Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άυριο θα κάνω παραγγελία και το δικό μου νέο Ipad. Προέρχομαι από ipad 1 16Gb αλλά σκέφτομαι για 32άρι, πάντα μαύρο. Με το 16άρι είχα βολευτεί μια χαρά αλλά σκέφτομαι πως θα τραβάω καμια φώτο το μωρό με το καινούριο παιχνίδι μου, θα έιναι ίσως και μεγαλύτερες οι εφαρμογές retina οπότε λέω να αναβαθμιστώ και στην μνήμη. Τι λέτε;

 

Α, μια και είμαι Πάτρα και δεν έχουμε Isquare κλπ με βλέπω να παραγγέλνω από πλαίσιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άυριο θα κάνω παραγγελία και το δικό μου νέο Ipad. Προέρχομαι από ipad 1 16Gb αλλά σκέφτομαι για 32άρι' date=' πάντα μαύρο. Με το 16άρι είχα βολευτεί μια χαρά αλλά σκέφτομαι πως θα τραβάω καμια φώτο το μωρό με το καινούριο παιχνίδι μου, θα έιναι ίσως και μεγαλύτερες οι εφαρμογές retina οπότε λέω να αναβαθμιστώ και στην μνήμη. Τι λέτε;

 

Α, μια και είμαι Πάτρα και δεν έχουμε Isquare κλπ με βλέπω να παραγγέλνω από πλαίσιο...[/quote']

 

32 τουλάχιστον. Η κάμερα δεν θα σε βολέψει λόγω μεγέθους του iPad.

Η οθόνη απλά δεν υπάρχει!

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ipad και γενικα tablet pc δεν ειχα ποτε.Αλλα τωρα σκεφτομαι να παω να παρω το καινουργιο ipad.

Εχω λοιπον 3 ερωτησουλες.

Για να λειτουργησει το ipad χρειαζεσαι σιμ καρτα?

Το 4g γενικως που χρησιμευει?

Και 16g μνημη σου φτανει??

- Αν θέλεις να έχεις internet μέσω κινητής τηλεφωνίας χρειάζεσαι κάρτα SIM (και σύνδεση βέβαια). Αλλιώς, θα έχεις Intrnet μόνο μέσω WiFi. Αν δεν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις internet μέσω κινητής τηλεφωνίας μπορείς να πάρεις το πιο φθηνό μοντέλο iPad που έχει μόνο WiFi.

 

- Το 4G παίζει μόνο στην Αμερική. Σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο δουλεύει ως 3G. Η χρήση του είναι για να έχεις internet παντού, μέσω κινητής τηλεφωνίας.

 

- Αν δεν βάλεις ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές/φωτογραφίες/βίντεο, τα 16GB φτάνουν. Μιας όμως και δεν μπορείς να προσθέσεις χώρο αργότερα, θα πρότεινα να πας στο 32GB για σιγουριά.

 

παιδια μια ερώτηση..

 

πόσες εφαρμογές περίπου χωράνε στο 16αρι;

χωρίς αποθηκευμένα πράγματα πχ μουσική , βίντεο κλπ

μόνο εφαρμογές

 

Δεν μπορεί κανείς να σου δώσει συγκεκριμένο αριθμό. Υπάρχουν εφαρμογές που θέλουν 1.5GB χώρου, υπάρχουν και άλλες που θέλουν μόνο 5-10MB. Γενικά πάντως, τα παιχνίδια, ειδικά αυτά με πολύ καλά και περίπλοκα γραφικά πιάνουν τον περισσότερο χώρο (συνήθως από 100MB έως 500MB, αλλά είναι μερικά που φτάνουν και το 1.5GB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκα σημερα να αγοράσω iPad. Είδα το 3 από κοντά, εντάξει δεν ξετρελάθηκα αλλά κυριώς Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΦΌΡΤΙΖΕ ΕΝΩ ΉΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ!!!!!!! Αγόρασα εντέλει το 2. Έφυγε ο αήμνιστος και ξεκίνησαν της μαλακίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαββατο το εδωσα για αντικατασταση στο golden-i για να μου φερουν καινουργιο, Τριτη σημερα και ουδεν νεοτερο. Να δω ποσο θα το πανε για να μου φερουν το καινουργιο...Ελλαδαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να αργήσει κάνα 20ήμερο. Λογικά θα το λάβεις όταν έρθει η επόμενη φουρνιά, εκτός αν σου είπαν κάτι διαφορετικό.

 

Μην μου λες τετοια! Θα τρελαθω 20 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την παραγγελία στο πλαίσιο και αφού μίλησα τηλεφωνικά μου είπαν απο Δευτέρα και βλέπουμε. Υπάρχει πουθενά διαθεσιμότητα να πάρουμε άμεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκα σημερα να αγοράσω iPad. Είδα το 3 από κοντά, εντάξει δεν ξετρελάθηκα αλλά κυριώς Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΦΌΡΤΙΖΕ ΕΝΩ ΉΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ!!!!!!! Αγόρασα εντέλει το 2. Έφυγε ο αήμνιστος και ξεκίνησαν της μαλακίες;

Σε τί φορτιστή το είχαν συνδέσει; Είναι γνωστό πως οι απλοί φορτιστές USB (πχ αυτός του iPhone), καθώς και οι συνηθισμένες θύρες USB υπολογιστών ΔΕΝ δίνουν αρκετό ρεύμα για να φορτίσεις iPad, εκτός αν έχει σβηστή την οθόνη του. Ο φορτιστής του iPad είναι 10W ενώ οι περισσότεροι φορτιστές USB είναι 5W (και οι περισσότερες θύρες USB υπολογιστών 2.5W). Αυτό ισχύει για ΟΛΑ τα iPad (1, 2 & 3).

 

Δοκίμασε να συνδέσεις το iPad 2 σου στον υπολογιστή ή στο φορτιστή USB του κινητού σου και θα δεις πως ούτε αυτό φορτίζει όση ώρα είναι ενεργή η οθόνη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση

Αν αγοραστεί απο Αμερική, ισχύει ότι μόνο το μοντέλο που υποστηρίζει AT&T μπορει να λειτουργήσει στην Ελλάδα? Μήπως άλλαξε κάτι τώρα με το 4g?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...