Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ταχύτητα; - Ναι

Drivers; - Ναι

User friendly; - Hell no!!!

 

Ένα κάρο άσκοπες κινήσεις για να κάνεις τα πιο απλά πράγματα.Πως στον -beep- θεωρείται productive σε non touch pc αυτό το έκτρωμα δεν μπορώ να καταλάβω.Ξηλώθηκε πιο γρήγορα από οποιοδήποτε os έχω δοκιμάσει ποτέ στην ζωή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης ειναι τα καλυτερα Windose μακραν. Οσο πιο πολυ το δουλευω, τοσο πιο πολυ μου αρεσει.

 

Σε αρχαιο PC AMD 4600+ με 7GB ram, sata1 HD και IDE dvd-rom εγκατασταση τα 64bit σε 15 λεπτα.

 

 

Ολα πανε σφαιρα. Δεν μου κολλησει ακομα πουθενα και απλα ο Task Manager δεν υπαρχει,τελειο τον εκαναν.

 

Ανυπομονω για το official release :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διορθώθηκε με γραμμή το λάθος σχόλιο που είχα δει.

Κοιτάξτε!

http://windows8beta....tudio-2011-beta

Yeap, Ultimate 2011 beta δουλευει μια χαρουλα

 

Kαι μεσα σ ολα και νεο SDK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβαλα τα δοκίμασα!Έλα ας πούμε όλοι την αλήθεια,άμα δεν κάνουν κάποια ουσιαστική αλλαγή άπατα θα πάνε όπως vista....

To metro-ui βολεύει καθαρά αυτούς που έχουν αφής οθόνες,απίστευτα κουτό άμα στην τελική έκδοση δεν βάλουν την επιλογή του κλασικού μενού!(Η κάτι άλλο)

Επίσεις πέρα από το metro-ui είναι ακριβώς τα 7,μα σοβαρά τώρα τόσο βλ/κες είναι που δεν μπορούσαν να κάνουν μια ουσιαστική αλλαγή?!

Είδα χρησιμοποιούν παραπάνω cpu+ram.Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσαν καθόλου,ήταν λες και είχα τα 7 και είχα βάλει ένα (metro-ui) για να σπαταλάω τον χρόνο μου για να το κάνω ποίο αργά αυτό που θέλω...

Πραγματικά αν δεν κάνει κάτι κ το αφήσουν ως έχει απλά άπατο θα πάει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι fancy το Metro UI και οι enthusiasts θα λατρέψουν τις καινοτομίες που η νέα έκδοση φέρνει,αλλά οπωσδήποτε πρέπει να δοθεί η επιλογή για μετάβαση στο κλασσικό περιβάλλον των Windows,γιατί οι απλοί χρήστες μετά από δέκα λεπτά θα το παρατήσουν και δε θα ξανασχοληθούν.Μεγάλο ρίσκο παίρνει η microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κινήσεις πιο πολλές ο έλεγχος πιο "διεισδυτικός" η ταχύτητα τα σώνει τους δίνω την ευκαιρία τους δουλεύοντας μόνο πάνω σ'αυτα (όσο ακόμα χρησιμοποιώ windows) η θα με κερδίσουν η θα με χάσουν δια παντός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΣ κανει κανεις τερματισμο ή επανεκινηση?!?!

 

πας στην charm bar πάνω δεξιά. και επιλέγει το κάτω κάτω εικονίδιο (ρυθμίσεις). μετά σου έχει επιλογή. αν και τερματισμό ΔΕΝ κάνεις. απορώ γιατί ρωτάς.

 

στην χειρότερη hybrid sleep.

 

Πώς μπορεί κάποιος να μεγαλώσει την μπάρα κύλησης? στα 7 υπήρχει επιλογή εκεί που πείραζες τα χρώματα. εδώ όχι.

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα γιατι παλι δυο εκδοσεις... και 32bit και 64bit!!!

 

Παλι ολες οι εφαρμογες θα βγαινουν σε 32 και ελαχιστες θα ειναι 64...

Αν δεν κανει την αρχη η MS ολοι θα κοιμουνται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...