Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, greekpro είπε

Ψάχνω Κουρευτική Μηχανή για γένια κυρίως γύρω στα 20 ευρώ 

Πηρα αυτη πριν κατι μηνες που εψαχνα και εγω μηχανη . 

https://www.skroutz.gr/s/12653783/Philips-3000-8-σε-1-Πρόσωπο-και-Μαλλιά-MG3730-15.html

 

Απο τοτε εχω παρει τα μουσια σχεδον 5 φορες , απροβληματιστα . Μπαταρια ακομα δεν εχει χρειαστει να φορτισω ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, villasg είπε

Με ενα τετοιο πισω απο την καρτα καθαρισες

https://www.aliexpress.com/item/32819305331.html

DKiYAgk.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ. Από ό,τι είδα έχει μικρότερες διαστάσεις από της κάρτας ε; Το έχεις πάρει; Το χρησιμοποίησες με αυτή τη χρήση; Δηλαδή να το βάλω κανονικά πίσω από την κάρτα στη σχισμή που έχει ε; 

Βασικά και να μη βολεύει για την κάρτα, μόνο που θα το έχεις πάντα μαζί σου για όλες τις άλλες χρήσεις αξίζει και είναι και πολύ φθηνό. Μάλλον θα το παραγγείλω.

38 λεπτά πριν, spot είπε

Αν θέλεις κάτι πιο "κιμπάρικο", σε δέρμα, σου προτείνω αυτό που έχω τα τελευταία 3-4 χρόνια

https://www.amazon.de/HUSKK-Herren-Geldbörse-Dunkelbraun-CSC-DBCH-RFID/dp/B06ZZB8ZYP/

Χωράει 1 κάρτα μπροστά, 1 πίσω και σίγουρα 4-5 στην μέσα θήκη (οκ, αν βάλεις 5 θα τις χωρέσει αλλά όσο νάναι θα ανοίξει η θήκη, και μετά αν πας να βάλεις μόνο μια, θα κολυμπάει.).

Εγώ πλέον με το καινούριο δίπλωμα (μορφή κάρτας) που το έχω στην θήκη αυτή, όπου πάω έχω και τις κάρτες και το δίπλωμα οπότε δεν κουβαλάω το τσαντάκι μου για να έχω μαζί ταυτότητα).

Α! Αυτό με το "προστασία RFID" που λέει, δεν παίζει. Εγώ έχω μέσα σε αυτό (στην εσωτερική θήκη) και την κάρτα εισόδου στην δουλειά μου (ανέπαφη κάρτα), βγάζω το πορτοφολάκι, το πλησιάζω στον αισθητήρα της πόρτας και μου ανοίγει κανονικά, οπότε υποθέτω δεν πρέπει να προστατεύει και από RFID theft.

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Είπες ότι το έχεις. Το βάζεις μέσα στο πορτοφόλι ή το έχεις ξεχωριστά (αν χρησιμοποιείς πορτοφόλι). Απλά εννοώ αν χωράει. Από εκεί και πέρα και εγώ έχω δίπλωμα οδήγησης σε μορφή κάρτα, άλλες δύο κάρτες και μήπως παίρνει και ταυτότητα ώστε να τα έχω όλα μαζί (και ίσως βάλω και την κάρτα ελευθέρας για μουσεία που έχω ως εκπαιδευτικός);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, villasg είπε

Με ενα τετοιο πισω απο την καρτα καθαρισες

https://www.aliexpress.com/item/32819305331.html

DKiYAgk.jpg

προσοχή, αυτό δεν μπαίνει αεροπλάνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekkli είπε

προσοχή, αυτό δεν μπαίνει αεροπλάνο

Αλήθεια; Δηλαδή (επειδή έχω χρόνια να ταξιδέψω με αεροπλάνο) έχουν κάποιο ανιχνευτή μετάλλων ή κάτι τέτοιο; Οκ, πάντως σε ευχαριστώ πολύ, να το έχω στα υπόψιν, αν και σε πολλές περιπτώσεις θα φανεί χρήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έψαχνα να αγοράσω δραπανοκατσάβιδο, να προχωρήσω στην αγορά του https://www.lidl-hellas.gr/el/p/ergalia-lidl/parkside-epanafortizomeno-poliergalio-4-se-1-pkga-20-li-c2/p72036 και της extra μπαταρίας, οπότε θα έχω και πολυεργαλείο (με σέγα και τριβείο) με 75,00 € σύνολο; Υπάρχουν πολλές θετικές αξιολογήσεις για το σκέτο δραπανοκατσάβιδο της Parkside.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ostvarivanje είπε

