Προς το περιεχόμενο

Track and Trace για εξωτερικό


patirgerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

ανοίγω θέμα γιατί ότι βρήκα είναι λιγάκι παλιό.

 

Μπορώ να παρακολουθήσω την πορεία ενός γράμματος (συστημένου) όταν το στείλω στο εξωτερικό? To track and trace των ΕΛΤΑ μου δίνει στοιχεία μόνο για την πορεία στην Ελλάδα.

 

Στα μέσα του Γενάρη είχα στείλει με ΕΛΤΑ συστημένο ένα φάκελο Σουηδία και μπόρεσα μέσα από εδώ http://www.elta-courier.gr/trackit δίνοντας την χώρα που θέλω και το tracking number να δω αν έχει φτάσει.

 

Τώρα έστειλα πάλι ένα φάκελο στην Γερμανία αλλά η σελίδα δεν δουλεύει και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βεβαιωθώ ότι έφτασε?

 

Πρόκειται για αιτήσεις σε παν.μιο και δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη στέλνοντας mail (μιας και τώρα είναι η κορύφωση των αιτήσεων και επικρατεί ένας πανικός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρώτο Link το έχω δοκιμάσει αλλά δεν μου λέει ότι είναι λάθος τα στοιχεία που βάζω (λογικό γιατί δεν πήγα στην κουριερ)

 

το δεύτερο δεν δίνει και αυτό τίποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ ρε φίλε..λέει ότι δεν βρίσκει τέτοιο νούμερο...όμως μπορώ τελικά να το παρακολουθώ? γιατί είχα διαβάσει αλλού ότι μόνο μέχρι την ελλάδα ξέρεις που είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Εστειλα επιστωλικώς, με δηλωμένη αξία στην Ιταλία.

Το σύστημα δείχνει μέχρι το σημείο που φεύγει από τη χώρα, μετά το χάος.

Αν ο Ιταλός μου πει ότι δεν παρέλαβε, πώς θα γίνει η αναζήτηση του δέματος;

 

Στο μέλλον πρέπει να χρησιμοποιώ υπηρεσία τύπου EPG;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει χάος, αν φύγει απο ελλάδα ακολουθείς τα αντίστοιχα ελτα της ιταλίας η εναλλακτικά το ψάχνεις εδώ: http://www.trackitonline.ru/  η σε κάποιο παρόμοιο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εμφανίζει ακόμη στο Ιταλικό αλλά δεν είναι τίποτα και εγώ είχα στείλει πρόσφατα Ιταλία και έκανε μία εβδομάδα να φτάσει στα εκεί ταχυδρομία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βοηθάς έτσι...

Εγινε πώληση μέσω eBay και πληρωμή με PayPal.

Αν αυτός έχει παραλάβει και ανοίξει claim εγω θα πρέπει να βγάλω άκρη με τα ΕΛΤΑ.

Στο παρελθόν σε αναζήτηση δέματος που έκανα, έλαβα γραπτή απάντηση 1 μήνα μετά (Λετωνία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το θεμα δεν ειναι αν εχουμε ακρες, το θεμα ειναι οτι δεν γινεται σωστη δουλεια ετσι.

Τελος πάντων, ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...