Προς το περιεχόμενο

φθηνες εκτυπωσεις στην αττικη


GIBSONLP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να εκτυπωσω ενα βιβλιο που εχω 500 σελιδων,ξερει κανεις που μπορω να βρω να κανω τη δουλεια μου οσο φθηνοτερα γινεται?δεδομενου οτι δεν ειναι pdf αλλα κανονικο βιβλιο για να φωτοτυπηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κανει και γιγαντοεκτυπωσεις, εκτυπωσεις σε fabric και τα σχετικα?

 

επισης οι γιγαντοεκτυπωσεις κοστιζουνε με το μετρο ή με το ποσα τους λειπουνε...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιγραφη λεει

 

«ΟΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΕΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ-ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

2,5λεπτά Η ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΣΕΛΙΔΑ

0,25λεπτά ΗΕΓΧΡΩΜΗ ΣΕΛΙΔΑ»

 

Γιατι οι εγχρωμες ειναι πιο φθηνες απο τις ασπρομαυρες; :huh:

 

Αν ισχυουν αυτες οι τιμες μπορουμε να μιλαμε για αισχροκερδια στα φωτοτυπαδικα εξω απο τις σχολες με 5 λεπτα την φωτοτυπια μονο η μια οψη! Ακριβυνε ο γραφιτης; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0,25 λεπτά η έγχρωμη δηλαδή 0,0025€ ; Μάλλον λάθος θάχουν κάνει δεν μπορεί να είναι πιο φτηνή από την ασπρόμαυρη, πόσο μάλλον 10 φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0.25 € εννοεί παιδιά... Και ναι τα περισσότερα φωτοτυπάδικα μας πιάνουν κορόϊδα. Το φωτοτυπάδικο στο ΕΜΠ έχει 10 λεπτά την ασπρόμαυρη.... Οι κλέφτες. Εγω φυσικά βγάζω σε ένα έξω απο το πολυτεχνείο με 3 λεπτά την σελίδα.

 

Ψάχνουν για κορόιδα. Είναι μία άλλη τύπισσα η οποία άμα της πάω πάνω απο 100 σελίδες μου άλλη να πάω την άλλη μέρα. Ρε τι έιναι αυτή. Παιδιά θα κάνω μία "διαφήμιση" χωρίς να πώ όνομα γιατι πραγματικα τα παιδιά τα σπάνε (2 άτομα μου βγάλανε 300 σελίδες φωτοτυπίες σε 20 λεπτά ενώ ταυτόχρονα εξυπηρετούσαν άλλους 4 με 3 λεπτά την σελίδα). Είναι ένα φωτοτυπάδικο που θα το βρείς αν απο την καφετέρια Ροκ πάρεις τον δρόμο προς Πύλη Ζωγράφου ΕΜΠ [Copy - κάτι].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι έγχρωμες κοστίζουν σε μερικά μέχρι και 0,70€.

 

Πάντως ο τρόπος υπολογισμού του κόστους θα μπορούσε να είναι πολύ αντικειμενικός αν έφτιαχναν ένα προγραμματάκι που να υπολογίζει πόση επιφάνεια καταλαμβάνουν τα γράμματα σε σχέση με την σελίδα και να βγάζει το κόστος. Ειδικά σε μεγάλα μηχανήματα που κάνουν εκτυπώσεις(όχι φωτοτυπίες) θα μπορούσε να είναι ενσωματομένο εύκολα νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω για να καταλαβετε εχω το βιβλιο δανεισμενο απο μια βιβλιοθηκη και θελω να παω να το φωτοαντιγραψω.δεν πιστευω οτι εχει καποια διαφορα.ειναι οντως πολυ ακριβο.προσφατα πληρωσα για 9 σελιδες 1,8€.και επειδη τα λεφτα πλεον δεν τρεχουν απο τα μπατζακια μας πρεπει να ψαχνομαστε και να μην πηγαινουμε σαν χαζοι να δινουμε τα λεφτα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φωτοτυπάδικο στο ΕΜΠ έχει 10 λεπτά την ασπρόμαυρη...

