Προς το περιεχόμενο

Σε 3D το ποδοσφαιρικό ντέρμπι των αιωνίων από τη Nova


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλά είναι φθηνά γενικά και αξίζουν το αποτέλεσμα.

ναι αλλα η 3D τηλεωραση που δεν εχω ειναι ακριβη :)

θα πρεπει να ειναι ωραια εμπειρια το ματς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς στο καφενείο δεν μπορεί να εφαρμοστεί το 3D, αλλά για τους ...λεφτάδες που μπορούν να πληρώνουν τη συνδρομή στο σπίτι και οι οποίοι θα έχουν αγοράσει και 3D εδώ και κανά δυο χρόνια ;) δεν είναι κι άσχημα, σιγά σιγά γίνεται ένα αξιόλογο είδος πολυτελείας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε φορα που μπαινω και διαβαζω νεα το μονο που βλεπω ειναι..γκρινια γκρινια και γκρινια...

 

δεν υπαρχει νεο που να μην γκρινιαζετε και να σας φταινε ολα....

 

η κινηση ειναι θετικη και μονο κερδος εχουμε απο αυτο..τιμολογιακες πολιτικες κλπ το ξερω ναι ειναι απαραδεκτη αλλα εδω συζηταμε το 3d.

 

η καλυψη θα γινει απο 5 καμερες 3d με τρελα υψηλο κοστος και η 2d hd καλυψη απο 20 καμερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανααναφέρθηκε το κόστος και σε ένα post πιο πάνω (btw δεν μου φάνηκε υψηλό το ποσό που γράφτηκε εκτός αν δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεται)

αλλά έχουμε κάποια πηγή με πληροφορίες για το κόστος ή για την συγκεκριμένη τεχνολογία που θα χρησιμοποιηθεί?

από πού συμπεραίνεται το υψηλό κόστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιον που εχει λεφτα ή που το θελει πολυ δεν ειναι μεγαλο το κοστος.

Οσον αφορα την κριση, ξερουν αυτοι ποτε θα πρεπει να κανουν μειωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oneofthem εκτος οτι το κοστος ειναι υψηλο για τις 3d καμερες ειναι και τα περιφερειακα που κοστιζουν...

 

ενδεικτικα ενας multi image processor σε rack για καθε 3d καμερα αγγιζει τα 38.000 δολαρια.

 

βαλε τωρα και κονσολα μιξης-τιτλεζα-switcher-software-3d monitors...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ είναι ένα υψηλό ποσό, για έναν μαθητή πχ

από πού συμπεραίνετε ότι είναι υψηλό ποσό για ένα συνδρομητικό κανάλι?

τα νούμερα που γράψατε τα συναντάει κανείς και σε studio, δεν είναι κάτι τρομερό

γενικότερα η αγορά εξοπλισμού δεν θεωρείται θέμα για μια α.ε.

 

εγώ θα υπέθετα ότι το κόστος θα ήταν υψηλότερο βάσει των αντίστοιχων προδιαγραφών των ευρωπαϊκών καναλιών, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος

άρα από τη μία μιλάτε για χαμηλότερα των αναμενομένων ποσά, και από την άλλη λέτε ότι είναι υψηλά

αυτό προσπαθώ να καταλάβω

 

χωρίς να ξέρουμε τις προδιαγραφές δεν μπορούμε να κοστολογήσουμε

μπορεί να υπάρχει μηχάνημα που κάνει 38.000 αλλά μπορεί να υπάρχει κι ένα άλλο που κάνει 380.000

επομένως το πρώτο που αναρωτήθηκα είναι αν αυτά που γράψατε βασίζονται σε κάποια πηγή που να αναφέρει και τις προδιαγραφές ή αλλιώς από πού τα συμπεράνατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνεις μέσα σε καφενείο και βλέπεις 40 φαλάκρες με γυαλιά 3d και τσιγάρο στο στόμα (ντουμάνι παντού) να βλέπουν το match...Ανεκτίμητο!

:-D :-D

πάντως είναι το ματς της χρονιάς και ήταν καλή κίνηση να το δειξουν σε 3d. αναμένουμε για το αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή από αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα, καταλήγουμε ότι όσοι πληρώνουν 55€ το μήνα για Nova sports, τηλεφωνία και Internet 24Mbps είναι λεφτάδες?

Επίσης προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πόσο θα κοστίσει αυτή η επένδυση στην NOVA. Με ενδιαφέρει αυτοί που θα τρέξουν να πάρουν ότι τους λείπει για να δούν αυτό τον αγώνα σε 3d, να απολαύσουν μια καλή παραγωγή και όχι μια προχειρότητα.

 

Και σχετικά με το Sky UK, δείτε εδώ να πάθετε πλάκα τι προσφέρουν και τις τιμές τους: http://www.sky.com/shop/tv/

Και μετά ελάτε να μου λέτε για την Nova πάλι.... :mellow:

Πήγα στο link που έβαλες και μου έβγαλε 55 pounds για το βασικό πακέτο+sports+HD.

 

με τις τιμές που έχει για αυτά που προσφέρει, περιμένεις να μην έχει παράπονο κάποιος? που χρεώνει τα HD κανάλια extra? Όπως καταλαβαίνεις η σύγκριση με πακέτα εξωτερικού είναι αναπόφευκτη...

Και το Sky UK που έβαλε ο φίλος πιο πάνω, χρεώνει 10 pounds extra το HD!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λεω, καλη κινηση το 3D αλλα χαλαρωστε λιγο εκει στη NOVA..

2 εβδομαδες νωριτερα αρχισαν να μας ζαλιζουν καθε τρεις και λιγο για το 3D του ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Aυτοι βαζουν σε HD Φουλαμ Σαντερλαντ κτλ την ωρα που το ελληνικο το δειχνουν στο ns3

 

Φτιαξτε λιγο τα καναλια σας, ριξτε καμια τιμη, παρτε κανενα σοβαρο πρωταθλημα ποδοσφαιρου και υστερα ελατε να μας ζαλισετε για τους "αιωνιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γιατί κάποιοι πριν ένα χρόνο που είχε βγει είδηση για 3D ποδόσφαιρο στο εξωτερικό, λέγαν τα γνωστά "καλά εδώ ούτε το 2050".

 

Και τώρα που έγινε φυσικά βρίσκουν κάτι άλλο να πουν :P

 

Υ.Γ. Δεν δουλεύω στην νόβα, δεν έχω νόβα, και εγώ την βρίσκω ακριβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γιατί κάποιοι πριν ένα χρόνο που είχε βγει είδηση για 3D ποδόσφαιρο στο εξωτερικό, λέγαν τα γνωστά "καλά εδώ ούτε το 2050".

 

είναι όντως καλή εξέλιξη να βλέπεις ότι γίνεται παραγωγή για 3d αγώνα και ειδικά στην ελλάδα.

αν δουμε και μπαλίτσα τότε θα βγει καλό αποτέλεσμα

 

ψιλοάχρηστο αφού αν έχεις ανοιχτό pc έχεις και ανοιχτό browser παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...