Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ανανεωμενο PC


DaywalkerxD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες.Εδω και ενα μήνα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Ενω παίζω παιχνίδια παγώνει το pc.Και δεν μπορώ να κάνω τίποτα παρα μόνο επακενινιση.Έκανα μεμτεστ τίποτα των windows και δεν μου έβγαλε τίποτα.Επίσης επειδή θα εκανα φορμάτ ούτως η άλλως άκανα αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα έχω.ΑΚομα παγωνει.Έκανα ολα τα drivers manual install και κανένα αποτέλεσμα.Οι θερμοκρασίες στους σκληρούς είναι κάτω από 20c και στην κάρτα 40 ενω παιζω. Να σημειώσω πως ειχε γινει διακοπή ρέυματος και δεν εχω ups/τροφοδοτικό ασφαλείας.

 

ati radeon 6870

Windows 7 ultimate x64

corsair vengeance 8 G

Corsair psu 650 w

Assrock 870extreme 3 Mobo

 

Θα ήθελα την άμεση απάντηση σας ευχαριστώ.

 

Φιλικά Γιάννης

Επεξ/σία από DaywalkerxD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τις θερμοκρασιες του επεξεργαστη σε idle και full load.κατευασε το hwnonitor για να βλεπεις τιςθερμοκρασιες και το occt για να τον στρεσαρεις.

 

Sent from my GT-I5800 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Phenom II X6 1090T Processor ο επεξεργαστής το ξέχασα!haris013 Aida 64 Extreme edition εχω και απο εκεί βλέπω θερμοκρασίες.Απο οτι ξερω ειναι πολύ καλό.Idle θερμοκρασιες στο link http://i44.tinypic.com/2mrz19x.png

 

Με ανοιχτό wow θερμοκρασίες http://i41.tinypic.com/155qhp0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τι ψυχεις τον επεξεργαστη; γιατι πολυ αισιοδοξες μας δειχνει τις θερμοκρασιες σου το AIDA.

δοκιμασε και με αλλο προγραμμα.

επισης κανε εναν ελεγχο τον σκληρο σου με το http://www.hdsentinel.com/eula.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι, έχω την ίδια μητρική με τον FX-4100 Quad Core και είναι μια χαρά, τσεκάρισε με κάποιο utility την θερμοκρασία κατά την ώρα που παίζεις το παιχνίδι και αν δεν μπορείς, μπες αμέσως στο bios μετά την επανεκκίνηση όταν σου κολλήσει και κοίτα πόσο είναι οι θερμοκρασίες ! Όσο πιο γρήγορα μπορείς για να είναι κοντά στη θερμοκρασία όταν κόλησε το Pc !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι θερμοκρασιες ειναι κατα 99% λαθος αμα ψυχεις τον επεξεργαστη με την μαμα ψυκτρα και γενικα με αεροψυκτρα :P

εκτος αν η θερμοκρασια του περιβαλοντος ειναι γυρω στους 0 βαθμους :D

 

για κανε τον κοπο και δες τις θερμοκρασιες με το hwmonitor μπας και τις μετραει λαθος το aida

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελυσα!Απλα αντι να δινω 1,68 v στις μνημες εδινα 1,5 v και οταν εκανε μονος του OC ο επεξεργαστης δεν εδινε αρκετο ρευμα στις ram.2 μηνες εψαχνα για ενα απλο πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...