Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Android σε HTC HD2!


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η κατεβαζω και τη κανω μπορεεις να μου πεις το link plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!

@todoris66

MixTheme Runnymede+Rhyme for S3.5 SENSE 3.5[sD/Magldr]

Download Rom[sD/Magldr]

H διαδικασια ειναι η ιδια,εφοσον ειναι haret!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ'αταρχην να πω ενα τεραστιο μπραβο για τον οδηγο.

Εγω εχω cooded rom την omega.

Πρεπει να κανω ολα τα υπολοιπα απο το 2ο σταδιο και μετα

για να περασω την NRG?:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733649

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ'αταρχην να πω ενα τεραστιο μπραβο για τον οδηγο.

Εγω εχω cooded rom την omega.

Πρεπει να κανω ολα τα υπολοιπα απο το 2ο σταδιο και μετα

για να περασω την NRG?:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733649

Το 1 σταδιο ειναι για ολους.Γινεται ομως τη πρωτη φορα για να χακαριστει το κινητο κ δε ξανα γινεται!

Το 2 σταδιο ειναι 3 διαφορετικοι τροποι για να περασεις roms του android,γι'αυτο διαλεγεις 1 απο τους 3 αυτους τροπους!

Η συγκεκριμενη rom ειναι για την nand,οποταν ακολουθεις τα βηματα που χρειαζοντε για να εγκαταστησεις ρομ σε NAND!

Εγκατάσταση του MAGLDR

2.Εγκατάσταση Android στη NAND μέσω MAGLDR.

 

Διαβασε ομως προσεκτικα και τις οδηγιες του δημιουργου(δλδ το λινκ που εδωσες) για ξερεις ακριβως τι ζητα αυτη ROM κ πως θα την εγκαταστησεις σωστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

NexusHD2-ICS-CM9

-SD/Haret Rom

-Nand Rom

 

Εχω περασει την sd rom εδω και δυο μερες και μεχρι τωρα,τρεχει απροβληματηστα και ταχυτατα!

Δοκιμαστε την,αξιζει το κοπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που έχω την T-mobile έκδοση τι κάνω???

 

Η διαδικασια ειναι η ιδια και για τα T-Mobile!Απλα στο 1 Σταδιo εικει που ειναι το B:Radio that support 576 Ram,εσυ πρεπει να περασεις την Rom για τα T-mobile,εκει ειναι η διαφορα!

Εγω επειδη δε το αγορασα απο Ελλαδα,αλλα απο Βουλγαρια,περασα τη Rom που αντιστοιχει στο βουλγαρικο μοντελο και εσυ πρεπει να περασεις την Rom που αντιστοιχει στο T-mobile!

Οδηγος εγκαταστασης Android σε HTC HD2

 

1ο Στάδιο:

 

«Hacking&Προετοιμασία για να δεχτεί η συσκευή custom roms(WM,Android&WP)»

Αυτή η διαδικασία γίνεται τη πρώτη φορά για να μπορούμε να flashαρουμε customs Roms και δε χρειάζεται να επαναληφθεί!

 

Τι θα χρειαστούμε:

 

A.HSPL4 ~ 2.08.HSPL- http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=522738&d=1298225404'>http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=522738&d=1298225404

B.Radio that support 576 RAM (ex. radio ROM 2.15)=ROM Update for HTC HD2 (3.14.482.2)=Greek

http://hinddroid.com/win-mobile/%28rom%29%28official%29-all-new-official-leo-3-14-roms/ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ T-MOBILE!!!

 

Απο που το αγορασες το κινητο,για να βρουμε ποια Rom αντιστοιχει για το μοντελο σου?

Βασικα η rom που ψαχνουμε ειναι η τελευταια επισημη rom που εβγαλε η εταιρεια για τα windows mobile 6.5, που αντιστοιχει στο τηλεφωνο σου και εχει radio 2.15!

 

Το λοιπων φιλε μου με το T-Mobile,εσυ απλα περνας το Α:HSPL4 ~ 2.08.HSPL- http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=522738&d=1298225404 και προχορας στο 2ο σταδιο αφηνοντας το "Β:Radio that support 576mb ram",γιατι πολυ απλα τα T-mobile,υποστηριζουν εξαρχης 576mb Ram!