 

0.03 την εχει το Φασμα (πισω απο το κυλικείο των πολιτικών) την ασπρόμαυρη είτε εκτύπωση ειτε φωτοτυπία.

Αν βγεις απο την πύλη ζωγραφου και ανέβεις λιγο πιο πάνω ειναι ενας και με 0,025 αλλα ειναι λιγο μουροχαβλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι ρε αυτό σου είπα και εγω δεν βγάζω φωτοτυπίες μέσα. Το φάσμα την έχει 3,5 λεπτά αλλα όποτε έχω πάει μου λέει να πάω να τις παρω την επόμενη μέρα και γιαυτό δεν πάω. Ρε κοπελιά, θες να περιμένω 20 λεπτά, μία ώρα, οκ αλλα δεν θα έρχομαι και κάθε μέρα γιατι βαριέσαι. Σόρρυ κιόλας.

 

Μια και λέμε ονόματα, αυτό που έλεγα παραπάνω είναι το copy - corner. Πολύ εξυπηρετικοί και 3 λεπτά η σελίδα αν βγάλει πάνω απο 280 αλλιώς 4 λεπτά η σελίδα, δίπλα στην πύλη ζωγράφου όπως κατεβαίνετε για τα καφέ θα το βρείτε (θυμάμαι τιμές γιατι τις τελευταίες μέρες τους έχω σκάσει κανα 30 € σε φωτοτυπίες)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιγραφη λεει

 

«ΟΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΕΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ-ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

2,5λεπτά Η ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΣΕΛΙΔΑ

0,25λεπτά ΗΕΓΧΡΩΜΗ ΣΕΛΙΔΑ»

 

Γιατι οι εγχρωμες ειναι πιο φθηνες απο τις ασπρομαυρες; :huh:

 

0,025 ειναι ενας εδω μεσα τυπωσε 1500 σελ 47 ευρω.

Link

 

αν δεν βαριομουν θα πηγαινε και εγω να εκτυπώσω κατι εργασιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι ρε αυτό σου είπα και εγω δεν βγάζω φωτοτυπίες μέσα. Το φάσμα την έχει 3,5 λεπτά αλλα όποτε έχω πάει μου λέει να πάω να τις παρω την επόμενη μέρα και γιαυτό δεν πάω. Ρε κοπελιά, θες να περιμένω 20 λεπτά, μία ώρα, οκ αλλα δεν θα έρχομαι και κάθε μέρα γιατι βαριέσαι. Σόρρυ κιόλας.

 

Μια και λέμε ονόματα, αυτό που έλεγα παραπάνω είναι το copy - corner. Πολύ εξυπηρετικοί και 3 λεπτά η σελίδα αν βγάλει πάνω απο 280 αλλιώς 4 λεπτά η σελίδα, δίπλα στην πύλη ζωγράφου όπως κατεβαίνετε για τα καφέ θα το βρείτε (θυμάμαι τιμές γιατι τις τελευταίες μέρες τους έχω σκάσει κανα 30 € σε φωτοτυπίες)...

 

βασικα εχω καταλαβει οτι όπως σε κοψει ειναι γιατι συνήθως κάνω δεσίματα και τη μια μου παίρνει 1.5, την αλλη 2 και εχει φτάσει και 2.5 (ανεξαρτήτως παχους σελίδων), αλλα τις σελίδες ειχα την εντύπωση οτι τις εχει 3 λεπτα.. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παιδια 2.5 λεπτα η εγχρωμη και 15 λεπτα η απρομαυρη! Λεγεται Eco Copiers,Κωδριγκτωνος 11Β αθηνα (ειναι 2 τετραγωνα μετα την ΑΣΟΕ) Τηλ: 2108253043

 

η ασπρομαυρη ποιο ακριβη απο την εγχρωμη...?

:unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...