Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Watermark remover και TCP Patcher

Download

Το ESET απο το host μηχανημα"φωναζε" πως δεν του αρεσει το download, ο Chrome στη VM μια απτα ιδια, τα 8 στη VM προσπαθησαν κ αυτα, αλλα στην τελικη δεν ιδρωσε το αυτι μου λογω VM, το ετρεξα και λειτουργει.

 

 

x6c5ed.jpg

 

 

 

 

Προσπαθώ να τα κατεβάσω αλλά δεν, πέθανε ο server της Microsoft?

Λειτουργει κανονικα αυτη τη στιγμη boy. (forthnet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,για να τρεξω αλλο λογισμικο εκτος απο το υπαρχων με το VMware πρεπει υποχρεωτικα να κανω διαμερισμο του δισκου σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια καλησπερα,για να τρεξω αλλο λογισμικο εκτος απο το υπαρχων με το VMware πρεπει υποχρεωτικα να κανω διαμερισμο του δισκου σωστα?

 

Εννοεις να κανεις install καποιο app ενω τα εχεις εγκατεστημενα σε VMware? Μπορεις να κανεις οτι θελεις εγκατασταση, αρκει να εχεις χωρο στο σκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις να κανεις install καποιο app ενω τα εχεις εγκατεστημενα σε VMware? Μπορεις να κανεις οτι θελεις εγκατασταση, αρκει να εχεις χωρο στο σκληρο.

 

Θα τα κανω σε εξωτερικο δισκο 500 γιγα,απλα πρεπει να κανω και εκει κατι ή οχι? Τωρα εχω τα 7 και θα εγκαταστησω τα 8 και τα ubuntu και απο εκει με το VMware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα τα κανω σε εξωτερικο δισκο 500 γιγα,απλα πρεπει να κανω και εκει κατι ή οχι? Τωρα εχω τα 7 και θα εγκαταστησω τα 8 και τα ubuntu και απο εκει με το VMware.

Απο τη στιγμη που το κανεις με VMware το μονο που χρειαζεσαι ειναι χωρος, ανεξαρτητως σκληρου, partition και του τι υπαρχει σ αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που το κανεις με VMware το μονο που χρειαζεσαι ειναι χωρος, ανεξαρτητως σκληρου, partition και του τι υπαρχει σ αυτον.

Οκ σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα από την πρώτη στιγμή και δοκίμασα την νέα consumer preview και μπορώ να πω ότι αν και στην αρχή χαλάστηκα με το metro UI, πλέον όλα γίνονται γρήγορα και εύκολα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ένα βίντεο στα γρήγορα έχω ετοιμάσει εδώ.

 

Τα Metro apps δεν ενοχλούν κανένα, αν θες τα χρησιμοποιείς, αν θες όχι. Το Start button γιατί τόσο το θέλετε; Δεν έχω καταλάβει ακόμα. Κάτω αριστερά πήγαινες πριν να το πατήσεις, τέρμα κάτω αριστερά πας και τώρα. Ή απλά win Key και ξεμπέρδεψες. Θέλετε να βλέπετε λίστα με τις εφαρμογές;

 

Πετάξτε μπροστά τις συντομεύσεις στις βασικές σας εφαρμογές, και θα μπαίνετε στο Start menu μόνο όταν ανοίγετε το PC (μετά δεν υπάρχει λόγος μιας και θα είστε συνέχεια στο desktop.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που τα εβαλα, καλα μου φαίνονται γενικά μόλις τα συνηθησουμε. Αυτό που δε μου αρεσε ειναι ότι πατανε σε 2 βαρκες. Το μισο λειτουργικό φτιαγμένο για χρηση με το χερι, και το υπόλοιπό, όπως και σχεδόν ολες οι εφαρμογές για χρηση με ποντίκι. Έτσι όμως δε χτυπάς ipad / android, για την ωρα τουλάχιστον.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια καλησπερα,VMware ποιο κατεβαζω? Player ή Workstation 8?

Το Player ειναι το δωρεαν, το Workstation ειναι sharewhare.

Το Player κανει ανετα για τη δουλεια που το θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Player ειναι το δωρεαν, το Workstation ειναι sharewhare.

Το Player κανει ανετα για τη δουλεια που το θελεις.

 

Ρωταω επειδη εχω το workstation σπασμενο δηλαδη,κανουν την ιδια δουλεια ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...