ να μπεί στο πανεπιστήμιο αν υπηρχει κάτι(που δεν υπηρχει τπτ) ούτε αυτό έχει σημασία;;

Να ρωτήσω εγώ κάτι; Είχα μείνει με την εντύπωση ότι άσυλο δεν υπάρχει πλέον, σύμφωνα με τον νόμο, άρα ισχύει ό,τι ισχύει παντού. Γιατί να χρειάζεται άδεια από τις πρυτανικές αρχές; Όπως μπαίνει σε ένα πάρκο, έτσι μπαίνει και σε ένα πανεπιστήμιο. Όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχει σημασία αν ισχύει το άσυλο Φίλιππε. Ούτως ή άλλως κανένας νόμος δεν μπορεί να αγγίξει τους φοιτητο-συνδικαλιστές.

 

 

 

link

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, αν ισχύουν τα όσα λένε οι βιβλιοθηκονόμοι, καλά του έκαναν.

 

Όμως, έστω πως δεν προκαλούσε (είτε με συμπεριφορά είτε με πλήρη εξάρτηση), δεν είμαι τόσο σίγουρος πως θα είχε διαφορετική αντιμετώπιση. Ο Μανδραβέλης ίσως να έχασε τη μπάλα στο άρθρο του, αλλά στο point της νοοτροπίας "μπάτσος μέχρι αποδείξεως του εναντίον" είναι spot-on. Τώρα για το ποιοί φταίνε για αυτό, οι ευθύνες βαραίνουν σχεδόν τους πάντες. Τα έκτροπα της αστυνομίας, η μισαλλοδοξία των κομματικοκαιμηποιημένων και ο λαός που την διαιωνίζει τυφλά, η μπασταρδεμένη ιδέα του ασύλου, και, και, και.

 

Αλλά αυτό είναι a different story alltogether.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δηλαδή το οτι ο ειδικός φρουρός ήταν εκτός υπηρεσίας και συνέχιζε να το παίζει CSI δεν εχει σημασία...

Το ότι και να είχε υπηρεσία θα έπρεπε να πάρει άδεια από τις πρυτανικές αρχές για να παρέμβει κ να μπεί στο πανεπιστήμιο αν υπηρχει κάτι(που δεν υπηρχει τπτ) ούτε αυτό έχει σημασία;;

Δεν είχε το δικαίωμα να μπεί με την στολή ΣΑΝ να είχε υπηρεσία και να κάνει όλα αυτα.Τοσο δυσκολο ειναι;

Σημασία έχει, αν είχε ή όχι το δικαίωμα να μπει

Το ίδιο λέμε. Η διαφωνία μου έγκειται στο σημείο που επικεντρώθηκαν οι 2 βιβλιοθηκονόμοι. Το αν μπήκε για κοπέλα ή για παρακολούθηση. Κάτι δηλαδή που δεν έχει σχέση με την μεγάλη εικόνα. Σαν κάποιους που, όταν δεν έχουν κάτι να πουν, διορθώνουν τα ορθογραφικά λάθη των άλλων για αντεπιχείρημα.

 

Στο τέλος θα μας βγάλετε τον πρύτανη αντιεξουσιαστή

Αντιεξουσιαστή όχι. Ίσως ψοφοδεή.

 

 

Αλλά αν τα λεει καλα ο Πασχος ως συνηθώς κιολας, παω πάσο...

