Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω για αξιοπιστο Powerline για να συνδεω pc και router με καλωδιο μεσω πριζας. Εχω ενα της TP-link (5 χρονια), αλλα παρατηρησα μεγαλη διαφορα(50mbps διαφορα) οταν συνδεομαι κατευθειαν στο router.  Εχω 100mbps ταχυτητα οτε. Δεν επιθυμω το φθηνοτερο, αλλα καποιο να αξιζει τα λεφτα του και ας ειναι πιο ακριβο. Τοσα χρηματα πληρωνω για τις ταχυτητες αυτες, τουλαχιστον να τις πιανω.

Αν υπαρχει καποια αλλη λυση ευπροσδεκτη (φυσικα δεν γινεται να εχω καλωδιο κατευθεια στο router και να περναει σε ολο το σπιτι)

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, stelakis1914 είπε

Καρέκλα φτιαγμένη από ποιοτικά υλικά και πολλές ρυθμίσεις.

Σε ευχαριστώ πολύ! Μ’αρέσει που προσφέρει τόσες επιλογές επι του βασικού μοντέλου! Θα την τσεκαρω από κοντά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, chrimara3 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ! Μ’αρέσει που προσφέρει τόσες επιλογές επι του βασικού μοντέλου! Θα την τσεκαρω από κοντά 

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σημαντικό είναι να καθίσεις σε μια καρέκλα γραφείου πριν προχωρήσεις στην αγορά της. Αφού επισκεφτείς κατάστημα, θα μπορέσεις να τσεκάρεις και τα υπόλοιπα μοντέλα και να δεις αν κάποιο άλλη καρέκλα σε βολεύει περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάνχω για μια 64bit EEPROM αλλά δεν βρίσκω κάτι στην Ελληνικά καταστήματα. Βρίσκω για παράδειγμα στο ACDCShop αρκετές αλλά η μεγάλυτερη είναι 1Mbit και εγώ χρειάζομαι κάποια στα 64Mbit και να μπορεί να δουλέψει στα 3,3V. Υπάρχει κάποιο e-shop στην Ελληνική αγορά που ίσως να μου διαφεύγει και να πουλάει parts για ηλεκτρονικά;

 

Βρίσκω πχ την Winbond 25Q64FVSIG στο e-bay αλλά θα πάρει λίγο καιρό να έρθει και την βιάζομαι όσο να ναι

Επεξ/σία από manolis940
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Ψάνχω για μια 64bit EEPROM αλλά δεν βρίσκω κάτι στην Ελληνικά καταστήματα. Βρίσκω για παράδειγμα στο ACDCShop αρκετές αλλά η μεγάλυτερη είναι 1Mbit και εγώ χρειάζομαι κάποια στα 64Mbit και να μπορεί να δουλέψει στα 3,3V. Υπάρχει κάποιο e-shop στην Ελληνική αγορά που ίσως να μου διαφεύγει και να πουλάει parts για ηλεκτρονικά;

Βρίσκω πχ την Winbond 25Q64FVSIG στο e-bay αλλά θα πάρει λίγο καιρό να έρθει και την βιάζομαι όσο να ναι

Μιλα με τον ΦΑΝΟ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω για ανεμιστήρα δαπέδου, με τηλεχειρισμό, ο οποίος θα χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά σε μικρό δωμάτιο και μόνο κατά τη διάρκεια της νύχτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψάχνω για ένα κινητό γύρω στα 200-250 ευρώ.

Με ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα, ή και απο Κίνα αρκεί να έρθει γρήγορα (πόσο περίπου κάνει να έρθει με priority?).

Είδα το Xiaomi mi 9T, ποια η γνώμη σας; Μήπως να περιμένω κάποιο καινούριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tsalbos είπε

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψάχνω για ένα κινητό γύρω στα 200-250 ευρώ.

Με ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα, ή και απο Κίνα αρκεί να έρθει γρήγορα (πόσο περίπου κάνει να έρθει με priority?).

Είδα το Xiaomi mi 9T, ποια η γνώμη σας; Μήπως να περιμένω κάποιο καινούριο;

Πάρτο 9Τ, πολύ καλό, κατα προτίμηση απο αλυσίδα για να μην είναι παραεισαγωγή, ώστε να έχεις 2 έτη εγγύηση και όχι 1. Είναι ότι πιο value σ αυτά τα λεφτά.

Αν τώρα έχεις όρεξη να μπλέξεις με κινέζο, να περιμένεις ενα μήνα (εγώ με Priority EU bangood πήρα πακέτο μετά απο 35 μέρες), καλύτερα αν ειναι να το πάρεις απο εδώ παραεισαγωγή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα και το Huawei nova 5t, ελάχιστα πιο πάνω από το budget σου.

