Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

για να τα δοκιμασεις μπορεις να τα βαλεις σε εικονικη μηχανη πχ vbox και θα τα τρεχεις μεσα απο τα 7

 

αλλος τροπος ειναι να βαλεις τα 8 σε διαφορετικο partition

 

αυτο που λες να εγκαταστησεις τα 8 κ να γυρισεις μετα παλι στα 7 δεν γινεται

 

Ευχαριστώ ,

Δεν εννοούσa για τώρα , όταν θα γίνει το επίσημο release.

 

Απ´οτι φαίνεται θα μείνω με τα 7 κανά 2 χρονακια ακομα , αυτή η τακτική της MS να κάνει κάθε νέα έκδοση δυσπροσιτη στο χρήστη (και ειδικά σε όσους χρησιμοποιούν το σύστημα τους επαγγελματικά) είναι δεκαετίες πίσω .

Ευτυχώς που τα 7 δουλεύουν άψογα ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευτυχώς που τα 7 δουλεύουν άψογα ...

 

Τα ίδια έλεγαν πολλοί όταν βγήκαν τα Seven... "ευτυχώς δουλεύουν ακόμα τα xp/vista". Έτσι πάνε αυτά, με το που βγαίνει ένα καινούριο λειτουργικό δεν μας αρέσει αλλά σιγά σιγά στρώνει/στρώνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει επιτέλους η δυνατότητα να κανείς upgrade από 7 σε 8 ΧΩΡΙΣ φόρματ , ΧΩΡΙΣ να πρέπει να εγκαταστάσεις όλες τις εφαρμογές σου και ΧΩΡΙΣ να έχει πρόβλημα το λειτουργικο εντέλει;

 

 

αν κρατήσει ghost image θα μπορεί να "γυρίσει" στα 7 :P

 

Για να ρωτάει κάτι σαν αυτό που είναι με bold, δεν νομίζω να ξέρει τι είναι το ghost image και φυσικά δεν θα τον εμπιστευόμουν να κάνει ghost image, εγκατάσταση των 8 και επαναφορά μετά του ghost. Καλύτερα να τα δοκιμάσει αν θέλει σε vbox.

 

αυτή η τακτική της MS να κάνει κάθε νέα έκδοση δυσπροσιτη στο χρήστη (και ειδικά σε όσους χρησιμοποιούν το σύστημα τους επαγγελματικά) είναι δεκαετίες πίσω .

 

Σε επαγγελματικό σύστημα αν βάλεις Beta και μάλιστα την πρώτη που θα βγει είσαι άξιος της μοίρας σου. Εδώ μιλάμε για εγκατάσταση από χρήστες που έχουν διάθεση να πειραματιστούν ρισκάροντας να την πατήσουν, με λίγα λόγια για αυτούς που τα θέλει ο κώ... τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να ρωτάει κάτι σαν αυτό που είναι με bold, δεν νομίζω να ξέρει τι είναι το ghost image και φυσικά δεν θα τον εμπιστευόμουν να κάνει ghost image, εγκατάσταση των 8 και επαναφορά μετά του ghost. Καλύτερα να τα δοκιμάσει αν θέλει σε vbox.

 

 

 

Σε επαγγελματικό σύστημα αν βάλεις Beta και μάλιστα την πρώτη που θα βγει είσαι άξιος της μοίρας σου. Εδώ μιλάμε για εγκατάσταση από χρήστες που έχουν διάθεση να πειραματιστούν ρισκάροντας να την πατήσουν, με λίγα λόγια για αυτούς που τα θέλει ο κώ... τους.

 

Ευχαριστώ ,

Δεν εννοούσa για τώρα , όταν θα γίνει το επίσημο release.

 

το διευκρινήζει στο επόμενο του post ότι δεν εννοούσε για τώρα αλλά για την RTM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ενθουσιάζει που όλα φαίνονται πούπουλο.Ακόμα και το visual studio 11.Φαίνεται το βάλανε στόχο επειδή θα τρέχει σε πολλές συσκευές να είναι όσο το δυνατόν πιο ελαφρύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια έλεγαν πολλοί όταν βγήκαν τα Seven... "ευτυχώς δουλεύουν ακόμα τα xp/vista". Έτσι πάνε αυτά, με το που βγαίνει ένα καινούριο λειτουργικό δεν μας αρέσει αλλά σιγά σιγά στρώνει/στρώνουμε

 

 

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος....

Τα ίδια έλεγαν κ για τα seven????Δεν άκουσα ποτέ από κανέναν να πει ότι τα seven είναι μούφα...Για τα vista ναι!Κ θέλω να μου απαντήσεις αντικειμενικά,τι το ωραίο,διαφορετικό,εξυπηρετικό βρίσκεις στα 8?Εγώ κ το 90% δεν έχουν οθόνες αφής σε οτι κ να θέλω να κάνω μου παίρνει παρά πάνω χρόνο...Πέρα από το m.uni όλο το άλλο είναι λες κ έχω τα 7 + του έβαλα ένα m.uni για να ξοδεύω τον χρόνο μου παραπάνω σε αυτά που θέλω να κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος....

Τα ίδια έλεγαν κ για τα seven????Δεν άκουσα ποτέ από κανέναν να πει ότι τα seven είναι μούφα...Για τα vista ναι!

