Προς το περιεχόμενο

PadFone: Η μπαμπουσκα της Asus (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν χαλασει το smartphone τι γινεται??? :-) :-) :-)

 

Το φτιάχνεις.

Και εννοείται όσο είναι χαλασμένο βάζεις από ένα σεμεν στο tablet και στο πληκτρολόγιο και ακουμπάς το ποτό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά ρόδες για το desktop για να γίνει νταλίκα.

Και έτοιμος ο Optimus Prime :P

 

+1!!!

 

 

Καλό σαν σκέψη ρε παιδιά. Αλλά σε κάθε φάση έχεις μια συσκευή , όχι 3. Τι θα γίνει αν μας ΚΑΛΕΣΕΙ κάποιος την ώρα που το έχουμε σε σύνδεση νετβοοκ?? Βγάλε το ταβλετ, μετά άνοιξε το καπάκι, βγάλε το κινητό , περίμενε να τα καταλάβει αυτά για να απαντήσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1!!!

 

 

Καλό σαν σκέψη ρε παιδιά. Αλλά σε κάθε φάση έχεις μια συσκευή , όχι 3. Τι θα γίνει αν μας ΚΑΛΕΣΕΙ κάποιος την ώρα που το έχουμε σε σύνδεση νετβοοκ?? Βγάλε το ταβλετ, μετά άνοιξε το καπάκι, βγάλε το κινητό , περίμενε να τα καταλάβει αυτά για να απαντήσεις....

 

Έχουμε πει ήδη ότι έχεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 λογικές λύσεις.

BT ακουστικό και ανοιχτή ακρόαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε πει ήδη ότι έχεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 λογικές λύσεις.

BT ακουστικό και ανοιχτή ακρόαση.

 

 

Ελπίζω να έχει υποδοχή για ακουστικά, οι 2 λύσεις αυτές δεν επαρκούν για μένα γιατί πρώτον δεν θέλω να μιλάω και να με ακούν άλλοι, δεύτερον ΒΤ ακουστικό άρα και άλλη μπαταρία για φόρτιση, είναι κουραστικό να πρέπει να φορτίζουμε πολλές συσκευές το ζω συχνά και μου την δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ελπίζω να έχει υποδοχή για ακουστικά' date=' οι 2 λύσεις αυτές δεν επαρκούν για μένα γιατί πρώτον δεν θέλω να μιλάω και να με ακούν άλλοι, δεύτερον ΒΤ ακουστικό άρα και άλλη μπαταρία για φόρτιση, είναι κουραστικό να πρέπει να φορτίζουμε πολλές συσκευές το ζω συχνά και μου την δίνει.[/quote']

 

Κατ αρχην στανταρ θα εχει υποδοχη για ακουστικα.

Οσον αφορα τη φορτιση, αν ειχες ξεχωριστα κινητο και tablet συν το bt του κινητου ποια θα ηταν η διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχην στανταρ θα εχει υποδοχη για ακουστικα.

Οσον αφορα τη φορτιση, αν ειχες ξεχωριστα κινητο και tablet συν το bt του κινητου ποια θα ηταν η διαφορα?

 

Ότι δεν εχω bt για κινητό και ότι λογικά και το πληκτρολόγιο θέλει φόρτιση αν έχει και αυτό μπαταρία. Δεν ξέρω σίγουρα ποια κομμάτια έχουν μπαταρία και θέλουν φόρτιση. Αν όλος αυτός ο συνδυασμός χτυπάει τρελή αυτονομία το συζητάμε αλλά για μένα τρελή αυτονομία (χωρίς να ξέρω τι προβλέπεται για ipad 3) δεν είναι λιγότερο από 18 ώρες αν έχω μπαταρία στο πληκτρολόγιο και μπαταρία στο tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό για να αναθμίζεις χωρίς να ξαναπληρώνεις οθόνη. Αυτό που δεν μου αρέσει, είναι η ακτινοβολία του κινητού.

 

Θα προτιμούσα φθηνό κινητό και ποιοτικό tablet. Ξέρουμε τιμή;

 

Αν το πληκτρολόγιο είναι Bluetooth δεν ξέρω αν το hands free bt μπορεί να είναι συνδεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν κάποιος σε πάρει τηλέφωνο την ώρα που είσαι σε laptop mode τί γίνεται (και δεν έχεις ακουστικά να συνδέσεις στο laptop...)?

Έχει ένα bluetooth pen που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως hands-free. http://goo.gl/Vhs9K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα bluetooth pen που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως hands-free. http://goo.gl/Vhs9K

 

 

Με το που είδα το bt pen είπα συγχρόνως πολύ έξυπνο αλλά και χαζό να σε βλέπουν να μιλάς με αυτή την κουμούτσα. Δεν πάυει βέβαια να θέλει φόρτιση. Ο τυπάς είπε αυτονομία 23 ώρες, αυτό είναι πολύ καλό, αλλά 1.4 κιλά βάρος με το πληκτρολόγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πρόχειρα κάνοντας μια σούμα, έχουμε και λέμε:

 

Τηλέφωνο: Περίπου 500€

Οθόνη: 150-200€ επιπλέον

Πληκτρολόγιο: 150€ παραπάνω

 

Σύνολο γύρω στα 900€ το κόβω.

 

Χωρίς το πληκτρολόγιο ίσως και να συμφέρει λίγο, γιατί με 750€ έχεις ένα πολύ δυνατό τηλέφωνο(και πανέμορφο) και ένα πολύ δυνατό tablet. Για αυτούς που βολεύονται με bt headset είναι μια καλή λύση. Κατά τ' άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή ερώτηση... αυτός ακριβώς ήταν ο λόγος για τον οποίο δεν βάλαμε τόνο στη λέξη :P

εδώ στα βόρεια που είχαμε βουλγάρικη κατοχή υπάρχουν κάποια κατάλοιπα αυτής όπως ότι τη γριά τη λένε και μπάμπω και στο χωριό καταγωγής μου υπάρχει η γιορτή της γριάς μπάμπ-ιντεν (του προφήτη Ηλία αντίστοιχα ίλι-ντεν σε άλλες περιοχές)

συμπέρασμα ο τόνος πάει στο ά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...