Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρέσει πολύ το θέμα του φίλου Μάνου.Ψάχνω και εγώ για αερόθερμο ( :fear: )

αλλά δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κοιτάξω.Επίσης αν έχετε να προτείνετε

κάτι άλλο για μέθοδο θέρμανσης μικρών χώρων...

 

Δεν ξερω για σενα αλλα με 130-140ε το Amazon.co.uk εχει ωραια ηλεκτρικα τζακια (LED) που ειναι και αεροθερμα (2000W)....Εγω παραγγειλα ενα τετοιο για το υπνοδωματιο και ας εχω air condition....Φτιαχνει ατμοσφαιρα.....

 

Αν δεν μπορεις να διαθεσεις τοσα κοιτα για κεραμικη Delonghi, καπου στα 60ε, εξισου καλη για θερμανση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ τσίμπησα αυτό αρχές χειμώνα και είναι αρκετά καλό, ήσυχο και δεν ξεραίνει την ατμόσφαιρα

 

http://www.delonghi.com/gr_el/products/hs20f/

 

50 ευρώ από Expert, βέβαια θερμαίνει ένα δωμάτιο μόνο δεν είναι για κανόνικη θέρμανση σπιτιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τσίμπησα αυτό αρχές χειμώνα και είναι αρκετά καλό, ήσυχο και δεν ξεραίνει την ατμόσφαιρα

 

http://www.delonghi.com/gr_el/products/hs20f/

 

50 ευρώ από Expert, βέβαια θερμαίνει ένα δωμάτιο μόνο δεν είναι για κανόνικη θέρμανση σπιτιού

Στο αμαζον είναι αρκετά φθηνότερο και έχει καλές κριτικές.

Για κάτι τέτοιο θα πάω μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα φίλε μου για λιγότερα λέω,κάτι τέτοιο λές?

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=31191

το εχω αυτο,ειναι εξαιρετικο για δωματια 16τμ-18τμ (γραφει οτι κανει για 25 αλλα δε) και κανει και για μπανιο.Μονο μειονεκτημα ειναι ότι αν το κλεισεις το δωματιο σε μικρο χρονικο διαστημα παγωνει...(ισχυει για ολα τα αεροθερμα).Ο ανεμιστηρας ειναι μεταλλικος και δουλευει σαν κανονικος ανεμιστηρας τους καλοκαιρινους μηνες.

 

Εχω και αυτο http://www.bestprice.gr/item/2152344991/kerosun-nt20-9fj αλλα το προηγουμενο μοντελο,Ειναι με κεραμικη εστια και φίλτρο σκονης αλλα δεν κανει για δωματια πανω απο 12τμ.Εχει πλαστικο ανεμιστηρα μικροτερης διαμετρου και αρα παροχης αερα.Το πηρα για να καλυψω αλλο χωρο,αλλα τελικα πηρα το delonghi ξανα!

 

ΥΓ:Το φίλτρο σκονης κανει δουλεια,για να μην τραβαει το αεροθερμο μεσα σκονη.Όπως τα ανεμιστηρακια των υπολογιστων,οποτε οτι και να παρεις ανευ φιλτρου να θυμασαι μια στο τοσο να το φυσας με κανα blower για να μην παιξει κινδυνος πυρκαγιας (σπανιο αλλα θελει προσοχη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Delonghi κάνει θορυβο ; αυτο με απασχολεί.το δωμάτιο είναι μικρο και δεν έχω προβλημα.απλα θέλω να το αφήνω ανοιχτό το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει ελαχιστο θορυβο (οπως τα αρκοντισιον ισως και λιγοτερο,μεγαλος και οχι υψηλοστροφος ανεμιστηρας) και σιγουρα δεν ενοχλει οταν πεφτεις για υπνο.

Κ γω το κανω αυτο,βαζω και το θερμοστατη για να διατηρει τη θερμοκρασια σταθερη (αναβει σβηνει) και ειμαι κομπλε.Δε θα το μετανιωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωριζω για κονβεκτορες,εχω ακουσει καλα λογια και για θερμανση μεγαλυτερων χωρων,αλλα δεμπορω να εκφερω αμεση γνωμη.

Παντως θα προτινα να αποφυγετε μη επωνυμες μαρκες,καθωτι αν τα χρησιμοποιειτε εν ωρα υπνου δεν ξερεις ποτε τι γινεται και η ενεργειακη αποδοση τους ειναι πεσμενη.Απο αυτα που εχω δοκιμασει εγω θεωρω Delonghi καλυτερη για αεροθερμα (3χρονια εγγυηση) και απο σομπες πετρελαιου Kerosun.Ετσι ψωνίζω πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει ελαχιστο θορυβο (οπως τα αρκοντισιον ισως και λιγοτερο,μεγαλος και οχι υψηλοστροφος ανεμιστηρας) και σιγουρα δεν ενοχλει οταν πεφτεις για υπνο.

Κ γω το κανω αυτο,βαζω και το θερμοστατη για να διατηρει τη θερμοκρασια σταθερη (αναβει σβηνει) και ειμαι κομπλε.Δε θα το μετανιωσεις.

 

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...