Προς το περιεχόμενο

Ποιές είναι οι καλύτερες εταιρείες hosting;


spiralas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μια Ελληνική εταιρεία που διατείνεται ότι έχει πολύ χαμηλές τιμές,ζητάει για επαναφορά backup 25 ευρώ...Την πάτησα μια φορά.Ευτυχώς είχα πάρει μηνιαίο πακέτο,και την έκανα γρήγορα.Είχα κρατήσει στον Η/Υ μου αντίγραφο και το ανέβασα στην άλλη εταιρεία και ήμουν εντάξει.

 

Για αυτό θέλει πολύ προσοχή. Γιατί πολλές φορές το φτηνό στο τέλος βγαίνει πιο ακριβό.

 

Από τότε που αγοράστηκε από την ΕΙG δεν αξίζει για τίποτα. Χάλια uptime, support κτλ

 

 

Είναι τόσο πολλοί οι webhosts του ομίλου της EIG που είναι μεγάλες πιθανότητες κάποιος να φύγει δυσαρεστημένος από τον έναν και να πάει σε άλλον πάλι της EIG. Και το support να του το κάνουν οι ίδιοι τεχνικοί με πριν. To τι έγινε με τον Hostgator θα το βρείτε στο http://www.digitalfaq.com/editorials/websites-blogs/hostgator-alternatives-eig-pt1.htm, μια λίστα με τους webhosts της EIG θα βρείτε στο http://researchasahobby.com/full-list-eig-hosting-companies-brands/ αλλά προσοχή γιατί το άρθρο είναι περσινό και μέχρι τώρα ενδεχομένως να έχουν εξαγοράσει και άλλους webhosts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό θέλει πολύ προσοχή. Γιατί πολλές φορές το φτηνό στο τέλος βγαίνει πιο ακριβό.

 

 

 

Είναι τόσο πολλοί οι webhosts του ομίλου της EIG που είναι μεγάλες πιθανότητες κάποιος να φύγει δυσαρεστημένος από τον έναν και να πάει σε άλλον πάλι της EIG. Και το support να του το κάνουν οι ίδιοι τεχνικοί με πριν. To τι έγινε με τον Hostgator θα το βρείτε στο http://www.digitalfaq.com/editorials/websites-blogs/hostgator-alternatives-eig-pt1.htm, μια λίστα με τους webhosts της EIG θα βρείτε στο http://researchasahobby.com/full-list-eig-hosting-companies-brands/ αλλά προσοχή γιατί το άρθρο είναι περσινό και μέχρι τώρα ενδεχομένως να έχουν εξαγοράσει και άλλους webhosts.

Γενικά δεν πάω σε τέτοιου είδους host. Αλλά ναι είναι πάρα πολλές πλέον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά εξαγοράζουν webhosts με καλή φήμη για να ανεβαίνει η μετοχή τους. Μετά απολύουν προσωπικό και μειώνουν τα έξοδα τους μεταφέροντας τον εξοπλισμό του κάθε webhost που εξαγοράζουν σε δικό τους datacenter. Πιο πολύ ποντάρουν στην παλιά καλή φήμη του webhost που εξαγόρασαν παρά στο να συνεχίσουν να παρέχουν καλές υπηρεσίες. Και όταν η τιμή της μετοχής τους αρχίζει και πέφτει, τότε έφτασε η ώρα να εξαγοράσουν τον επόμενο webhost για να ανέβει ξανά. Εάν ψάξεις για sites που εμφανίζουν και καλά τους top webhosts θα δεις ότι σε αυτές τις λίστες είναι οι περισσότεροι είναι από EIG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά εξαγοράζουν webhosts με καλή φήμη για να ανεβαίνει η μετοχή τους. Μετά απολύουν προσωπικό και μειώνουν τα έξοδα τους μεταφέροντας τον εξοπλισμό του κάθε webhost που εξαγοράζουν σε δικό τους datacenter. Πιο πολύ ποντάρουν στην παλιά καλή φήμη του webhost που εξαγόρασαν παρά στο να συνεχίσουν να παρέχουν καλές υπηρεσίες. Και όταν η τιμή της μετοχής τους αρχίζει και πέφτει, τότε έφτασε η ώρα να εξαγοράσουν τον επόμενο webhost για να ανέβει ξανά. Εάν ψάξεις για sites που εμφανίζουν και καλά τους top webhosts θα δεις ότι σε αυτές τις λίστες είναι οι περισσότεροι είναι από EIG.