Οποταν απλα βαζεις το 2.08.HSPL και προχορας αμεσος στο 2ο σταδιο!Εκει ακολουθεις οποια μεθοδο θες για να περασεις τα android! :-D

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ..Εγκατέστησα την haret και έβαλα και το Android loader..

 

Καμία σχέση με πριν..Πάει πολύ γρήγορα και του κατέβασα και apps...Το συνιστώ σε όλους..Πώς τρέχει με sence όμως??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ..Εγκατέστησα την haret και έβαλα και το Android loader..

 

Καμία σχέση με πριν..Πάει πολύ γρήγορα και του κατέβασα και apps...Το συνιστώ σε όλους..Πώς τρέχει με sence όμως??

Ποια android rom εχεις βαλει?

Εχε υποψη σου οτι τις πρωτες τρις μερες κανεις συχνα shut down,για να στρωσει η rom και δε το πολυ ζοριζεις!

Τι εννοεις "Πως τρεχει με sense ομως"?

Για να εχεις sense,πρεπει να βαλεις rom με sense!

Απλα λογο της απαιτητικης φυσης του sense,θελει να το ψαξεις λιγο το θεμα android,γιατι θα πρεπει να το πειραξει,σεταρεις καλα,για σου τρεχει απροβληματηστα μια τετοια rom με sense!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια android rom εχεις βαλει?

Εχε υποψη σου οτι τις πρωτες τρις μερες κανεις συχνα shut down,για να στρωσει η rom και δε το πολυ ζοριζεις!

Τι εννοεις "Πως τρεχει με sense ομως"?

Για να εχεις sense,πρεπει να βαλεις rom με sense!

Απλα λογο της απαιτητικης φυσης του sense,θελει να το ψαξεις λιγο το θεμα android,γιατι θα πρεπει να το πειραξει,σεταρεις καλα,για σου τρεχει απροβληματηστα μια τετοια rom με sense!

 

Το τσέκαρα και στο xda..

Οπότε αστο καλύτερα έτσι που πάει μια χαρά...Έτσι κι αλλιώς υπάρχουν αpps με καιρό και μπορείς να το φτιάξεις όπως θες..Το μόνο είναι ότι τρώ ει πιο γρήγορα τη μπαταρία..Αλλά έχεις δίκιο όσο πάει γίνεται και καλύτερο..

Φίλε Εκτορ σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσέκαρα και στο xda..

Οπότε αστο καλύτερα έτσι που πάει μια χαρά...Έτσι κι αλλιώς υπάρχουν αpps με καιρό και μπορείς να το φτιάξεις όπως θες..Το μόνο είναι ότι τρώ ει πιο γρήγορα τη μπαταρία..Αλλά έχεις δίκιο όσο πάει γίνεται και καλύτερο..

Φίλε Εκτορ σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές...

Τιποτα!;)

Αν εχεις τα ICS,καλυτερα μεινε μ'αυτα,γιατι φαινονται αρκετα σταθερα και γρηγορα!

Εγω ειχα πριν rom sense,και στη φιλη μου εκανε αρκετα κολληματα,αλλα οταν το κρατουσα εγω,ετρεχε αρκετα καλα!Θελει να το σεταρεις απο μονος σου,καλα και να μη το αφηνεις να τρεχει πολλες εφαρμογες μαζι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το american android εχω βάλει...Πολύ καλό και από ότι βλέπω είναι και αναβαθμισμένη η έκδοση..Απορώ γιατί δεν το χα βάλει τόσο καιρό...

Καμιά ιδέα για home tab widget καιρού καλό ή αλλο περίεργο έχεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το american android εχω βάλει...Πολύ καλό και από ότι βλέπω είναι και αναβαθμισμένη η έκδοση..Απορώ γιατί δεν το χα βάλει τόσο καιρό...

Καμιά ιδέα για home tab widget καιρού καλό ή αλλο περίεργο έχεις??

Το widget,το ψαχνω ακομη!

Σου συνιστω να περασεις τη rom με ICS,που εδωσα στη προηγουμενη σελιδα!Ειναι πολυ ανωτερη του american android!

NexusHD2-ICS-CM9

-SD/Haret Rom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις φoρματ τη sd καρτα,κατεβαζεις την rom,τη κανεις extract και κανεις copy/paste τo φακελλo στη SD.Τo φακελo τoν oνoμαζεις "ICS"!Τα υπoλειπα τα ξερεις!Ειναι haret rom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...