Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/9/2021 στις 1:01 ΠΜ, Kthulhou είπε

Ευχαριστώ , σκέφτομαι τη Γερμανία , έχω κάτι γνωστούς , 28 +'κανα 10ρικο μεταφορικά ήμουν πολύ ευχαριστημένος όταν το είχα και το έχασα ... οπότε τα δίνω . τα άλλα που εχω δεί έχουν χάλια αυτονομία .

από όσο θυμάμαι μιλούσε αγγλικά , υπάρχει περίπτωση να φάω καμία ήττα και να μιλάει τίποτα γερμανικά αυτό ? -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά, 

Ψάχνω για καρέκλα (gaming ή ότι άλλο είναι δεν με ενοχλεί) που να έχει διάρκεια στο χρόνο, να είναι ξεκούραστη (8-10 ώρες την ημέρα) και κόστος μέχρι 150 ευρώ. Είμαι 1.80 και 85 κλ και μένω επαρχεία.

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, άδικος είπε

Είμαι και εγώ σε αναζήτηση πολυμηχανήματος όπως και ο 41ex, για οικιακή χρήση, αλλά ακόμα πιο σπάνια χρήση, στην ουσία περιστασιακή.

Να έχει απαραίτητα ασύρματη εκτύπωση.

Συνεπώς budget κάτω από 90€

Έπεσε στο μάτι μου ο Canon PIXMA TS3151.

Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

 

https://www.cosmodata.gr/product/282080/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pskouras είπε

Καλημέρα παιδιά, 

Ψάχνω για καρέκλα (gaming ή ότι άλλο είναι δεν με ενοχλεί) που να έχει διάρκεια στο χρόνο, να είναι ξεκούραστη (8-10 ώρες την ημέρα) και κόστος μέχρι 150 ευρώ. Είμαι 1.80 και 85 κλ και μένω επαρχεία.

 

Ευχαριστώ πολύ

125kg και πολυ ικανοποιημενος  AYTH απο banggood  απο τσεχια σε 1 εβδομαδα με το κουπονι "BGcwy00000" στα 119€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για στεγνωτήριο που να δουλεύει με στεγνά ρούχα! Το θέλω για να περνάω (άπλυτα) ρούχα ένα χεράκι για να φεύγουν οι τρίχες από γάτες (τουλάχιστον λένε πολλοί ότι έτσι φεύγουν) (πριν τα βάλω πλυντήριο). Αγόρασα ένα αλλά δεν κάνει όλο τον κύκλο, σταματάει στα 5 λεπτά, προφανώς επειδή θεωρεί ότι τα ρούχα είναι στεγνά (και δεν έχει ρύθμιση για σταθερό πρόγραμμα).
Ξέρουμε κάποιο δοκιμασμένο ή τι να κοιτάξω σε ρυθμίσεις?

(Γενικά για στέγνωμα μετά από πλυντήριο δε το χρειάζομαι, μόνο για να μαζεύει τις τρίχες το θέλω).

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2021 στις 8:23 ΜΜ, 41ex είπε

Καλησπέρα, ψάχνω πολυμηχάνημα γιατί το προηγούμενο τα έφτυσε (canon pixma πρόβλημα με κεφαλή).

Οικιακή χρήση (50 σελίδες την εβδομάδα) εξίσου εκτυπώσεις και φωτοτυπίες

Από χαρακτηριστικά οπωσδήποτε:

  • Να έχει οικονομικά ανταλλακτικά ή συμβατικά και να μη στεγνώνει – χαλάει η κεφαλή αν μείνει μέρες κλειστός.
  • Ασύρματη εκτύπωση.

Προαιρετικά:  Μπρος πίσω εκτύπωση, mobile print

Δώστε μια πρόταση για ασπρόμαυρο στα 100-120 και μια για έγχρωμο στα 150-200

Από προηγούμενα ποστς είδα γενικά προτείνετε HP office jet, κι Epson ecotank υπάρχει κάτι δοκιμασμένο;

Ευχαριστώ

εγω θα ξαναπερνα canon, με ανεξαρτητα μελάνια στα 70€ max οτι βρεις.

Ετσι κανω εδω και 10 χρονια και τους δουλευω με συμβατά. Το κολπο ειναι να μην βαλεις ουτε τα starter που εχει μεσα , να τον ξεκινησεις με συμβατα , εχουν 1€ max στο ebay, τα ιδια 2-3 euro στα ελληνικά καταστήματα.

εγω τα παιρνω απο Ελλαδα με courier για να μην αγχωνομαι, ετσι και αλλιως τσαμπα ειναι.

Οι epson μπουκωνουν οι κεφαλες στα τρια χρονια οτι και να κανεις.

Οι φθηνοι πλαστικοι hp μασανε χαρτιά απο την 1η μερα, δεν το εχουν με διπλή όψη, ζουνε πιο πολλα χρονια. Δεν δέχονται ευκολα συμβατα μελανια, κανουν κολπα με το ιντερνετ, θέλουν καλο firewall.

Οι canon ειναι γνωστο οτι αυτοκτονουν σκοπιμα στην πλακετα τους ή στην κεφαλη. Εχω γράψει επανειλημμένα στο insomnia σχετικά.

