Προς το περιεχόμενο

Σύλληψη ειδικού φρουρού στο Πάντειο, γιατί... φόραγε τη στολή του


free@last

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως να εξακριβωθεί; Μόνο αν είχαν κάμερες και τραβούσαν το περιστατικό.

Θα μείνουμε με την απορία και με τις όποιες ιδέες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως να εξακριβωθεί; Μόνο αν είχαν κάμερες και τραβούσαν το περιστατικό.

Θα μείνουμε με την απορία και με τις όποιες ιδέες μας.

 

δεν ειμαι δημοσιογραφος αλλα φανταζομαι οτι το πρωτο πραμα που θα κανα ειναι να δω αν οντως τα ονοματα και η ιδιοτητα αυτων που εχουν γραψει την επιστολη ειναι υπαρκτα.

επομενως θα παρω τηλεφωνο στο πανεπιστημιο για να επιβεβαιωνα τα ονοματα της επιστολης.

μετα θα εξακριβωνα τα λεγομενα τους μεσω των συνεντευξεων που θα επαιρνα απο τους αλλους μαρτυρες που παρευρισκονταν στο σκηνικο.

δεν ξερω τι αλλες δημοσιογραφικες διαδικασιες υπαρχουν για να ελεγχθει πληρως μια ειδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ο πρύτανης ή η αστυνομία δεν έβγαλαν κάποια επίσημη ανακοίνωση για το περιστατικό;

 

O πρυτανης πηρε το μερος των φοιτητων και η αστυνομια εθεσε σε διαθεσιμοτητα τον αστυνομικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα των κομματοποιημενων...Εγώ δεν είμαι π.χ. κ παρόλα αυτά δεν θα γούσταρα κανένα μπατσο να εισέλθει στο πανεπιστήμιο που φοιτώ.Και από τη στιγμή που αυτός θα είχε μπεί παράνομα αρχικά με ευγενικό τρόπο θα του ζητούσα να αποχωρήσει και αν άρχιζε τις μπατσομαγκιες κλωτσηδον έξω.

 

Μακάρι να μπορούσα να κάνω το ίδιο και για τα κομματικά τραπεζάκια αλλά εκεί τα χέρια είναι δεμένα.

 

Σωστά τόσα χρόνια δεν επιτρέπονται οι μπάτσοι μέσα κ δεν πρέπει να αλλάξει αυτό. Το θέμα είναι πως θα βρούμε πάτημα να πετάξουμε έξω κ τα κομματοσκυλα όλων των αποχρώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ενταξει,το θεμα ομως πηγε κανονικα με την στολη του και αρχισε τον τσαμπουκα η πηγε με το μπουφαν που καλυπτε την μιση στολη,ετσι στα πεταχτα για να δει την γκομενα του;

τι εγινε τελικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε σφαιρική πληροφόρηση για το τι συνέβει.....ο καθένας διαλέγει και παίρνει

 

Ο ειδικός φρουρός μπήκε στη βιβλιοθήκη του Παντείου Πανεπιστήμιου, φορώντας τη στολή του κανονικά και όχι μόνο το παντελόνι και τα άρβυλά του. Δεν φορούσε το καπέλο του και δεν οπλοφορούσε. Όμως, και μόνο το μπουφάν του έφτανε, καθώς έγραφε πίσω POLICE και μπροστά ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.

 

Από την δήλωση των βιβλιοθηκονόμων. Προσωπικά μου αρκεί......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την δήλωση των βιβλιοθηκονόμων. Προσωπικά μου αρκεί......

 

η οποια δεν εχει εξακριβωθει ομως.δεν ξερουμε καν αν οντως ειναι αυτο που δηλωνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όντως υπάρχουν τα ονόματα των συγγραφέων της επιστολής στη βιβλιοθήκη του Παντείου:

 

Link

 

 

Ωστόσο βρήκα ιδιαίτερα ενδιαφέρον αυτό το άρθρο:

 

Link

 

(Μπορεί να είναι και απλή συνωνυμία, αλλά είναι λίγο σπάνιο το όνομα)

 

 

Δύσκολα θα μάθουμε τι έγινε, υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...