Προς το περιεχόμενο

μετακομίσει από AMD σε INTEL τη γνώμη σας


mojo jojo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

139€ έχει ολοκαίνουργια ... και θα την δώσεις 130€ ;; ΔΝΤ (Δεν Νομίζω Τάκη)

Το τροφοδοτικό σου ποιo είναι ακριβώς το ότι είναι 600w δεν λέει τίποτα ...

μια χαρά σύστημα έχεις, άλλα 4gb ram στην χειρότερη (8 σύνολο τώρα πριν ανέβουν κι αυτές) και φυσικά 64bit win7 με τους τελευταίους drivers από την nvidia -όχι beta-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχήν γράψε καλύτερα αυτό που λες, δεν βγαίνει κανένα νόημα.

 

Το 600w δεν μου λέει κατι, σου έιπα να ανοίξεις το καπάκι. Αν είναι κάνα turbo x από πλαίσιο, θέλει αλλαγή. 130 δεν την πουλάς με τίποτα. Υπάρχουν καλύτερες κάρτες καινούριες όχι μόνο με 130 αλλά και με 100 ευρώ.

 

Αν το τελικό σου μπάτζετ είναι 230 ευρώ τότε πας σε αυτήν την κάρτα http://www.skroutz.gr/s/343118/Sapphire-Radeon-HD6870-1GB.html και σε αυτό το τροφοδοτικό http://www.skroutz.gr/s/343393/Corsair-Builder-Series-CX500-V2.html

 

Eγώ στη θέση σου πάντως θα μάζευα λεφτά και θα έπαιρνα αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psu Corsair Gaming Series GS600 600W PSU 80+ Certified (CMPSU-600GEU)

και εγώ δεν έχω πολύ εμπιστοσύνη στην ati και τά site από το skroutz είναι έμπιστα ?

 

και τι θα περίμενες ?

εγώ δεν έχω αλλα money και μάλλον δεν θα βρω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psu Corsair Gaming Series GS600 600W PSU 80+ Certified (CMPSU-600GEU)

και εγώ δεν έχω πολύ εμπιστοσύνη στην ati και τά site από το skroutz είναι έμπιστα ?

 

και τι θα περίμενες ?

εγώ δεν έχω αλλα money και μάλλον δεν θα βρω :(

 

και αυτήν την κάρτα που μου έδειξες μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ σε τη είναι καλύτερη από την δικη μου ?

 

αν δεν μπορεις να δωσεις παραπανω λεφτα μεινε οπως εισαι και παιζε τα παιχνιδια με μικτορετερες απετησεις σε γραφεικα οστε να μην βλεπεις αυτα τα κωλύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είσαι ... κάνε σύνολο 8gb την ram ... μιας και αναμένεται να πάρουν την ανηφόρα κι αυτές ... και χαμήλωσε τις απαιτήσεις σου στις ρυθμίσεις των παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις τροφοδοτικό, αυτό που έχεις είναι πολύ καλο. Εγώ στη θέση σου δεν θα έπαιρνα κάρτα γιατί αυτή που σου προτείνω μπορεί μεν να παίξει τα τωρινά παιχνίδια στο full ή με ελάχιστες παραχωρήσεις αλλά στο μέλλον μπορεί να χρειαστεί και μ αυτήν να ρίχνεις ρυθμίσεις. Μια χαρα αξιόπιστες είναι οι Αti και μέχρι τα 200 ευρώ καλύτερες επιλογές από τις nvidia σε σχέση απόδοση/τιμή. Αν θέλεις μια κάρτα που να σε βγάλει και μελλοντικά πήγαινε σε 6950 2gb. http://www.skroutz.gr/s/343807/Sapphire-Radeon-HD6950-2GB-Dirt3-Edition.html

 

Aλλιώς μείνε όπως είσαι και συμβιβάσου. Δες μήπως βρεις να δώσεις κάνα 90 ευρώ την δικιά σου.

 

Αυτή που σου έδειξα δεν είναι καλούτσικη, είναι πολύ καλύτερη από τη δικιά σου αλλά δεν έχει τόσο μέλλον όσο η άλλη που σου προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλομαθημένοι πιτσιρικάδες φαίνονατι εγώ αυτό θα πω μόνο και ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται με τα pc και απλά θέλουν να πετάνε λεφτά. τεσπα θα έσκαγα αν δεν το γραφα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλομαθημένοι πιτσιρικάδες φαίνονατι εγώ αυτό θα πω μόνο και ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται με τα pc και απλά θέλουν να πετάνε λεφτά. τεσπα θα έσκαγα αν δεν το γραφα..

Eσυ μόνο πιτσιρικάδες βλέπεις να πετάνε λεφτά ε; Οτι πεις!!!

 

Στο θέμα μας εγώ λέω να μην αλλάξεις τίποτα προς το παρών και να ρίξεις λίγο τις απαιτήσεις στα παιχνίδια..

Αν καταφέρεις να μαζέψεις κάποια χρήματα προς το τέλος του χρόνου κάνε μία αναβάθμιση στο σύστημα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε να γράφεις ελληνικά. Ανάλυση να βάζεις της οθόνης σου (1920 χ 1080) αλλά να ρίχνεις τα γραφικά σε medium (ανάλογα και το παιχνίδι) και καθόλου φίλτρα (antializing κτλ). Λογικά με τέτοιες ρυθμίσεις θα πάιζεις χωρίς ενοχλητικά σπασίματα. Αν δεις ότι σε κάποιο παιχνίδι σηκώνει και high, βαλτο αλλά αν βάλεις φίλτρα θα γονατίσει.

 

Το πόσο θα σου κρατήσει το ξέρεις μόνο εσύ. Αφού ήδη δεν είσαι ικανοποιημένος στο μέλλον θα χειροτερέψουν τα πράγματα. Γενικά ήταν αρκετά κακή επιλογή η κάρτα που πήρες για τις απαιτήσεις σου και την τιμή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...