Προς το περιεχόμενο

Eλ.Βενιζέλος - Αυλώνα


Adon1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα

 

βρηκα φτηνό εισητήριο Θεσσαλονίκη - Αθηνα , με 28 ευρω , και είναι να πάω Αυλώνα.

 

Με ποιόν τρόπο μπορώ να κάνω την διαδρομή Ελ Βενιζέλος - Αυλώνας με όσο γίνεται λιγότερη ταλαιπωρία και όσο το δυνατόν λιγότερο κόστος απο τα 28ευρω του εισητηρίου ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αναφέρεται στον καρβουνιάρη Θεσσαλονίκη-Αθήνα.

 

με το intercuty είναι στα ~ 30-40 ευρω και 4μισι ωρες μέχρι Αυλώνα . Απλά βρηκα τα 28μισι του αεροπλάνου και θέλω να δω αν αξίζει να πάω απευθειας με τρένο ή να πάω αεροπορικώς και απο εκει με καποιον τρόπο ..

 

εδιτ:

σορρυ , ξεχασα να σημειώσω οτι μετα απο 4 ημέρες γυρνάω πάλι Θεσσαλονίκη , οπότε πες με το τρένο είναι ~ 60 με 80 ευρώ και απο 4μισι ωρες πήγαινε έλα , ενω με το αεροπλάνο , τα εισητήρια είναι στα 77ευρω με ερωτηματικό στον τρόπο , χρόνο και ταλαιπωρία για να πάω απο Αυλώνα στο Βενιζέλος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρβουνιάρης, κάνει γύρω στις 5:30 ώρες μέχρι Αυλώνα, κοστίζει 19 ευρώ. Με τις θέσεις παίζει να έχεις πρόβλημα, αλλά είναι εμπειρία το ταξίδι, ειδικά αν είσαι φαντάρος. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αεροπορικο βρηκε με 28. γιουχου.

 

Λοιπον αδερφός. Παιρνεις τον προαστιακό απο αεροδρόμιο και πηγαίνεις στο ΣΚΑ 9σιδηροδρομικο κεντρο αχαρνών νομιζω), απο εκει περνανε ολα τα τρένα προς τα επάνω οπότε απο εκει θα πάρεις για αυλώνα. Δρομολογια κλπ στο Trainose.gr

 

Το intercity δεν ξέρω αν κάνει στάσεις...

 

για το IC δεν στο υπογράφω. με την ταχεία που πέρναγα ενα βράδυ σταματησε κ φόρτωσε κωλοφάνταρα που ουρλιάζανε ολο το βράδυ ως τη θεσσαλονικη... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με χάλασε ;) το θέμα είναι να δω τι με συμφέρει , δεν τα έκλεισα ακόμη

 

Λογικά είναι αυτα της τελευταίας στιγμής που ακυρώνονται και τα σκοτώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαράκο μια μπουγάτσα με τυρί θα με βάλεις?

 

ο καρβουνιάρης είναι ο πιο φτηνός, βέβαια έχει κούραση,

οπότε πας αεροπλανικός παίρνεις αστικό ή μετρό σε πάει κοντά στην αυλωνα

και μετά με ταξι φτάνεις στο προορισμό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι τέτοιο θα γίνει εν τέλει

 

απλά αν κάποιος έχει κατα νου , να μου πεί τί παίζει απο άποψη ταλαιπωρίας , συχνότητας δρομολογίων κλπ

 

Προφανώς θα επιχειρήσω να πάρω τηλέφωνο αύριο , απλα αν κάποιος το έχει επιχειρήσει , έστω το ενα τμήμα της διαδρομης αεροδρόμιο οινοη :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπε και ένα παιδί ποιο πάνω, προαστιακός μέχρι σκα-τρένο μέχρι οινόη. Τώρα δεν ξέρω τι τιμές παίζουν... Αν και κατά τι γνώμη μου θα έχεις μεγαλύτερη ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...