Προς το περιεχόμενο

Galaxy mini 2 : Μικρό και σούπερ οικονομικό (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι πράγματι, καθόλου καλή τιμή, με 100ε παίρνεις κινητό από τιτάνιο και γυαλί με τετραπύρηνο στα 1.3 και 1gb ram και οθόνη full hd! Και η samsung ο χειρότερος κατασκευαστής κινητών (άσχετο ότι βγήκε ο καλύτερος στα GSM Awards) και όπως μας απογοήτευσε το GS2 (καλύτερο κινητό στα GSM Awards πάλι) έτσι θα μας απογοητεύσει και το GS3.. Θέλω να μου πέιτε ποιο κινητό σε αυτά τα χρήματα - 150ε αρχική τιμή (μην ακούσω για galaxy s και se neo v, αρχική είπα) - έχει καλύτερα χαρακτηριστικά απ'αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι είμαι άσχετος από smartphone για αυτό συγχώρεσε μου την άγνοια, narcotic81. Γιατί απογοήτευση το GS2? Από ένα φίλο μου που το έχει και έχω τη δυνατότητα να το χειρίζομαι, δε βρίσκω κάτι το μεμπτό (πέρα ίσως από το μεγάλο μέγεθος σαν κινητό, αλλά το τίμημα για τη χορταστική οθόνη). Ίσα ίσα που μου αρέσει που έχει καλή μπαταρία και χαμηλό SAR νομίζω.

 

Επίσης ποιο κινητό στα 100€ έχει όλα αυτά τα εκπληκτικά χαρακτηριστικά; Διότι αν είναι αυτό που νομίζω, τα 150€ αναφέρονται σε τιμή συσκευής σκέτη και όχι μαζί με συμβόλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να κατάλαβες το ύφος που έγραψα το προηγούμενο μου post...

Είμαι κάτοχος του GS2 εδώ και 8 μήνες, και είναι τα καλύτερα 480ε (το πήρα με την προσφορά των multirama το καλοκαίρι) που έδωσα ποτέ μου! Ακόμα και 10 μήνες (νομίζω) μετά την κυκλοφορία του απλά πατάει κάτω ότι παίζει σε αυτή την κατηγορία τιμής (παρακαλώ μην αρχίσουμε τη συζήτηση iphone vs the others, αν και κατά τη γνώμη μου είναι καλυτερο τόσο από το 4 όσο και από το 4s). Εννοείται πως κανένα κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει σ'αυτά τα λεφτά, ήθελα να τονίσω πως στα 150ε είναι ένα πολύ τίμιο και ναι, αρκετά φθηνό κινητό. Πήρα στην κοπέλα μου το wildfire s και πραγματικά δεν μπορούσα να της πάρω χειρότερο κινητό, μιλάμε για απίστευτα κολλήματα και lag ενώ αντιθέτως το galaxy y που το χειρίστηκα είναι απίστευτα πιο γρήγορο, όπως πιστεύω πως θα είναι και το galaxy mini 2 (και όπως φαίνεται και στο video) και με επιπλέον καλύτερα χαρακτηριστικά. Ναι δεν χαλούσε κανένα να είχε λίγο καλύτερα υλικά αλλά σε αυτά τα λεφτά εγώ προσωπικά χ****κα για την ποιότητα των υλικών. Και ναι η μπαταρία του πιστεύω πως θα είναι πολύ καλή.

 

PS: Να τη χ**ω την ποιότητα υλικών άμα είναι να φοβάμαι να το βγάλω απ'τη θήκη μήπως πέσει κάτω και ραγίσει το γιαλί ή γρατζουνιστεί το αλουμίνιο (ναι για το iphone μιλάω)

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα μας κάνουν στην samsung; με 150~ ευρω βρίσκεις ποιοτικότερα κινητά με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά!!! μήπως επίτηδες βάζουν τόσο χαμηλά specs ώστε να μην χρειάζονται να τα αναβαθμίζουν σε νεώτερες εκδόσεις του android; :mrgreen:

 

edit: χαχαχαχαχα! θα πάρει αυτή η βλακεία αναβάθμιση και δεν θα δώσουν σε παλαιότερα μοντέλα που έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά;!;! loooooooooooooool!!! :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς βρίσκει βρε παιδί μου ένα πρόβλημα του iPhone ή και ένα βιντεάκι τόσο εύκολα τον δρόμο του μέσα σε όοοολα μα όοοολα τα topics...

Και το λέω γιατί το συγκεκριμένο thread δεν έχει καμμία σχέση με την κατηγορία τιμών και συσκευών που του iPhone και το Galaxy S2 ανήκουν... τέλοσπάντων...