 

Μάλιστα.... καταστροφή....

Ο αρθρογράφος ανανεώνει συνεχώς τη λίστα... και προτείνει...

http://researchasahobby.com/best-website-hosting-companies-fooling/reliable-web-hosting-recommend/

 

Πιστεύω ότι η https://www.stablehost.com είναι πολύ καλή επιλογή....

Ειδικά με το κουπόνι 40%..... σούπερ τιμές για unlimited bandwidth / unlimited domains ...

 

 

 

Έχει κανείς άποψη για την www.stigmahost.com ????

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είδους σελίδα θέλεις να φτιάξεις και το ψάχνεις τόσο πολύ;Όχι ότι είναι κακό να ψάχνεις,αλλά  μερικές φορές μπερδεύεσαι περισσότερο.Βάλε κάτω και δες

  1. Θέλεις πολύ χώρο στο δίσκο;Θα φτιάξεις σελίδα με φωτογραφίες/βίντεο κλπ
  2. Θέλεις πολύ bandwidth;Θα έχεις πολλές επισκέψεις;
  3. Θέλεις κάποια ιδιαίτερα τεχνικά χαρακτηριστικά για τη σελίδα που θα ανεβάσεις;

Και μετά βρες τις εταιρείς που έχουν πακέτα που καλύπτουν τις απαιτήσεις σου,και ψάξε γι'αυτές πληροφορίες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το ψάχνω έτσι.... γιατί το είχα παρατήσει το άθλημα 3-4 χρόνια...

Έφτιαχνα sites σε Joomla και πιο πριν σε html, javascript  (με editor και κτλ.    χαχαχαχαχαχαχ ) ..

Θέλω να φτιάξω μια ιστοσελίδα για μικρή επιχείρηση φίλου... ότι κάτι το ιδιαίτερο...

Θέλω να το φτιάξω σε WordPress....

Όποιον web hosting και να διαλέξω μου κάνει ...

Απλά έλεγα επί τις ευκαιρίας να φτιάξω και τίποτα δικό-ά μου site....

Οπότε θέλω κάτι που να επιτρέπει πάνω από 1 domain....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά εξαγοράζουν webhosts με καλή φήμη για να ανεβαίνει η μετοχή τους. Μετά απολύουν προσωπικό και μειώνουν τα έξοδα τους μεταφέροντας τον εξοπλισμό του κάθε webhost που εξαγοράζουν σε δικό τους datacenter. Πιο πολύ ποντάρουν στην παλιά καλή φήμη του webhost που εξαγόρασαν παρά στο να συνεχίσουν να παρέχουν καλές υπηρεσίες. Και όταν η τιμή της μετοχής τους αρχίζει και πέφτει, τότε έφτασε η ώρα να εξαγοράσουν τον επόμενο webhost για να ανέβει ξανά. Εάν ψάξεις για sites που εμφανίζουν και καλά τους top webhosts θα δεις ότι σε αυτές τις λίστες είναι οι περισσότεροι είναι από EIG.

Συμβουλή για τους Χρηματιστές. Όταν πέσει η τιμή της EIG να περιμένουν εξαγορά εταιρείας για να την πουλήσουν. Αν μπορείς να πείς πότε πέστει η τιμή της εκαιρία για αγορά ;) Και όταν αγοράζει εταιρεία πούλα μετοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στους όρους χρησης.Κάτω δεξιά.

 

μόλις τώρα επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν πως δεν το εφαρμόζουν αυτό πλέον σε πράξη, είναι δωρεάν και αν χρειαστεί ποτέ να δείξω την συνομιλία που είχα μαζί τους σχετικά με το κομμάτι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

To Link.png Site: http://papaki.gr">Papaki είναι πολύ καλό για wordpress ιστοσελίδες μετά την αναβάθμιση που έκανε. Αλλά ολη η τεχνολογία είναι στο cloud και ψάξε για Cloud Hosting.

 

Επίσης σημαντικό είναι το support στη δύσκολη στιγμή, που θα υπάρξει πιστέψτε με..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις τώρα επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν πως δεν το εφαρμόζουν αυτό πλέον σε πράξη, είναι δωρεάν και αν χρειαστεί ποτέ να δείξω την συνομιλία που είχα μαζί τους σχετικά με το κομμάτι αυτό.

Και γιατί δεν το αφαιρούν από τους όρους;

Δες την Jethost είναι καλύτερη και με ίδιες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...