Προς το περιεχόμενο

Ποιές είναι οι καλύτερες εταιρείες hosting;


spiralas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα,

 

σκέφτομαι να δημιουργήσω ένα site σε .com

 

Για τον σκοπό αυτό κοιτάω τις εταιρείες και ψάχνω το εξής:

 

κάποια εταιρεία που αφού κάνω σε αυτήν την κατοχύρωση και πληρωμή του .com domain να μου δώσει δώρο το hosting για κάποιο χρονικό διάστημα (με MySQL database οπωσδήποτε γιατί είναι απαραίτητη στον στήσιμο του site - 500MB disk space - 10GB bandwidth νομίζω ότι θα είναι υπεραρκετό) και μετά ανάλογα και με την κίνηση του site αποφασίζω αν θα το σταματήσω/διατηρήσω/αναβαθμίσω.

 

το site δεν θα είναι σε wordpress γιατί είδα ότι ορισμένες εταιρείες δίνουν δωρεάν το hosting άλλα μόνο σε περίπτωση εγκατάστασης-χρήσης wordpress.

 

 

Έχετε κάτι στο μυαλό σας;

Υπάρχει κάποια εταιρεία που κάνει αυτό που ψάχνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δύσκολο να βρεις κάτι τέτοιο.Το αντίθετο μπορεί να βρεις,δηλαδή να πάρεις ένα ετήσιο πακέτο φιλοξενίας με δώρο ένα domain.Από το domain δε βγάζουν ούτε 1 ευρώ κέρδος...

 

Πάρε από την Jethost το αρχικό της πακέτο με 1,80€/μήνα.Δεν είναι πολλά τα λεφτά.Ετοιμάζεις τη σελίδα και αν θέλεις κάνεις αναβάθμιση πακέτου αν δε σου αρκεί πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δύσκολο να βρεις κάτι τέτοιο.Το αντίθετο μπορεί να βρεις,δηλαδή να πάρεις ένα ετήσιο πακέτο φιλοξενίας με δώρο ένα domain.Από το domain δε βγάζουν ούτε 1 ευρώ κέρδος...

 

 

 

σωστό αυτό που λες άλλα ίσως οι εταιρείες με τον τρόπο αυτό να θελήσουν να "κερδίσουν" έναν πελάτη που λογικά μετά το χρονικό διάστημα της δοκιμής θα παραμείνει για πληρωμένο πλέον hosting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα...

 

θέλω να φτιάξω ένα site μικρής επιχείρησης σε wordpress ή joomla...

Απλή ιστοσελίδα με φωτό και κτλ. σχετικά με την εταιρεία...

Ποιον web hosting προτείνεται....

 

Jethost, cretaforce, papaki... άλλη ?????

 

Λογικά για μια απλή ιστοσελίδα να διαλέξω το φθηνότερο και αργότερα βλέπουμε????

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου ένα χρόνο χρησιμοποιώ για hosting τις υπηρεσίες από το papaki και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δες τις προσφορές που δίνει και αν κάποια από αυτές σου ταιριάζει, give it a try...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το domain δε θα έχεις,αλλά θα έχεις πρόβλημα με τα capital controls.Πρόβλημα στο να πληρώσεις!

Θα σου έλεγα να βρεις μια εταιρεία στην Ελλάδα,καλύτερα θα είναι.Θα μπορείς να τηλ/σεις και να μιλήσεις με Έλληνα,και όχι με Αμερικάνο σε βάρβαρες ώρες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής με κάρτα από εξωτερικό. ... Έχω τον αδερφό μου Αγγλία οπότε δεν κολλάω σε θέματα capital controls. ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hosting 24.com

 

Eχει μιά εκπτωση αυτό το διάστημα,δίνει 1 χρόνο hosting και 1 χρονο free domain με 41 δολάρια,καί έχει server εκτός από Αμερική καί σέ Ευρώπη  Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jethost, cretaforce, papaki... άλλη ?????

 

 

Kαταρχάς ευχαριστώ για το ενδιαφέρον για τις υπηρεσίες μας (CretaForce). Τα προβλήματα με τα capital controls όσο αφορά τις πληρωμές hosting πρέπει να έχουν ήδη λυθεί εδώ και πολλές ημέρες. Αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα απλό πακέτο shared hosting, με ελάχιστο χώρο στο δίσκο. Τέτοια πακέτα όλοι οι webhosts τα παρέχουν. Οι τιμές πάνω κάτω οι ίδιες είναι είτε πάρεις hosting από πάροχο στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό. Ενδεχομένως εάν κάποιος έχει προσφορά να το πάρεις πιο φτηνά το πρώτο έτος.

 

Αλλά πριν αποφασίσεις κάνε καλά την έρευνα σου και διάβασε και τα "ψιλά" γράμματα που έχουν οι πάροχοι στους όρους χρήσης τους καθώς και τον τιμοκατάλογό τους, π.χ. εάν χρεώνουν την επαναφορά των backups (γνωστός μεγάλος webhost του εξωτερικού χρεώνει την επαναφορά 120 λίρες αγγλίας) ή άλλες υπηρεσίες που άλλοι πάροχοι τις παρέχουν δωρεάν.

 

Γενικά το hosting δεν είναι τυποποιημένο προϊόν, μπορεί να βλέπεις ότι δίνει για παράδειγμα ένας webhost τόσα GB χώρο, τόσες βάσεις δεδομένων, κλπ και να νομίζεις ότι είναι το ίδιο, αλλά σκέψου και πόσα αυτοκίνητα υπάρχουν που έχουν τα ίδια κυβικά και αντίστοιχα άλογα, αλλά στην ουσία να πρόκειται για τελείως διαφορετικά οχήματα με τελείως διαφορετική οδηγική συμπεριφορά, ασφάλεια, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια Ελληνική εταιρεία που διατείνεται ότι έχει πολύ χαμηλές τιμές,ζητάει για επαναφορά backup 25 ευρώ...Την πάτησα μια φορά.Ευτυχώς είχα πάρει μηνιαίο πακέτο,και την έκανα γρήγορα.Είχα κρατήσει στον Η/Υ μου αντίγραφο και το ανέβασα στην άλλη εταιρεία και ήμουν εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο hostgator έχουν 60% έκπτωση. .. και πιστεύω ότι αξίζει !!!!!

 

Λέτε να έχω τίποτα προβλήματα με .gr domains? ????

Όχι δεν αξίζει και τζάμπα να στο δίνουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...