Προς το περιεχόμενο

μετακομίσει από AMD σε INTEL τη γνώμη σας


mojo jojo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος σε ενημερωσε?κανενα τσακαλακι του Πλαισιου?μαλλον στο ειπαν επειδη δεν μπορεσαν να βγαλουν ακρη με την καρτα και μαζι σου .

Δεν ισχυει αυτο που σου ειπανε.

Παρολλα αυτα Sapphire 6850 (PCI-Express, GDDR5, 1GB) 139,00 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε δωσε 60 euros παραπανω και παρε την ιδια καρτα αφου το θελεις.

Δεν ξαναμιλαω προσωπικα.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κ γω το ποιημα μου. Εγω που εχω την GTS 450 γιατι τα παιζω ολα 1920x1080 στο ultra στην 25αρα μου? Χωρις καθολου ομως antialiasing. Δηλαδη η 550 δεν μπορει εστω αυτο που ειναι πολυ ανωτερη...??? :confused: Μηπως ειναι αλλου το θεμα ρε παιδια? Γτ η καρτα ειναι πολυ δυνατη. Οι ram δεν με συγκινουν τοσο, οχι βεβαια πως ο AMD ειναι τρομερος. Καπου εκει αναμεσα ειναι ολο το θεμα κ ισως και στον σκληρο. Το συστημα του γενικα ειναι δυνατο αλλα μην περιμενεις να τρεχεις τα παντα ολα στο full και να βγαζεις τρελα fps. Εγω στην θεση σου θα αντικατιστουσα τις ram που εχεις με 8 gb 1600 και ισως εναν ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1920x1080 anti analazing x2 or x4

όλα το υπόλοιπα στην μέση περίπου

τώρα τους πήρα τηλ και τους ηπα να δοκιμάσουν την 6850 1 gb

 

Παρε την 6850 στα 130 ευρω και εισαι ενταξει.Και την επομενη φορα που θα κανεις αναβαθμιση,πριν αγορασεις οτιδηποτε,ελα εδω να σε συμβουλευσουμε.

 

Να πω κ γω το ποιημα μου. Εγω που εχω την GTS 450 γιατι τα παιζω ολα 1920x1080 στο ultra στην 25αρα μου? Χωρις καθολου ομως antialiasing. Δηλαδη η 550 δεν μπορει εστω αυτο που ειναι πολυ ανωτερη...??? :confused: Μηπως ειναι αλλου το θεμα ρε παιδια? Γτ η καρτα ειναι πολυ δυνατη. Οι ram δεν με συγκινουν τοσο, οχι βεβαια πως ο AMD ειναι τρομερος. Καπου εκει αναμεσα ειναι ολο το θεμα κ ισως και στον σκληρο. Το συστημα του γενικα ειναι δυνατο αλλα μην περιμενεις να τρεχεις τα παντα ολα στο full και να βγαζεις τρελα fps. Εγω στην θεση σου θα αντικατιστουσα τις ram που εχεις με 8 gb 1600 και ισως εναν ssd.

 

Δεν εχει πολλα χρηματα να διαθεσει το παιδι.Ας παρει τωρα την 6850,να πουλησει αυτην που εχει και να τσονταρει καποια στιγμη ενα μικρο ποσο και να αγορασει τον OCZ agility 3 στα 78 ευρω περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεν μπορει να καταλαβη οτι με την καρτα που εχει πρεπει να εχει και μερικες υποχωρήσεις στο θεμα παιχνιδι και στην ανάλυση που παίζει δεν μπορει να κανει κατι καποιος,,,,,,,το παιδι φαίνεται οτι δεν το εχει με τα pc και δεν θελει να καταλαβη τι του λενε εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σε ενημερωσε?κανενα τσακαλακι του Πλαισιου?μαλλον στο ειπαν επειδη δεν μπορεσαν να βγαλουν ακρη με την καρτα και μαζι σου .

Δεν ισχυει αυτο που σου ειπανε.

 

Δεν ξαναμιλαω προσωπικα.........

 

αμα δεν μπορει να καταλαβη οτι με την καρτα που εχει πρεπει να εχει και μερικες υποχωρήσεις στο θεμα παιχνιδι και στην ανάλυση που παίζει δεν μπορει να κανει κατι καποιος,,,,,,,το παιδι φαίνεται οτι δεν το εχει με τα pc και δεν θελει να καταλαβη τι του λενε εδω μεσα.

 

+100000

ακόμα ένα παιδί (και) ΘΥΜΑ του Πλαισίου και της κόντρας "φίλων" και γνωστών ...

του στυλ : εμένα η κάρτα μου τα παίζει στις τέρμα full ρυθμίσεις κτλ ...

 

 

Το έχουμε πει ... τα χρήματα καλύτερα σε ssd & 8gb ram ...

 

Κρίμα που δεν ακούνε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε την 6950 της asus.Την πουλανε χαμηλα στο insomnia. Ειναι σκετο θυριο. Στο battlefield 3 εχω 85 περιπου fps με ολα ultra και κλειστο antialiasing.Οσο για τον επεξεργαστη δεν θα χρειαστει αλλαγη. Αν βεβαια σκεφτεσαι να τον αλλαξεις προτεινω να βρεις εναν i7 2700k με z68 μητρικη. Ακομα και γω που ημουν φανατικος υποστηρικτης των amd μολις εβαλα προχθες αυτο το τερας στο pc μου εμεινα καγκελο!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 6850 με τα 2gb θα ήταν καλή αγορά αν (σωρευτικά) α) είχε μέχρι 160 ευρώ β) έπαιζες σε ανάλυση οθόνης μεγαλύτερη από 1920 χ 1080 γ) σκόπευες να κάνεις crossfire. Οπότε πας σε 6850 αν θες οπωσδήποτε κάρτα αλλά και πάλι δεν θα παίζεις τέρμα. Το πλαίσιο δεν έχει 6950, τώρα απέσυρε και την 6870 οπότε η μόνη λύση σου για αισθητή διαφορά είναι η 560ti (όχι η σκέτη).

 

Αυτό που σου είπαν για ασυμβατότητα είναι ξεκάθαρο ψέμα και να τους το πεις στα μούτρα.

 

Κατά τα άλλα η 550ti δεν είναι πολύ καλύτερη από την gts 450 όπως γράφτηκε. Κι ένα ερώτημα στον από πάνω φίλο: Τι νόημα έχει να βγάζεις 85 fps αν κάνεις υποχωρήσεις στα γραφικά? Βλέπεις καμιά διαφορά από τα 55? Αν ναι, είσαι από τους ελάχιστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...