 

Για την κατηγορία τιμής του μου φαίνεται ότι είναι καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να κατάλαβες το ύφος που έγραψα το προηγούμενο μου post...

Είμαι κάτοχος του GS2 εδώ και 8 μήνες, και είναι τα καλύτερα 480ε (το πήρα με την προσφορά των multirama το καλοκαίρι) που έδωσα ποτέ μου! Ακόμα και 10 μήνες (νομίζω) μετά την κυκλοφορία του απλά πατάει κάτω ότι παίζει σε αυτή την κατηγορία τιμής (παρακαλώ μην αρχίσουμε τη συζήτηση iphone vs the others, αν και κατά τη γνώμη μου είναι καλυτερο τόσο από το 4 όσο και από το 4s). Εννοείται πως κανένα κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει σ'αυτά τα λεφτά, ήθελα να τονίσω πως στα 150ε είναι ένα πολύ τίμιο και ναι, αρκετά φθηνό κινητό. Πήρα στην κοπέλα μου το wildfire s και πραγματικά δεν μπορούσα να της πάρω χειρότερο κινητό, μιλάμε για απίστευτα κολλήματα και lag ενώ αντιθέτως το galaxy y που το χειρίστηκα είναι απίστευτα πιο γρήγορο, όπως πιστεύω πως θα είναι και το galaxy mini 2 (και όπως φαίνεται και στο video) και με επιπλέον καλύτερα χαρακτηριστικά. Ναι δεν χαλούσε κανένα να είχε λίγο καλύτερα υλικά αλλά σε αυτά τα λεφτά εγώ προσωπικά χ****κα για την ποιότητα των υλικών. Και ναι η μπαταρία του πιστεύω πως θα είναι πολύ καλή.

 

PS: Να τη χ**ω την ποιότητα υλικών άμα είναι να φοβάμαι να το βγάλω απ'τη θήκη μήπως πέσει κάτω και ραγίσει το γιαλί ή γρατζουνιστεί το αλουμίνιο (ναι για το iphone μιλάω)

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

 

Μετά από το bold κομμάτι σου γράφεις όλα αυτά τα υπογραμμισμένα ΚΑΙ video;

Τραγικό θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι πως παρασυρθηκα, απλα βαρεθηκα τοσο καιρο να βλεπω να γραφουν για την αθλια ποιοτητα των κινητων της samsung και την τοσο τελεια ποιοτητα των αλλων συσκευων.. Πιστευω πως τα κινητα της samsung κανουν πολυ καλα τη δουλεια τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιότητα ενός κινητού δεν κρίνεται απο τέτοιου είδους δοκιμές. Μήπως μπορεί να αναφερθεί κάποιο Ευρωπαϊκό πρότυπο βάσει του οποίου ενεργούν οι τύποι του βιντεο. Προσωπικά δεν έχω iPhone, είχα όμως Samsung, ξόδεψα πριν από ενάμισυ χρόνο ένα σοβαρό ποσό για την αγορά του και χάλασε η μοναδική υποδοχη φόρτισης και επικοινωνίας, ενώ η οθόνη του έγινε σαν δίσκος βινυλίου. Και όλα αυτά με πολύ προσεκτική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πράγματι, καθόλου καλή τιμή, με 100ε παίρνεις κινητό από τιτάνιο και γυαλί με τετραπύρηνο στα 1.3 και 1gb ram και οθόνη full hd!

 

Τι εννοεί ο ποιητής?

 

Ποιο είναι αυτό το κινητό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειρωνικα το ειπε φιλος

(super) οικονομικο στα 150 ευρω ? με ποιες τσεπες ? με τις δικες τους ισως..

στην Ελλαδα 150 ευρω ειναι μισος μισθος τωρα

Η αναλυση που εχει ειναι του κ@λου .με αυτα τα χρηματα και λιγοτερα παιρνεις πολυ καλυτερα κινητα που απλα δεν εχουν ταμπελακι "galaxy".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ειρωνικα το ειπε φιλος

(super) οικονομικο στα 150 ευρω ? με ποιες τσεπες ? με τις δικες τους ισως..

στην Ελλαδα 150 ευρω ειναι μισος μισθος τωρα

Η αναλυση που εχει ειναι του κ@λου .με αυτα τα χρηματα και λιγοτερα παιρνεις πολυ καλυτερα κινητα που απλα δεν εχουν ταμπελακι "galaxy".

 

oπως?

 

δεν το λεω με κακο τροπο,

πραγματικα θελω να μαθω απο αυτους που ασχολουνται με το θεμα, ποιο ειναι το καλυτερο κινητο εως 150Ε,

με προτεραιοτητα στην ποιοτητα κατασκευης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...