Μια πολύ καλή συσκευή, και αν προσέξεις τα καταστήματα, και με δυο χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/5/2020 στις 1:41 ΜΜ, Lelouch_Area11 είπε

Ψαχνω για αξιοπιστο Powerline για να συνδεω pc και router με καλωδιο μεσω πριζας. Εχω ενα της TP-link (5 χρονια), αλλα παρατηρησα μεγαλη διαφορα(50mbps διαφορα) οταν συνδεομαι κατευθειαν στο router.  Εχω 100mbps ταχυτητα οτε. Δεν επιθυμω το φθηνοτερο, αλλα καποιο να αξιζει τα λεφτα του και ας ειναι πιο ακριβο. Τοσα χρηματα πληρωνω για τις ταχυτητες αυτες, τουλαχιστον να τις πιανω.

Αν υπαρχει καποια αλλη λυση ευπροσδεκτη (φυσικα δεν γινεται να εχω καλωδιο κατευθεια στο router και να περναει σε ολο το σπιτι)

Ευχαριστω

Φθηνό: https://www.websupplies.gr/powerline-tp-link-wpa8630-v2-av1200-passthrough-wireless-starter-kit

Ακριβό: https://click.gr/product/devolo-powerline-magic-2-wifi-2-1-3-eu-multiroom-kit-8398-1x-magic-2-lan-adapter-2x-magic-2-wifi-wireless-adapter-2400mbps-shuko-ac-power-out-socket-3yw/

19 ώρες πριν, gastone_3k είπε

Καλησπέρα, ψάχνω για ανεμιστήρα δαπέδου, με τηλεχειρισμό, ο οποίος θα χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά σε μικρό δωμάτιο και μόνο κατά τη διάρκεια της νύχτας.

https://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=102090604

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα,

ψαχνω για εναν desktop υπολογιστη, χωρις οθονη , μεχρι 200-250 ευρω,

για τα απολυτως βασικα. Στην ουσια ψαχνω απλα εναν υπολογιστη να συνδεσω στην τηλεοραση μου, ωστε να γραφω κωδικα και να κανω καποια πολυ απλα πραγματα, γιατι εχω

ενα macbook 13' και η αληθεια ειναι πως για τετοιες δουλειες υποφερω..

δεν νομιζω πως  θα με ενδιεφερε ιδιαιτερα και να ειναι refurbished.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gipas7 είπε

Καλησπερα και απο μενα,

ψαχνω για εναν desktop υπολογιστη, χωρις οθονη , μεχρι 200-250 ευρω,

για τα απολυτως βασικα. Στην ουσια ψαχνω απλα εναν υπολογιστη να συνδεσω στην τηλεοραση μου, ωστε να γραφω κωδικα και να κανω καποια πολυ απλα πραγματα, γιατι εχω

ενα macbook 13' και η αληθεια ειναι πως για τετοιες δουλειες υποφερω..

δεν νομιζω πως  θα με ενδιεφερε ιδιαιτερα και να ειναι refurbished.

https://tinyurl.com/ybgdrbzw / https://tinyurl.com/y785wq6c

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2020 στις 11:38 ΜΜ, stelakis1914 είπε

Πάρε αυτό που δείχνεις και βάψε το με μίνιο 😄

Ναι, μόνο που το μίνιο είναι για μεταλλικές επιφάνειες και όχι για πλαστικές.

Στις 23/5/2020 στις 1:06 ΜΜ, zacharis1955 είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Πιστεύεις ότι θα κάνω δουλειά με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ostvarivanje είπε

Ναι, μόνο που το μίνιο είναι για μεταλλικές επιφάνειες και όχι για πλαστικές.

Αστειευόμενος το έγραψα γιατί ήταν απίθανο να βρεις έτοιμο αυτό που ζήτησες. Αν σε ενδιαφέρει όμως το άψογο αισθητικό αποτέλεσμα -ανεξάρτητα από το κόστος-, πρέπει να απευθυνθείς σε επαγγελματία που ασχολείται με την βαφή πλαστικών γιατί είναι μια δύσκολη υπόθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ostvarivanje είπε

Ναι, μόνο που το μίνιο είναι για μεταλλικές επιφάνειες και όχι για πλαστικές.

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Πιστεύεις ότι θα κάνω δουλειά με αυτό;

Ναι, σίγουρα!

3 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Αστειευόμενος το έγραψα γιατί ήταν απίθανο να βρεις έτοιμο αυτό που ζήτησες. Αν σε ενδιαφέρει όμως το άψογο αισθητικό αποτέλεσμα -ανεξάρτητα από το κόστος-, πρέπει να απευθυνθείς σε επαγγελματία που ασχολείται με την βαφή πλαστικών γιατί είναι μια δύσκολη υπόθεση. 

Σιγά την δύσκολη υπόθεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...