Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι μια έκδοση που θα πάιξει κυρίως σε smartphones μπας και πάρει λίγο μερίδιο εκεί η μικρομαλακή ή κάνω λάθος? :rolleyes:

 

Μέχρι πότε θα ισχύει η άδεια για να τα έχουμε νόμιμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι εφαρμογές του metro πως κλεινουν; frown.png

 

Με 2 τρόπους:

 

1) Πάς με το ποντίκι τέρμα πάνω στην οθόνη οπου εμφανίζεται το "χεράκι" αντι για τον cursor. Εκει πατάς αριστερό κλίκ και το τραβάς πρός τα κάτω και ελαχιστοποιείται.

 

2) Πάς κάτω (η πάνω) γωνία αριστερά και κουνάς το ποντίκι πρός τα πάνω (ή κάτω), βλέπεις ποιό metro app θέλεις να κλείσεις, πατάς δεξί κλίκ και close

 

θέλει λίγο χρόνο να εξικοιωθείς...σίγουρα εχει μεγαλύτερο νόημα ολο αυτο σε οθόνη αφής....τέλος πάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο σίγουρο είναι πως ούτε λιγότερη ram θέλει και ο επεξεργαστής δουλεύει περισσότερο.

 

Κοινώς μου τρώει πολύτιμη μπαταρία!!!

 

 

 

 

Δε σχολιάζω καν ότι στο netbook μου το metro ui μισολειτουργεί επειδή έχει ανάλυση 1024x600!!

 

 

 

 

FAIL

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια! να ρωτησω κατι?

 

κατεβασα απο εδω το λινκ σε iso ολα οκ....(ειναι ιδιο iso αρχειο με αυτο απο microsoft?)

 

 

ειναι δοκιμαστικη εκδοση τελικα? το serial ισχυει αυτο που υπαρχει εδω?

 

ή το κατεβαζουμε απο τη Microsoft ?

 

και κατι αλλο.... e mail δινουμε κανονικα και μας στελνουν κατι εκει?

 

 

 

 

 

 

(παντως ηχο δεν εχω ενω ολα ειναι οκ απο πινακα ελεγχου και volume

 

(μια παρατηρηση ακομα....εδω που γραφω τα βελακια δεξια αριστερ απο πληκτρολογιο σταθερου μου pc δε λειτουργουν!!!!)ωστε να παω πισω στις λεξεις....η μπροστα πανω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 τρόπους:

 

1) Πάς με το ποντίκι τέρμα πάνω στην οθόνη οπου εμφανίζεται το "χεράκι" αντι για τον cursor. Εκει πατάς αριστερό κλίκ και το τραβάς πρός τα κάτω και ελαχιστοποιείται.

 

2) Πάς κάτω (η πάνω) γωνία αριστερά και κουνάς το ποντίκι πρός τα πάνω (ή κάτω), βλέπεις ποιό metro app θέλεις να κλείσεις, πατάς δεξί κλίκ και close

 

θέλει λίγο χρόνο να εξικοιωθείς...σίγουρα εχει μεγαλύτερο νόημα ολο αυτο σε οθόνη αφής....τέλος πάντων...

 

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου φίλε.

Να προσθέσω ότι στην κίνηση με το χεράκι (που δεν πιάνει από ότι είδα αν έχεις maximized εφαρμογή στο focus) μπορείς να κατεβάσεις το metro tile αριστερά ή δεξιά όπου κάθεται σε έναν χώρο.

Για να ξαναπετάξεις κάτι εκεί μέσα πρέπει να τον έχεις κλείσει τον χώρο από την προηγούμενη εφαρμογή.

Αν το tile είναι το desktop τότε σπάει και στα επιμέρους παράθυρα όταν βρίσκεται στον χώρο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα μια βοηθεια σας. ΑΞΙΖΕΙ να βαλω τα 8 ή οχι? Τωρα εχω τα win7 professional και καθως κατεβαζα τα 8 εβλεπα τα μηνυματα εδω στο μπλοκ και απ'οτι καταλαβα δεν υπαρχει επιστροφη αν τα εγκαταστησω. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος που να μπορω να τα βαλω σε ενα usb και απο εκει απλα να κανω ενα boot απο το usb? Δεν θελω να κανω partition ομως. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα μια βοηθεια σας. ΑΞΙΖΕΙ να βαλω τα 8 ή οχι? Τωρα εχω τα win7 professional και καθως κατεβαζα τα 8 εβλεπα τα μηνυματα εδω στο μπλοκ και απ'οτι καταλαβα δεν υπαρχει επιστροφη αν τα εγκαταστησω. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος που να μπορω να τα βαλω σε ενα usb και απο εκει απλα να κανω ενα boot απο το usb? Δεν θελω να κανω partition ομως. Ευχαριστω.

 

φυσικα και δε θα πειραξεις το λειτουργικο σου, καθως τα windows8 δεν ειναι ακομα ετοιμο σαν λειτουργικο. Η λυση ειναι να φτιαξεις μια εικονικη εγκατασταση μεσω του virtual box για παραδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και δε θα πειραξεις το λειτουργικο σου, καθως τα windows8 δεν ειναι ακομα ετοιμο σαν λειτουργικο. Η λυση ειναι να φτιαξεις μια εικονικη εγκατασταση μεσω του virtual box για παραδειγμα

Ευχαριστω για την ανταποκριση, το θεμα ειναι οτι δεν κατεχω το θεμα με το virtual box οπως βρηκα και διαβασα. Απλα αν εγω απο τωρα συνεχισω το κατεβασμα επειδη ειναι ηδη στο 60% και το εχω κανει παυση, το κανω εγκατασταση μετα μπορω απλα να τα απεγκαταστησω και να εχω το λειτουργικο που ειχα πριν ή πρεπει να παω να δωσω αλλα λεφτα για 7 κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την ανταποκριση, το θεμα ειναι οτι δεν κατεχω το θεμα με το virtual box οπως βρηκα και διαβασα. Απλα αν εγω απο τωρα συνεχισω το κατεβασμα επειδη ειναι ηδη στο 60% και το εχω κανει παυση, το κανω εγκατασταση μετα μπορω απλα να τα απεγκαταστησω και να εχω το λειτουργικο που ειχα πριν ή πρεπει να παω να δωσω αλλα λεφτα για 7 κτλ?

 

Οχι αν τα βαλεις πανω στα 7 δεν μπορεις να επιστρεψεις σε αυτα. Αν θες κανονικη εγκατασταση θα κανεις ενα partition. Αν δε θες ουτε partition ουτε εχεις τη διαθεση να ψαχτεις παραπανω με καποια virtual machine τοτε πολυ απλα δεν κανεις τιποτα

 

Υ.Γ. Τι εννοεις να δωσω αλλα λεφτα για 7. Αφου τα εχεις ηδη γιατι να τα ξαναπληρωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αν τα βαλεις πανω στα 7 δεν μπορεις να επιστρεψεις σε αυτα. Αν θες κανονικη εγκατασταση θα κανεις ενα partition.

 

Υ.Γ. Τι εννοεις να δωσω αλλα λεφτα για 7. Αφου τα εχεις ηδη γιατι να τα ξαναπληρωσεις

 

Δεν ειναι και γνησια ρε συ! Αν βαλω τα 8 που ειναι δοκιμαστικη εκδοση μετα θα πρεπει να τα αγορασω ή θα μεινω με την δοκιμαστικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...