Ο Πάσχος είναι από τους πιο αξιόλογους και αντικειμενικούς δημοσιογράφους στο χώρο. Ο λόγος του δεν χαϊδεύει κανένα αυτί, και δεν υποστηρίζει κανένα άκρο. Αντιθέτως προσεγγίζει με αντικειμενικότητα και σκεπτικισμό τα γεγονότα, χωρίς να προσπαθεί να προσηλυτίσει κανέναν. Γιαυτό και πολλοί, που αρέσκονται στο να ακούνε ακρότητες και απόλυτες απόψεις (είναι και πιο εμπορικές - βγαίνεις και σε κανα παράθυρο έτσι), δεν του δίνουν σημασία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Πάσχος είναι από τους πιο αξιόλογους και αντικειμενικούς δημοσιογράφους στο χώρο. Ο λόγος του δεν χαϊδεύει κανένα αυτί, και δεν υποστηρίζει κανένα άκρο. Αντιθέτως προσεγγίζει με αντικειμενικότητα και σκεπτικισμό τα γεγονότα, χωρίς να προσπαθεί να προσηλυτίσει κανέναν. Γιαυτό και πολλοί, που αρέσκονται στο να ακούνε ακρότητες και απόλυτες απόψεις (είναι και πιο εμπορικές - βγαίνεις και σε κανα παράθυρο έτσι), δεν του δίνουν σημασία.

 

Ευτυχώς ο Μανδ.. ο Πάσχος, δεν υποπέφτει ποτέ σε ακρότητες.

 

edit, δε δουλεύει το link του εμετοάρθρου, αλλά και αυτό θα σε καλύψει.

 

edit 2, το βρήκα το αριστούργημα. Απόλαυσε και πες μου για αχάιδευτα αυτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ κάτι; Είχα μείνει με την εντύπωση ότι άσυλο δεν υπάρχει πλέον, σύμφωνα με τον νόμο, άρα ισχύει ό,τι ισχύει παντού. Γιατί να χρειάζεται άδεια από τις πρυτανικές αρχές; Όπως μπαίνει σε ένα πάρκο, έτσι μπαίνει και σε ένα πανεπιστήμιο. Όχι;

 

"Η κατάργηση του ασύλου δεν σημαίνει ελεύθερη και ανεξέλεγκτη παρέμβαση της αστυνομίας. Όμως ο πρύτανης, ως υπεύθυνος για την προστασία προσωπικού και περιουσίας μπορεί να καλέσει την αστυνομία όταν αυτή διακυβεύεται"

Τάδε έφη Αννουλα Διαμαντοπούλου...

 

 

Κ ο Πασχος ειναι οσο αντικειμενικος ειναι ο Πρετεντερης και ο Μπαμπης Παπαδημητριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλω λίγο την ιατρική σου συμβουλή, έτσι όπως το διάβαζα πόναγα λίγο από τα γέλια, να πάω να το κοιτάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πέρα απτα γλοιώδη πως πρέπει να τους ευχαριστούμε κιόλας, σαν κύριο νόημα βγάζει πως είναι δύσκολο να παίρνεις μη δημοφιλείς αποφάσεις και πανεύκολο να λες χίλιες δυο βλακείες όταν είσαι στην απέξω.

Δεν έχει άδικο σαυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς ο Μανδ.. ο Πάσχος, δεν υποπέφτει ποτέ σε ακρότητες.

 

edit, δε δουλεύει το link του εμετοάρθρου, αλλά και αυτό θα σε καλύψει.

 

edit 2, το βρήκα το αριστούργημα. Απόλαυσε και πες μου για αχάιδευτα αυτιά.

Η γνώμη που έχω σχηματίσει για τον συγκεκριμένο, είναι αποτέλεσμα ανάγνωσης πολλών άρθρων του. Δεν πιάνομαι από 1-2 μαλακίες που ενδεχομένως έχει πει (αν και στο δεύτερό σου link δεν βλέπω χάιδεμα. Πιάνω διαφορετικό νόημα και αυτό έχει πάλι να κάνει με το πόσο "γνωρίζει" ο καθένας τον γραφών. Και εσύ πχ λες κατα καιρούς διάφορα που σε διαφορετικές περιπτώσεις θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν ακραία και φασιστικά στην καλύτερη αλλά επειδή σε "ξέρουν" εδώ, σε "πιάνουν" κιόλας.)

Τεσπα, την άποψή μου είπα, η οποία είναι και άσχετη με το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...