Προς το περιεχόμενο

Αγορά πλυντηρίου ρούχων Candy


vfragos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ετοιμάζομαι για αγορά καινούργιου πλυντηρίου και είμαι ανάμεσα σε δυο μοντέλα της Candy. Γνωρίζει κανείς εάν είναι αξιόπιστη σαν μάρκα; Παραθέτω και τις συσκευές που είμαι ανάμεσα εάν κάποιος έχει άποψη για τα συγκριμένα μοντέλα.

 

1.) http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10101401

 

2.) http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10102357

 

Κάθε παρατήρηση, πρόταση δεκτή. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρω στα 1970 η οικογενεια μου αγορασε το πρωτο της πλυντηριο. Πεθανε πληρες ημερων γυρω στο 1990. Το δευτερο πλενει ακομα και το εχω ... κληρονομησει. Candy και τα δυο. Εννοειται οτι σε αυτα τα 40 χρονια γιναν κατι μικροεπισκευες (οικονομικες - φθαρμενα λαστιχα κλπ , η μεγαλυτερη κατι χαλασε στο αντιβαρο πανω απο το καδο). Η κουζινα και το ψυξειο ςπισης Candy αγορασμενα το 1992... Μια επισκευη εγινε στη κουζινα (φουρνο) και μια στο ψυγείο (μικροπροβλημα που αν ειχα το κρατησει το εγχειριδιο το ελυνα). Αν τα τελευται χρονια δεν χαλασαν τη ποιοτητα, παρε αφοβα!

 

Για τις συγκεκριμενες συσκευες που αναφερεις, δεν μπορω να πω τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μη τι άλλο, πρόκειται για "τίμιες" συσκευές. Δε διεκδικούν τα πρωτεία στην ποιότητα κατασκευής - δε θα μπορούσαν άλλωστε, δεδομένης της συγκριτικά χαμηλής τιμής τους - αλλά αυτό δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι είναι "για πέταμα". Κάθε άλλο!

 

Έχω κι εγώ προσωπική εμπειρία από πλυντήριο ρούχων της candy, το οποίο αγόρασα το 1992, δούλευε απροβλημάτιστα στο σπίτι μου μέχρι το τέλος του '97 και, από το '98 μέχρι σήμερα, συνεχίζει ...ατάραχο (!) στο σπίτι των γονιών μου.

 

Με δυο λόγια, για τα λεφτά τους, είναι μια χαρά συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια, να 'σαι καλά. :-)

 

Αποστολή από το GT-N7000 με τη χρήση Insomnia App

 

12 χρόνια τώρα έχω Candy και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τις προάλλες είδα και μία προσφορά από το service της (Σερβισνετ) για κουπόνι έκπτωσης στην επισκευή. Το πήρα, από http://tosconto.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα, ξεχασα να συπεριλαβω δυο πλυντηρια πιατων. Αυτα βεβαια τα χρησιμοποιουσα 5-6 φορες το χρόνο. Το πρωτο απο το 1980 εως το 2000 (μαλλον απο αχρησια χαλασε), το δευτερο παραμενει ακμαιοτατο... Καμμια επισκευη δεν χρειαστηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 17/12/2015 στις 9:32 ΠΜ, duende είπε

αν δεν εχει αλλαξει κατι σε ποιοτητα, θεωρω οτι ειναι τιμια μηχανακια. στο πατρικο εχουμε ενα απο το 2000, μεχρι τωρα ουτε μια βλαβη

Προφανώς θα έχουν αλλάξει πολλά στην ποιότητα γιατί το δικό μου τα έπαιξε στην 5ετία (πενταετία) και ήδη ψάχνω για καινούργιο. Αλλά ΟΧΙ Candy φυσικά...!!!

Στις 25/2/2012 στις 5:13 ΜΜ, australis είπε

Γυρω στα 1970 η οικογενεια μου αγορασε το πρωτο της πλυντηριο. Πεθανε πληρες ημερων γυρω στο 1990. Το δευτερο πλενει ακομα και το εχω ... κληρονομησει. Candy και τα δυο. Εννοειται οτι σε αυτα τα 40 χρονια γιναν κατι μικροεπισκευες (οικονομικες - φθαρμενα λαστιχα κλπ , η μεγαλυτερη κατι χαλασε στο αντιβαρο πανω απο το καδο). Η κουζινα και το ψυξειο ςπισης Candy αγορασμενα το 1992... Μια επισκευη εγινε στη κουζινα (φουρνο) και μια στο ψυγείο (μικροπροβλημα που αν ειχα το κρατησει το εγχειριδιο το ελυνα). Αν τα τελευται χρονια δεν χαλασαν τη ποιοτητα, παρε αφοβα!

