Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το αγορασα σήμερα και ήρθε με 87% φόρτιση. Από το μαγαζί μου είπαν να το φόρτισω κατευθείαν για οκτώ ώρες. Στα φόρουμ της apple είδα διάφορες απόψεις για την πρώτη φόρτιση. Οι δικές σας; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα σήμερα και ήρθε με 87% φόρτιση. Από το μαγαζί μου είπαν να το φόρτισω κατευθείαν για οκτώ ώρες. Στα φόρουμ της apple είδα διάφορες απόψεις για την πρώτη φόρτιση. Οι δικές σας; :rolleyes:

Από τι μέχρι τώρα εμπειρια μου με το ipad 1 δεν έχω δει πρόβλημα με την μπαταρία και την φορτιζω όπως να ναι,δηλαδή με το χειρότερο τρόπο...

Οσο για την "υπερθερμανση" υπήρχε από το ipad 1,αλλα τότε ασχολιοντουσαν με αλλα "προβλήματα"....ενώ τώρα το κάνανε Νο.1 πρόβλημα στο 3.....no comment :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη φόρτιση χρησιμοποίησέ το μέχρι να τελειώσει τελείως η μπαταρία (να κλείσει μόνο του) και μετά γέμισέ το φουλ. Τίποτε άλλο δε χρειάζεται. Μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις αλλά μέχρι να της κάνεις έναν πλήρη κύκλο ξεφόρτισης/φόρτισης δε θα είναι καλιμπραρισμένη και δε θα έχεις τη μαξ χωρητικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα σήμερα για λίγο από κοντά. Είναι πιο ζεστό από το 2 που ήταν δίπλα, δεν καίει (είδα και βίντεο λίγη ώρα) αλλά είναι σαφώς πιο ζεστό. Δε μπορώ να πω ότι ενοχλήθηκα, αλλά δεν ήταν και ότι πιο ευχάριστο. Κατά τα άλλα, τρομερή οθόνη, δε διακρίνεις διαφορά σε πάχος από το 2, το βάρος το ψιλοκαταλαβαίνεις.

 

Και η κάμερα βεβαίως είναι πάρα πολύ καλή. Όσο για την απόκριση και την ταχύτητα, δε νομίζω ότι υπάρχει συσκευή στον πλανήτη που να σου δίνει αυτή την αίσθηση της απόλυτης απόκρισης και smoothness.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα σήμερα για λίγο από κοντά. Είναι πιο ζεστό από το 2 που ήταν δίπλα, δεν καίει (είδα και βίντεο λίγη ώρα) αλλά είναι σαφώς πιο ζεστό. Δε μπορώ να πω ότι ενοχλήθηκα, αλλά δεν ήταν και ότι πιο ευχάριστο. Κατά τα άλλα, τρομερή οθόνη, δε διακρίνεις διαφορά σε πάχος από το 2, το βάρος το ψιλοκαταλαβαίνεις.

 

Και η κάμερα βεβαίως είναι πάρα πολύ καλή. Όσο για την απόκριση και την ταχύτητα, δε νομίζω ότι υπάρχει συσκευή στον πλανήτη που να σου δίνει αυτή την αίσθηση της απόλυτης απόκρισης και smoothness.

Καλα και εγώ αμα βάλω το iPad 1 ,μετά από ένα παιχνίδι ταβλι ,δίπλα στο iPad 3 θα νομίζεις οτι το 3 είναι πιο κρύο απο το 1,αν το δεις για λίγο...από κοντά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το 2 ήταν αισθητά πιο ζεστό. Τα είχα και τα δυο δίπλα δίπλα και χάζευα. Και το 2 στο ίδιο σημείο ζεσταίνεται αλλά δεν ενοχλεί καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ακουστε επειδη το εχω. Ζεστενεται λιγο παραπανω απο το 2 αλλα καμια σχεση με το να ειναι προβλημα. Και για να ζεσταθει στο μαξ που λεω πρεπει να δουλευει 3 ωρες σερι το μηχανημα. Ολα κομπλε μια χαρα...Οθονη τα σπαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πούμε ότι ζεσταίνεται τοπικά, κάτω αριστερά όπως το κρατάς όρθιο. Αν το γυρίσεις στο πλάι (δηλαδή σαν android ταμπλέτα), δεν πάει το χέρι εκεί και δεν νιώθεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω κι εγω θεμα τελικα! Πηρα το 16αρι wifi απο το Golden-i στο Μαρουσι το ασπρο το απλο και εμενα γυρω γυρω στην ακρη της οθονης εχει διαρροη φωτος σαν να φαινονται τα led απο κατω! Το κανει στις δυο πλευρες απο τις 4. Ειναι οπως αυτη η φωτο αλλα σε μεγαλυτερο βαθμο. Ειναι ετσι ολη η πλευρα!

 

https://dl.dropbox.com/u/22260536/Photo%20Mar%2016%2C%2010%2045%2044%20AM.jpeg

 

Τι να κανω και τι να πω αυριο που θα τους το παω? θελω καινουριο οπωσδηποτε. Δεν μενω εγω με αυτο το ελαττωμα με τιποτα...

This post has been edited by polakis: A minute ago

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες παω κ γω στην document να παραλαβω το δικό μου κομμάτι κ θέλω ειλικρινά να πιστεύω οτι δεν θα έχω προβλήματα σαν τον polakis....

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος έχει δοκιμάσει την bookbook θήκη.Μου έκανε εντύπωση κ σκέφτομαι να την προτιμήσω έναντι της "κλασσικής"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...