Προς το περιεχόμενο

Το Android Market δίνει τη θέση του στο Google Play


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμείς στην Ελλάδα άραγε, θα μπορούμε να αξιοποιούμε όλες τις νέες ενσωματωμένες υπηρεσίες του play ή θα είναι όπως παλιότερα με τις paid apps που ήμασταν πίσω από τον ήλιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει άλλο εικονίδιο; Γιατί και εγώ το έκανα αυτό και μου έβγαλε να κάνω αποδοχή τους όρους του Play, αλλά το εικονίδιο που έχω είναι το ίδιο και πάλι Market λέγεται στο app drawer.

\

 

Nαι εχει ενα αλλο τωρα που λεει Play Store και αν πας να πατησεις πανω στο market σου λεει οτι δεν υπαρχει η εφαρμογη..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάστηκε να κάνω τίποτα. Μπήκα απλώς το μάρκετ και έκανε update σε play. Αυτή τη βλακεία με το μάρκετ που έχει μεινει στο drawer την έχω κι εγώ, με το LG Optimus One και φυσικά το μάρκετ δεν το βρίσκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

άσχετο, μου βγήκε αυθόρμητα να το πω, αυτή η γραμματοσειρά στο νέο look της google ανάμεσα στα λογότυπα(&textbox) και το main frame είναι τραγική, αιώνες πίσω ... όποτε την βλέπω συγχύζομαι. αντιαισθητική

 

 

google3z.jpg

google2e.jpg

 

google1f.jpg

 

...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει αλλάξει τίποτα στο iPhone μου ακόμη;;;; γιατί;;;; χαχαχα!!! :P

 

Βασικά πολύ καλή κίνηση αυτή η ενοποίηση των υπηρεσιών της Google αν κι εμείς στην Ελλάδα έχουμε πρόσβαση ουσιαστικά μόνο στις εφαρμογές για Android αν και στην αρχή μου φάνηκε κουτή αυτή η αλλαγή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα έκανε αναβάθμιση μόλις τώρα με απλή είσοδο στο market (Samsung gs2)

 

Εσείς που δεν κάνατε τίποτα, το εικονίδιο του μάρκετ το έχετε ακόμα ή πήρε τη θέση του το play?

 

Σε μένα πρόσθεσε το play store αλλά κράτησε και την συντόμευση του market η οποία όταν την πατάς δεν βρίσκει εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το κατά πόσο μένει το εικονίδιο στην οθόνη πιστεύω θα είναι θέμα του Launcher που χρησιμοποιεί ο καθένας, είτε αν είναι άπο μαρκετ είτε από vendor.

 

Εγώ έκανα μόλις force update (με το να διαγράψω τα προηγούμενα updates) και μου αντικατέστησε την εφαρμογή με Play Store. Φυσικά στο grid όλω των εφαρμογών δε θα πρέπει να υπάρχει Market πια. Για μένα (με nexus s ICS) εξαφανήστηκε και από έξω που το είχα στο Launcher.

 

Σε άλλους φαντάζομαι ότι έμεινε στο Launcher τους και προφανώς επειδή δεν υπάρχει η εφαρμογή θα έβγαζε σφάλμα.

 

Όπως και να έχει δεν αλλάζουν πολλά για μας στην Ελλάδα...μόνο market είχαμε, μόνο Play Store έχουμε, που είναι και το ίδιο. Ας κατεβάσουμε καμιά εφαρμογή αφού έχει προσφορές λοιπόν...το OSMOS HD είναι γαμάτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα έγινε πριν λίγο play store. Με το που πήγα να ανοίξω το market μου έβγαλε μήνυμα ότι αναβαθμίζεται σε play store και ζήτησε να αποδεχτώ τους όρους χρήσης. Με το που πάτησα ΟΚ διέγραψε την συντόμευση του market και το αφαίρεσε και από τις εφαρμογές. Τώρα στην λίστα των εφαρμογών υπάρχει μόνο το play store.

Αυτά στο HTC EVO 3D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...