Προς το περιεχόμενο

Intel Ivy Bridge: Οι νέες ημερομηνίες έναρξης της Ivy Bridge platform.


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το 20% γρηγορότεροι από τα αντίστοιχα μοντέλα των sandy στα ίδια λεφτά ξέρουμε κατά πόσο ισχύει?

 

5 - 8% να είναι ταχύτεροι και όλοι θα είμαστε χαρούμενοι. 20% και παραπάνω θα είναι ταχύτεροι στο ενσωματωμένο κύκλωμα γραφικών από τους sandy.

 

Να κανω μια ερωτηση.Εγω τωρα εχω την MB asrock z68 extreme 4 gen 3 και cpu Ι7 Sandy bridge 2600K.Την αγορασα αυτη τη μητρικη δεδομενου οτι θα υποστηριζει Ivy bridge και PCI Express 3.Διαβαζοντας τα παραπανω καταλαβα οτι θα βγουν νεα chipset.Θα υποστηριζεται τελικα απο την μητρικη μου η τσαμπα την αγορασα?

 

Μια χαρά αγορά έκανες, δεν έχεις λόγο να ανησυχείς για τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να κανω μια ερωτηση.Εγω τωρα εχω την MB asrock z68 extreme 4 gen 3 και cpu Ι7 Sandy bridge 2600K.Την αγορασα αυτη τη μητρικη δεδομενου οτι θα υποστηριζει Ivy bridge και PCI Express 3.Διαβαζοντας τα παραπανω καταλαβα οτι θα βγουν νεα chipset.Θα υποστηριζεται τελικα απο την μητρικη μου η τσαμπα την αγορασα?

 

με ένα bios update θα υποστηρίζονται κανονικότατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση.Εγω τωρα εχω την MB asrock z68 extreme 4 gen 3 και cpu Ι7 Sandy bridge 2600K.Την αγορασα αυτη τη μητρικη δεδομενου οτι θα υποστηριζει Ivy bridge και PCI Express 3.Διαβαζοντας τα παραπανω καταλαβα οτι θα βγουν νεα chipset.Θα υποστηριζεται τελικα απο την μητρικη μου η τσαμπα την αγορασα?

To CPU σου είναι πολύ καλό και θα σε πάει για πολύ καιρό ακόμα... Να δώσεις λεφτά για αναβάθμιση σε Ivy που θα έχει στο θέμα της CPU 10% διαφορά απλά ΔΕΝ αξίζει, ακόμα και αν τον υποστηρίζει η μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...