Καλημέρα. Επειδή έχω μαζί μου πάντα την κάρτα μισθοδοσίας για ATM, στο πορτοφόλι μου το οποίο το βάζω στην πίσω τσέπη, μετά από ένα χρόνο και κάτι, όπως κάθομαι αρχίζει να κόβεται η κάρτα. 

Υπάρχει κάποια λύση, κάποιου είδους πορτοφολιού ή να την βάλω την κάρτα κάπου αλλού και μετά μέσα στο πορτοφόλι (δε θα ήθελα να την έχω σε ξεχωριστό μέρος και να την ψάχνω) ώστε να μην κόβεται και να μπαίνω στη διαδικασία πριν λήξη να βγάζω καινούρια γιατί αχρηστεύεται; 

Εγω εχω εδω και 2 χρονια αυτό. χωραέι 4-5 κάρτες οι οποιες δεν γλυστρανε απο μεσα καθως εχει ενα αφρωδες υλικο για να μενουν σταθερες. Απο κατω εχει ενα διακοπτακι το τραβας και βγαινουν οι καρτες για να παρεις οποια θες. Εγω εχω 3+ το διπλωμα και δεν κουβαλαω πορτοφολι πια

HTB1sImKa8aE3KVjSZLeq6xsSFXaE.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, ostvarivanje είπε

Σε ευχαριστώ πολύ. Από ό,τι είδα έχει μικρότερες διαστάσεις από της κάρτας ε; Το έχεις πάρει; Το χρησιμοποίησες με αυτή τη χρήση; Δηλαδή να το βάλω κανονικά πίσω από την κάρτα στη σχισμή που έχει ε; 

Βασικά και να μη βολεύει για την κάρτα, μόνο που θα το έχεις πάντα μαζί σου για όλες τις άλλες χρήσεις αξίζει και είναι και πολύ φθηνό. Μάλλον θα το παραγγείλω.

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Είπες ότι το έχεις. Το βάζεις μέσα στο πορτοφόλι ή το έχεις ξεχωριστά (αν χρησιμοποιείς πορτοφόλι). Απλά εννοώ αν χωράει. Από εκεί και πέρα και εγώ έχω δίπλωμα οδήγησης σε μορφή κάρτα, άλλες δύο κάρτες και μήπως παίρνει και ταυτότητα ώστε να τα έχω όλα μαζί (και ίσως βάλω και την κάρτα ελευθέρας για μουσεία που έχω ως εκπαιδευτικός);

Δεν ξέρω αν μπαινει σε πορτοφόλι. Εγώ με αυτό ουσιαστικά αντικατέστησα το πορτοφόλι (το δίπλωμα οδήγησης μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως ταυτότητα - μπορούσες να πας να ψηφίσεις στις εκλογές με αυτό). 
Το βάζω στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού και είμαι ήσυχος. Το πορτοφόλι είναι πλέον χωμένο σε μια κρυφή θήκη της τσάντας λάπτοπ και θα χρειαστεί σπανιότατα να το αναζητήσω για κάτι. 

Τα χαρτονομίσματα τα διπλώνω δύο φορές και τα βάζω σε μια από τις θήκες/σχισμές.
Δες ένα βιντεάκι που σου ετοίμασα κάπως βιαστικά. 

edit: και το πορτοφολάκι του φίλου στο προηγούμενο ποστ είναι πολύ καλό, αλλά εγώ προτίμησα το δερμάτινο (μαλακό) γιατί σκέφτηκα οτι ίσως το πλαστικό/μεταλλικό να προκαλέσει φθορά ή αποχρωματισμό στα παντελόνια, εκεί που τρίβονται οι γωνίες του πορτοφολιού - το έχω πάθει στην άλλη τσέπη από την σκληρή θήκη του κινητού.
Έχεις επιλογές πάντως!