 

κι όμως υπήρχαν άτομα που το έλεγαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος....

Τα ίδια έλεγαν κ για τα seven????Δεν άκουσα ποτέ από κανέναν να πει ότι τα seven είναι μούφα...Για τα vista ναι!Κ θέλω να μου απαντήσεις αντικειμενικά,τι το ωραίο,διαφορετικό,εξυπηρετικό βρίσκεις στα 8?Εγώ κ το 90% δεν έχουν οθόνες αφής σε οτι κ να θέλω να κάνω μου παίρνει παρά πάνω χρόνο...Πέρα από το m.uni όλο το άλλο είναι λες κ έχω τα 7 + του έβαλα ένα m.uni για να ξοδεύω τον χρόνο μου παραπάνω σε αυτά που θέλω να κάνω!

 

Και όμως δεν κάνω πολύ μεγάλο λάθος... ψάξε στα topic των Seven εδώ μέσα μόνο, επί εποχής beta, rc και την καλή εποχή των leaked εκδόσεων. Οι κουβέντες είναι copy-paste.

 

Από εκεί και πέρα οποιαδήποτε βελτίωση φανερή ή under the hood και αν γίνει σε ένα τόσο καλό λειτουργικό όπως τα seven είναι καλοδεχούμενη για μένα. Σίγουρα κάποια πράγματα δεν θα βολεύουν, εδώ υπάρχουν χρήστες που ψάχνουν τρόπους να κάνουν την "Έναρξη" των Seven ίδια με τον xp (πάλι μπορείς να βρεις τέτοια post εδώ μέσα στο forum)... αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς πάμε μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι όμως υπήρχαν άτομα που το έλεγαν...

 

 

Όσοι τα έβαλαν κ τα δούλεψαν είπαν τα καλύτερα για τα 7(γνωστή/άγνωστη)..Για τα 8 όσους κ να ρώτησα πώς του φάνηκαν δεν πήρα ούτε ένα θετικό σχόλιο!Κ άμα δεν βάλουν την επιλογή για να βάζουν το κλασικό menu όσοι δεν έχουν οθόνες αφής τότε την πάτησε η MC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι τα έβαλαν κ τα δούλεψαν είπαν τα καλύτερα για τα 7(γνωστή/άγνωστη)..Για τα 8 όσους κ να ρώτησα πώς του φάνηκαν δεν πήρα ούτε ένα θετικό σχόλιο!Κ άμα δεν βάλουν την επιλογή για να βάζουν το κλασικό menu όσοι δεν έχουν οθόνες αφής τότε την πάτησε η MC.

 

θέλεις να βάλουμε ένα στοίχημα ότι στην beta των 9 θα ξανά έχουμε την ίδια ακριβώς συζήτηση; Δεν είναι κάτι παράξενο, συμβαίνει ΠΑΝΤΟΥ και ΠΑΝΤΑ

 

Στις διάφορες εκδόσεις Ubuntu, στο Mac os, παντού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περα απο το interface εχει να πει κανεις καποιο πλεονεκτημα/μεινονεκτημα που βρηκε?

Γιατι το interface στην final θα ρθει στα μετρα μας με τον ενα η τον αλλο τροπο (o windows explorer και το desktop εκει ειναι), το λειτουργικο κομματι ειναι το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως δεν κάνω πολύ μεγάλο λάθος... ψάξε στα topic των Seven εδώ μέσα μόνο, επί εποχής beta, rc και την καλή εποχή των leaked εκδόσεων. Οι κουβέντες είναι copy-paste.

 

Από εκεί και πέρα οποιαδήποτε βελτίωση φανερή ή under the hood και αν γίνει σε ένα τόσο καλό λειτουργικό όπως τα seven είναι καλοδεχούμενη για μένα. Σίγουρα κάποια πράγματα δεν θα βολεύουν, εδώ υπάρχουν χρήστες που ψάχνουν τρόπους να κάνουν την "Έναρξη" των Seven ίδια με τον xp (πάλι μπορείς να βρεις τέτοια post εδώ μέσα στο forum)... αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς πάμε μπροστά.

 

 

Όταν λες πάμε μπροστά?με ποιόν τρόπο κ που είδες το μπροστά εδώ?αντικειμενικά θέλω να μου πεις έναν λόγο που θα πρότεινες τα 8 τι το καλύτερο έχουν από τα 7?

 

θέλεις να βάλουμε ένα στοίχημα ότι στην beta των 9 θα ξανά έχουμε την ίδια ακριβώς συζήτηση; Δεν είναι κάτι παράξενο, συμβαίνει ΠΑΝΤΟΥ και ΠΑΝΤΑ

 

Στις διάφορες εκδόσεις Ubuntu, στο Mac os, παντού...

 

 

Θέλεις να βάλουμε ένα στοίχημα ότι άμα δεν κάνουν κάποιες ριζικές αλλαγές θα πάνε στον πάτο κ αυτά όπως τα vista κ τα 7 θα είναι για πολύ καιρό πρώτα στις πωλήσεις?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

in love with the new task manager... :wub:

Σαν τον process explorer τιποτα και απορω γιατι δεν τον ενσωματωνουν αφου ειναι δικος τους, αλλα τεσπαtongue.gif

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...