Προς το περιεχόμενο

Ποιές είναι οι καλύτερες εταιρείες hosting;


spiralas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλές είναι και η ProHoster και η TopHost. 
Η ίδια εταιρία είναι ουσιαστικά.

 

Όπως και η cretaforce που αναφέρθηκε παραπάνω.

 

Επίσης και με το papaki.gr δεν είχα ποτέ θέμα (από advanced και πάνω για απαιτητικές σελίδες).Στα συν του ότι δέχεται Paysafe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καμια Ελληνική εταιρεία καλύτερη απο:

20 GB SSD

1TB traffic

>512 ram

cloud hosting Europe(1 core cpu)

(με δυνατότητα εγκαταστασης όποιου λινουξ θέλουμε;Στην ουσία vps). Σε τιμή 5ευρω/μήνα;

 

Αυτές που είδα σε αυτη τη τιμή είναι shared hosting όλες. Για να πας σε κάτι παραπλήσιο στην Ελλάδα θες 30ευρω το μήνα ή δε τα λέω καλά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Υπαρχει καμια Ελληνική εταιρεία καλύτερη απο:</p>

<p>20 GB SSD</p>

<p>1TB traffic</p>

<p>>512 ram</p>

<p>cloud hosting Europe(1 core cpu)</p>

<p>(με δυνατότητα εγκαταστασης όποιου λινουξ θέλουμε;Στην ουσία vps). Σε τιμή 5ευρω/μήνα;</p>

<p> </p>

<p>Αυτές που είδα σε αυτη τη τιμή είναι shared hosting όλες. Για να πας σε κάτι παραπλήσιο στην Ελλάδα θες 30ευρω το μήνα ή δε τα λέω καλά;</p>

 

hosting αντίστοιχο του digitalocean δε πρόκειται να βρεις Ελλάδα

 

Sent from my Find 5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η myip.gr 3 χρόνια τώρα άψογη συνεργασία..πάντα τους βρίσκω ανά πάσα στιγμή σε διάφορα προβλήματα που έχω προκαλέσει από μόνος μου και μου τα φτιάχνουν χωρίς καμία επιβάρυνση χρηματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καμια Ελληνική εταιρεία καλύτερη απο:

20 GB SSD

1TB traffic

>512 ram

cloud hosting Europe(1 core cpu)

(με δυνατότητα εγκαταστασης όποιου λινουξ θέλουμε;Στην ουσία vps). Σε τιμή 5ευρω/μήνα;

 

Αυτές που είδα σε αυτη τη τιμή είναι shared hosting όλες. Για να πας σε κάτι παραπλήσιο στην Ελλάδα θες 30ευρω το μήνα ή δε τα λέω καλά;

Ναι, υπάρχει! : http://www.philoxenos.com/vps/eco/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπιστεύεστε τα Ελληνικά Hosting? εγώ φοβάμαι ότι είναι πολύ ανασφαλές τα δίκτυά μας.

 

Κάποια άλλη εταιρεία (GoDaddy πχ) θα μου παρέχει βασική ασφάλεια από επιθέσεις στο δίκτυο και επιθέσεις DDoS. (κάποια βασική προστασία... γιατί μετά πάμε σε DDoS Protection-CloudFlare)

 

PS: Με μια πρώτη ματιά ... οι Ελληνικές εταιρείες(μπορεί όχι όλες) δίνουν πολύ χαμηλά features σε σχέση με κάποιο Αμερικάνικο πχ.

 

GoDaddy - http://www.godaddy.com/hosting/web-hosting-new.aspx?ci=9009

Papaki     - http://www.papaki.gr/compare-web-hosting.htm

 

Μια ερώτηση... όταν λέει "Unlimited Websites" εννοεί sub-networks ε? δηλαδή xxx.mysite.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπιστεύεστε τα Ελληνικά Hosting? εγώ φοβάμαι ότι είναι πολύ ανασφαλές τα δίκτυά μας.

 

Κάποια άλλη εταιρεία (GoDaddy πχ) θα μου παρέχει βασική ασφάλεια από επιθέσεις στο δίκτυο και επιθέσεις DDoS. (κάποια βασική προστασία... γιατί μετά πάμε σε DDoS Protection-CloudFlare)

 

Μπορώ να απαντήσω μόνο για τον Φιλόξενο (www.philoxenos.com). Όλη η υποδομή του Φιλόξενου είναι DDoS protected. Επιπλέον, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες, εξοπλισμό και δικτυακή υποδομή στην Ευρώπη τέτοια, που μπορούμε να ανταγωνιστούμε σε παροχές, ποιότητα υπηρεσιών και ασφάλεια οποιονδήποτε άλλο ξένο πάροχο hosting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...