Για τις συγκεκριμενες συσκευες που αναφερεις, δεν μπορω να πω τιποτα

Δεν θέλω να θίξω το θέμα των συγκεκριμένων συσκευών. Εγώ ένα πλυντήριο ρούχων πήρα προ 5ετίας και αυτό μου βγήκε μάπα και - φυσικά - δεν πρόκειται να ξαναπάρω Candy ακόμα και δωρεάν να μου το δίνανε. Άλλο όμως θέλω να μου πεις αν βέβαια δεν γίνομαι αδιάκριτος : Τι εννοείς λέγοντας "Ευτυχώς την έκανα νωρίς" και - αν επιτρέπεται - με τι ασχολείσαι εκεί κάτω που είσαι τώρα ?

Φιλικά και με εκτίμηση

Μιχάλης ([email protected])

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έφυγα από την Ελλάδα τον Ιανουάριο του 2009 , λίγο πριν το ξέσπασμα της κρίσης. Όταν έφτιαξα το account μου τα γεγονότα ήταν πρόσφατα και έβαλα αυτή την υπογραφή - η έμπνευση της προέρχεται από το βιβλίο του Χρόνη Μίσσιου "καλά, εσύ έφυγες νωρίς" 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2019 στις 7:38 ΜΜ, australis είπε

Φίλε μου έφυγα από την Ελλάδα τον Ιανουάριο του 2009 , λίγο πριν το ξέσπασμα της κρίσης. Όταν έφτιαξα το account μου τα γεγονότα ήταν πρόσφατα και έβαλα αυτή την υπογραφή - η έμπνευση της προέρχεται από το βιβλίο του Χρόνη Μίσσιου "καλά, εσύ έφυγες νωρίς" 

"Καλά, εσύ σκοτώθηκες νωρίς", αλλά βάζω 💙 για την έμπνευση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Candy πλυντηριο αγορασα κι εγω φετος ,σαν συσκευες εχουν πολυ καλο ονομα στην πιατσα τωρα το ποσο αξιοπιστο θα βγει θα δειξει στο χρονο για τα λινκ που εβαλες δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι απλα δεν ανοιγουν,η συμβουλη μου ειναι να ψαξεις το μοντελο που σε ενδιαφερει στο σκρουτζ εγω το βρηκα εκατο ευρω (ναι εκατο ευρω) κατω απο οτι πουλιοταν στις μεγαλες αλυσιδες!!!

Edit Τωρα ειδα οτι το thread ειναι απο το 2012 που το ξεθαψατε ωρε😂

Επεξ/σία από czarjuly
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ηλεκτροσόκ είπε

"Καλά, εσύ σκοτώθηκες νωρίς", αλλά βάζω 💙 για την έμπνευση!!!

Ούπς, δίκιο έχεις. Το είχα διαβάσει όταν πρωτοβγηκε και η μνήμη μου  φαίνεται ότι την έκανε επίσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, czarjuly είπε

Candy πλυντηριο αγορασα κι εγω φετος ,σαν συσκευες εχουν πολυ καλο ονομα στην πιατσα τωρα το ποσο αξιοπιστο θα βγει θα δειξει στο χρονο για τα λινκ που εβαλες δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι απλα δεν ανοιγουν,η συμβουλη μου ειναι να ψαξεις το μοντελο που σε ενδιαφερει στο σκρουτζ εγω το βρηκα εκατο ευρω (ναι εκατο ευρω) κατω απο οτι πουλιοταν στις μεγαλες αλυσιδες!!!

Edit Τωρα ειδα οτι το thread ειναι απο το 2012 που το ξεθαψατε ωρε😂

χαχαχαχαχαχα

Δεν πειράζει ωρέ και εγώ πριν δύο μήνες candy 10 κιλο πήρα. Είναι το πιο φτηνό επώνυμο στην αγορά.Και εγώ μέσω σκρουτζ το πήρα 289 και σε επώνυμα καταστήματα φτάνει να πουλιέται 472.

Δηλαδή από σκρουτζ παίρνεις 2 με τα ίδια λεφτά.:lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, papoys1 είπε

χαχαχαχαχαχα

Δεν πειράζει ωρέ και εγώ πριν δύο μήνες candy 10 κιλο πήρα. Είναι το πιο φτηνό επώνυμο στην αγορά.Και εγώ μέσω σκρουτζ το πήρα 289 και σε επώνυμα καταστήματα φτάνει να πουλιέται 472.

Δηλαδή από σκρουτζ παίρνεις 2 με τα ίδια λεφτά.:lol:

Παππού μπορείς να ρωτήσεις τη γιαγιά αν έχει σύντομο πρόγραμμα κάτω από 30' ?

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...