Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, NICK1982 είπε

Έχω αγοράσει παρόμοιο 12v από αυτους στα 170€. Γενικά μέτρια προς καλή ποιότητα. Το έχω 1χρονο+ μέχρι τώρα οκ. Διάρκεια μπαταρίας 1,30-2,00 ώρες. Φορτιση 4-5 ώρες. Έχει 3 διαφορετικες ταχύτητες και γενικά πάει καλά με βάρος παιδιού 15 κιλά. Το θέμα με αυτά είναι ότι θέλουν ειδικό χώρο για βόλτα μεγάλη πυλωτη-αυλη, κοντινό αλσος-παρκο κλπ αλλιώς είναι πεταμένα λεφτα. Γιατί με το ζόρι χωράει σε πορτμπαγκάζ μικρομεσαίου ιχ. Εμείς το βγάζουμε 2-3 φορές το μήνα εξω.

Μένω επαρχία Βέροια και κάτω από το σπίτι μου έχει πάρα πολύ μεγάλο χώρο και πάρκο και σχολείο για να πηγαίνει βόλτα οπότε δεν με ενδιαφέρει το μεγεθος. Με ενδιαφέρει που είπες καλά λόγια για μπαταρία φόρτιση και τα αλλα...να είσαι καλά με βοήθησες πολύ.

6 ώρες πριν, Arwindan είπε

Καλό θα ήταν να πας να το δεις από κοντά για να είσαι σίγουρος για το μέγεθος. Και εγώ αγόρασα μία μηχανή από αυτούς την προηγούμενη εβδόμαδα, αλλά όταν πήγα να παραλάβω είδα ότι αυτή που είχα παραγγείλει ήταν πιο μικρή από ότι πίστευα και την άλλαξα. Μην αρκεστείς στο ότι μπορεί να γράφουν κατάλληλο για παιδιά έως 6 ετών π.χ.

Από κοντά δεν μπορώ να πάω λόγω ότι είμαι Βέροια αλλά νομίζω ότι θα είναι αρκετά μεγάλο σύμφωνα με τις διαστάσεις που λένε αυτοί για ένα παιδί 2.5 χρόνων...

 

Έχω βρει και ένα αλλο σάιτ με τέτοιου τύπου αυτοκίνητα και θα το βάλω και εδώ και αν κάποιος γνωρίζει το συγκεκριμένο κατάστημα ας πει τίποτα καμία πληροφορία γιατί έχει πολύ φθηνά πράγματα...

https://minimoto.gr/προϊόντα/ηλεκτρικά-παιδικά-mini-moto/παιδικό-ηλεκτρικό-audi-sport-12v/

Αυτό το αυτοκίνητο δηλαδή είναι πολύ φθηνό για τα πράγματα που έχει επάνω του αλλά είναι έτσι όπως τα λένε? Έχει ψονησει κανείς από εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, panosno1com είπε

αυτην λες ε? Ρουφαει ικανοποιητικα σε χαλιά ? Δεν εχουμε κατοικιδιο και προφανως δεν περιμενω να ειναι και ρουφηχτρα ,προφανως :P ΠΑρολαα αυτα να μην χρειαζεται «σκαψιμο» για να καθαρισεις ! :P

ναι αυτή.

είναι μια χαρά.

αν θες παρε την, δοκίμασε την και αν δε σου κάνει επέστρεψε την ;)

 

ελπίζω να μη κολλήσει ξανά και το ποστάρω 8 φορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, dimitris_st13 said:

Εγω μηχανολογικά θα σου πω πως θα χρειαστεί σημαντικά μεγαλύτερη επιφάνεια βάσης από το μέγεθος του ώστε να μην ανατρέπεται εύκολα (έχει ψηλά και συγκεντρωμενα το βάρος του) οπότε και θα χάσει κάμποση από την εργονομία του (compact μέγεθος). Και θα μπλέξεις με πατέντες. 

Γιατί απλά δε παίρνεις ένα συρόμενο καλοριφέρ λαδιού;; όλα αυτά τα διαφορετικά θερμαντικά την ίδια απόδοση έχουν, αρκεί να είναι τα ίδια watt. 

Μου το έκαναν δώρο, επίσης έχω διαβάσει τα καλύτερα οπότε  θέλω να το κρατήσω. Βρήκα τελικά έναν γνωστό ο οποίος έχει τον ίδιο θερμοπομπό και μου πρότεινε αυτό Ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως! Να'σαι καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα παιδιά. Έχω πρόβλημα υγρασίας στο σπίτι. Είναι 80 τετραγωνικά με πολλά δωμάτια ένα μεγάλο σαλόνι . Ενδιαφέρομαι για  αφυγραντήρα. είδα κάποιους που προτείνεται και ο τελευταίος που μου πρότειναν είναι το Juro-Pro Perla 25l . 
Επεξ/σία από tamiya
Επαναδιατυπωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tamiya είπε
Καλησπέρα παιδιά. Έχω πρόβλημα υγρασίας στο σπίτι. Είναι 80 τετραγωνικά με πολλά δωμάτια ένα μεγάλο σαλόνι οι τοίχοι στάζουν από υγρασία σε κάποια μέρη είχε πιάσει μούχλα και σφουγγαρίζω τα νερά. Θέλω οπωσδήποτε αφυγραντήρα. είδα κάποιους που προτείνεται και ο τελευταίος που μου πρότειναν είναι το Juro-Pro Perla 25l . Tο σπίτι είναι ισόγειο με κήπο και δέντρα εξωτερικά.

Τι έτους κατασκευής περίπου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tamiya είπε
Καλησπέρα παιδιά. Έχω πρόβλημα υγρασίας στο σπίτι. Είναι 80 τετραγωνικά με πολλά δωμάτια ένα μεγάλο σαλόνι . Ενδιαφέρομαι για  αφυγραντήρα. είδα κάποιους που προτείνεται και ο τελευταίος που μου πρότειναν είναι το Juro-Pro Perla 25l . 

Τι να τον κανεις τον αφυγραντήρα; αν ειναι δικο σου το σπιτι φτιαχτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κάτι? εχω 2 air condition στο σπιτι...... Χρειαζομαι AΦυγραντηρα ή οχι? (εννοω στα κλιματιστικα εχει Υπηρεσία Αφυγρανσης μεσα στις Ρυθμίσεις - Λειτουργίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Τι να τον κανεις τον αφυγραντήρα; αν ειναι δικο σου το σπιτι φτιαχτο

Ευχαριστώ πολύ. Κάμμια πρόταση για αφυγραντήρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PedroG είπε

να ρωτησω κάτι? εχω 2 air condition στο σπιτι...... Χρειαζομαι AΦυγραντηρα ή οχι? (εννοω στα κλιματιστικα εχει Υπηρεσία Αφυγρανσης μεσα στις Ρυθμίσεις - Λειτουργίας)

Εαν θές αφύγρανση , μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κλιματιστικά σου εφόσον έχουν την λειτουργία αυτή (samsung είναι?).

Όμως δεν μπορείς να τα έχεις στο ζεστό+αφυγρανση. Δηλαδή θα τραβάει την υγρασία αλλα δεν θα ζεσταίνει ταυτόχρονα τώρα τον χειμώνα....

Εγώ παρόλο που το δικό μου έχει τέτοια λειτουργία έχω αγοράσει εξτρά αφυγραντήρα, γιατί και αυτός θέλει ζέστη να λειτουργεί καλύτερα. Δεν έχει νόημα να λειτουργείς αφυγραντήρα όταν μες στο σπίτι έχει 10-15 βαθμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...