Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ζήτησα ups, όχι surge protector, ευχαριστώ παντως.

Καμία πρόταση σε mini ups υπάρχει ? Να κρατήσει το router αναμένο κατά τις διακοπές ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησα ups, όχι surge protector, ευχαριστώ παντως.

Καμία πρόταση σε mini ups υπάρχει ? Να κρατήσει το router αναμένο κατά τις διακοπές ρεύματος.

http://www.ebay.com/itm/XGODY-Smart-7800mA-UPS-Power-Supply-Backup-Portable-USB-Battery-uninterruptible-/142430646918?epid=855551116&hash=item2129873286:g:~YIAAOSwXY5ZVaJb

 

https://www.emimikos.gr/LAPARA-EPOWER-DC-UPS/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Όμως το τροφοδοτικο του router μου είναι στα 22ν 0.8Α , και μάλλον δεν κάνει η συσκευές που προτείνεις.

Σκεφτόμουν ένα κλασικό 220v ups, μικρής ισχύος π.χ. 300va , κάποια ήταν κάποτε μαζί με πολυπριζο.

Καλό είναι να αλλάζει η μπαταρία με αυτές τις φτηνές των 9-10ευρω που βγάζει κατά καιρούς το eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Όμως το τροφοδοτικο του router μου είναι στα 22ν 0.8Α , και μάλλον δεν κάνει η συσκευές που προτείνεις.

Σκεφτόμουν ένα κλασικό 220v ups, μικρής ισχύος π.χ. 300va , κάποια ήταν κάποτε μαζί με πολυπριζο.

Καλό είναι να αλλάζει η μπαταρία με αυτές τις φτηνές των 9-10ευρω που βγάζει κατά καιρούς το eshop.

22 Volt? 12 Volt έγραψες στο πρώτο μήνυμα (που είναι και το ποιο πιθανό), ποιό Modem / Router έχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Ψάχνω για αγορά e book reader και εχω την εξής απορία! Αυτα του 50ρικου που εχει το Σκρουτζ αξίζουν η να κανω υπομονή να παω σε kindle των 150+;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Ψάχνω για αγορά e book reader και εχω την εξής απορία! Αυτα του 50ρικου που εχει το Σκρουτζ αξίζουν η να κανω υπομονή να παω σε kindle των 150+;

https://www.kappoutel.gr/product_info.php?products_id=23733

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλημέρα σας. Ψάχνω για αγορά e book reader και εχω την εξής απορία! Αυτα του 50ρικου που εχει το Σκρουτζ αξίζουν η να κανω υπομονή να παω σε kindle των 150+;

Πήγαινε για το kindle paperwhite από το γερμανικό άμαζον φίλε μου. Το tolino δεν αξίζει, ειναι πατάτα.120 ευρώ έχει το paperwhite , αν σου φαίνονται πολλά αγόρασε στα 80 το kindle basic.https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0186FET66/ Ασχολούμαι και δοκιμάζω e-reader συσκευές, mods, προγράμματα και βιβλία από την εποχή του kindle keyboard. Αν θες φτηνή συσκευή το basic καλύτερη το paperwhite.

 

Ετοιμάζω ένα mod για keyboard με solar panel θα το ανεβάσω κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει ένα UPS στα 2000va που να μην δουλεύουν οι ανεμιστήρες συνέχεια?

APC δεν μπορώ να πάρω, ξεφεύγει πολύ στο μπατζετ. 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει ένα UPS στα 2000va που να μην δουλεύουν οι ανεμιστήρες συνέχεια?

APC δεν μπορώ να πάρω, ξεφεύγει πολύ στο μπατζετ. 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Ψάξε σε Powerwalker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ενα οικονομικο wireless gamepad για android tv box. Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω ή ολα ειναι συμβατα? Η χρηση του θα ειναι αποκλειστικα για emulators (mame4droid, snes9x, uae4all). Οποτε αν ειναι καποιος κατοχος, και χρησιμοποιει αυτες τις εφαρμογες, η γνωμη του ειναι επιπλεον χρησιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε για το kindle paperwhite από το γερμανικό άμαζον φίλε μου. Το tolino δεν αξίζει, ειναι πατάτα.120 ευρώ έχει το paperwhite , αν σου φαίνονται πολλά αγόρασε στα 80 το kindle basic.https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0186FET66/ Ασχολούμαι και δοκιμάζω e-reader συσκευές, mods, προγράμματα και βιβλία από την εποχή του kindle keyboard. Αν θες φτηνή συσκευή το basic καλύτερη το paperwhite.

 

Ετοιμάζω ένα mod για keyboard με solar panel θα το ανεβάσω κάποια στιγμή.

τι να κοιτάξω γενικά σε ενα e book reader γιατι ειμαι παντελώς άσχετος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τι να κοιτάξω γενικά σε ενα e book reader γιατι ειμαι παντελώς άσχετος

1)Τι τύπο αρχείων θα διαβάζεις , τα kindle δεν υποστηρίζουν epub όπως τα kobo αλλά την τροποποιημένη μορφή mobi ( azw) pdf, txt, word, cbr,cbz.

2)Την ανάλυση της οθόνης 800x600 στα βασικά readers όπως το γερμανικό tolino που σου πρότεινε ο Ζαχαρής και το kindle basic ενώ είναι 1448x1072 στο paperwhite.

3) Την ύπαρξη φωτισμού οθόνης που έχει πχ το paperwhite κι όχι το βασικό μοντέλο.

 

Πόσα χρήματα σκοπεύεις να δαπανήσεις και πόσο θα διαβάζεις από τη συσκευή.Να ξέρεις ότι δεν είναι ιδανικές για pdf πρέπει να πας σε ταμπλέτα αν διαβάζεις μόνο pdf.Θα βγάζεις ας πούμε 5 βιβλία το χρόνο ή τουλάχιστον 20;

 

Δες για αρχή το mobileread.com φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...