Δεν θα επαιρνα με τπτ laser.

Οι laser εγχρωμοι εχουν προβληματα, κάνουν πολυ θορυβο, ακούγονται οι ανεμιστήρες τους, καινε πολύ ρεύμα, εχουν φουρνο μεσα. Αναγκαστικά εκτός ups.

Ογκωδη και πολυπλοκα μηχανηματα, αν αρχισουν να μασανε χαρτιά, γρατζουνιουνται τα drum.

Στο γραφείο οτι εγχρωμο laser εχω πάρει (lexmark, hp, kyosera) μετα απο μηνες βγαζει το γνωστό πρόβλημα με τα sticky dots, που οφείλεται στα rollers που μεταφέρουν το toner απο το drum στο χαρτί.

Καλοί οι ασπρόμαυροι λασερ μονο για τιμολόγια. Τωρα που θα καταργηθούν τα τιμολόγια, θα τους ξεφορτωθουμε.

Για φωτογραφίες δεν φτανουν εναν inkjet των 50ευρω που τυπωνει σε glossy paper.

Αλλα και παλι το φωτογραφείο της γειτονιάς ειναι φθηνοτερο, εκτος αν χρησιμοποιήσετε συμβατα μελανια ή χυμα. Στους canon ειναι τελεια λυση τα επαναγεμιζομενα απο το ebay με χύμα μελάνι. 10-20 ευρω το λιτρο αναλογα την ποιότητα (Κίνα ή Γερμανία-Αγγλία).

Αρχιτέκτονας ειμαι τυπωνω συνεχεια φωτογραφίες και φωτορεαλιστικά.

Πολλα λεγονται επισης για τα μικροσωματίδια που εκπέμπουν οι laser , το toner που διαχέεται το οποίο δεν εχει κολλήσει στο χαρτί και το αναπνέουμε.

Η μυρωδιά του καμένου toner ειναι χαρακτηριστική.

Δεν θα εβαζα laser στι σπίτι μου με μικρα παιδιά, μολις χαλασει στο γραφείο ή τελειώσει το τονερ του θα φυγει και απο εκει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ribo7 είπε

Ψάχνω για στεγνωτήριο που να δουλεύει με στεγνά ρούχα! Το θέλω για να περνάω (άπλυτα) ρούχα ένα χεράκι για να φεύγουν οι τρίχες από γάτες (τουλάχιστον λένε πολλοί ότι έτσι φεύγουν) (πριν τα βάλω πλυντήριο). Αγόρασα ένα αλλά δεν κάνει όλο τον κύκλο, σταματάει στα 5 λεπτά, προφανώς επειδή θεωρεί ότι τα ρούχα είναι στεγνά (και δεν έχει ρύθμιση για σταθερό πρόγραμμα).
Ξέρουμε κάποιο δοκιμασμένο ή τι να κοιτάξω σε ρυθμίσεις?

(Γενικά για στέγνωμα μετά από πλυντήριο δε το χρειάζομαι, μόνο για να μαζεύει τις τρίχες το θέλω).

Ευχαριστώ

Γιατί δε βάζεις μέσα και μια βρεγμένη πετσετα? Πάρε μια πετσέτα πχ άπλυτη που θα την έχεις μόνο γι αυτό το λόγο περνά τη ένα νερό στο νιπτήρα και βαλτή μέσα. Λογικά θα κάνει τον κύκλο. 

Επεξ/σία από Jake07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Ανοιχτός σε προτάσεις που να πληρούν τα κριτήρια μου εννοούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Usb hub με καλώδιο γύρω στα 5m και 4 θύρες
δεν με νοιάζει αν είναι USB2.0   ή USB3.0, ποντίκι, πληκτρολόγιο, ακουστικά και ένα mousepad θέλω να βάλω πάνω.

Τιμή γύρω στα 20€ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Usb hub με καλώδιο γύρω στα 5m και 4 θύρες
δεν με νοιάζει αν είναι USB2.0   ή USB3.0, ποντίκι, πληκτρολόγιο, ακουστικά και ένα mousepad θέλω να βάλω πάνω.

Τιμή γύρω στα 20€ ;

https://www.gatoulis.gr/product/tp_link_uh400_4_port_usb_30_hub63
+
https://www.gatoulis.gr/product/digitus_usb_30_aktives_verlngerungskabel83

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, nektar73 είπε

Ψάχνω led ταινίες 5μετρες σχετικά καλές από Ελλάδα. Βλέπω μεγάλη ποικιλία και τιμες θα ήθελα την πιο vfm. 

https://afasia.gr/products/αδιάβροχη-αυτοκόλλητη-ταινία-led-rgbw-20-χρωμάτων-5050-smd-60-led-m-12v-5m-λευκό-φωτισμό-με-χειριστήριο-44-πλήκτρων-και-τροφοδοτικό-12v-gl-55090?om=1113

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Σε ευχαριστώ. Ξέρεις αν το τροφοδοτικό σηκώνει άλλη μια 5μετρη να την συνεχίσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...