 

Επεξ/σία από spot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, james9tito είπε

Εγω εχω εδω και 2 χρονια αυτό. χωραέι 4-5 κάρτες οι οποιες δεν γλυστρανε απο μεσα καθως εχει ενα αφρωδες υλικο για να μενουν σταθερες. Απο κατω εχει ενα διακοπτακι το τραβας και βγαινουν οι καρτες για να παρεις οποια θες. Εγω εχω 3+ το διπλωμα και δεν κουβαλαω πορτοφολι πια

HTB1sImKa8aE3KVjSZLeq6xsSFXaE.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ και μου φαίνεται ότι είναι και πολύ όμορφο. Μήπως έχεις να μου δώσεις το λινκ να το δω καλύτερα;

4 ώρες πριν, spot είπε

Δεν ξέρω αν μπαινει σε πορτοφόλι. Εγώ με αυτό ουσιαστικά αντικατέστησα το πορτοφόλι (το δίπλωμα οδήγησης μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως ταυτότητα - μπορούσες να πας να ψηφίσεις στις εκλογές με αυτό). 
Το βάζω στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού και είμαι ήσυχος. Το πορτοφόλι είναι πλέον χωμένο σε μια κρυφή θήκη της τσάντας λάπτοπ και θα χρειαστεί σπανιότατα να το αναζητήσω για κάτι. 

Τα χαρτονομίσματα τα διπλώνω δύο φορές και τα βάζω σε μια από τις θήκες/σχισμές.
Δες ένα βιντεάκι που σου ετοίμασα κάπως βιαστικά. 

edit: και το πορτοφολάκι του φίλου στο προηγούμενο ποστ είναι πολύ καλό, αλλά εγώ προτίμησα το δερμάτινο (μαλακό) γιατί σκέφτηκα οτι ίσως το πλαστικό/μεταλλικό να προκαλέσει φθορά ή αποχρωματισμό στα παντελόνια, εκεί που τρίβονται οι γωνίες του πορτοφολιού - το έχω πάθει στην άλλη τσέπη από την σκληρή θήκη του κινητού.
Έχεις επιλογές πάντως!

Σε υπέρ ευχαριστώ που κάθισες και μου έφτιαξες και βιντεάκι. 

Βασικά δεν το είχα σκεφτεί να αντικαταστήσω το πορτοφόλι με κάτι τέτοιο, αλλά τώρα μπήκα στην ιδέα και μάλλον προς τα εκεί θα καταλήξω. Ναι, γιατί με αυτόν τον τρόπο καλύτερα προφυλάσσονται και οι κάρτες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/9/2020 στις 5:29 ΜΜ, zacharis1955 είπε

Και εγώ έχω αυτό 

και είμαι ικανοποιημένος.

Επεξ/σία από gapostolidis
διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για φίλο που ζει στην αμερικη,

Καμιά πρόταση για 50 άρα LG - SMARTV, 4K, vfm , εκει γυρω στα 600-700$    ?

Αγορά από amazon.com ή costco ή abt.com

Επεξ/σία από adminaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, adminaros είπε

Για φίλο που ζει στην αμερικη,

Καμιά πρόταση για 50 άρα LG - SMARTV, 4K, vfm , εκει γυρω στα 600-700$    ?

Αγορά από amazon.com ή costco ή abt.com

https://www.amazon.com/gp/product/B07JK98NNQ / https://www.amazon.com/gp/product/B07JJZPZNS

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ostvarivanje είπε

Σε ευχαριστώ πολύ και μου φαίνεται ότι είναι και πολύ όμορφο. Μήπως έχεις να μου δώσεις το λινκ να το δω καλύτερα;

Εγώ έχω αυτό 2 χρόνια και με έχει βολέψει πάρα πολύ. Και Ελλάδα και Γερμανία τα πάντα κάνω με δίπλωμα, την ταυτότητα την έχω κάπου καταχωνιασμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, andreasece είπε

Εγώ έχω αυτό 2 χρόνια και με έχει βολέψει πάρα πολύ. Και Ελλάδα και Γερμανία τα πάντα κάνω με δίπλωμα, την ταυτότητα την έχω κάπου καταχωνιασμένη.

Μια χαρά, πολύ ωραίο φαίνεται. Μάλλον θα το παραγγείλω. Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...