Προς το περιεχόμενο

Πιο ανταγωνιστική η Apple, με μείωση $100 στο iPad 2


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί μαλώνετε για την τιμή του καιούριο η οποία είναι 'fix' σε όλη την Ευρώπη; Η διαφορά που είναι μικρή , οφείλεται σε διαφορετικά ΦΠΑ σε κάθε χώρα.

Και από UK είναι πιο φτηνά λόγω ισοτιμίας. Και ούτε εκτελωνισμούς, ούτε τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χεχ, μια στο τόσο τυχαίνει και διαβάζω στα φόρα τις αντιδράσεις που προκαλούν τα νέα προϊόντα της apple.... Και πάντα μου έρχεται στο μυαλό:

 

Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.... προβατάκιαααααααα... Τα ρίχνουν σε ένα χωράφι, τρώνε ό,τι γρασίδι βρουν και στο τέλος τα αρμέγουν και τα σφάζουν για το κρέας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα να δεις φιλαράκι εσύ που λες για τους δεσμούς και τα φπα το ξέρεις το το iPhone 4s 16gb στην αμερική δεν έχει φόρο ενώ το ίδιο σε 32 έχει τέτοιο φόρο που απλά δεν συμφέρει να το πάρεις?

δεν λέω ότι δεν πρέπει να λαδωθούν τα εντεράκια όλον αυτόν που αναφέρεις

αλλα ευτυχώς η δυστυχώς για κάποιους ο έλληνας ξύπνησε και όπως είπε και ένα παλικάρι πιο πάνω θα το φέρι από έξω με 370 ευρώ...

και πες μου τώρα ότι όλη αυτή που γεμίζουν τις τσέπες τους ότι δεν χάνουν με αυτόν τον τρόπο...

ε λοιπόν και εγώ το 4s μου το έφεραν από αμερική με 480 euro ενώ εδώ είχε 700-750...

προτιμώ να δίνω τα λεφτάκια μου στα αμερικανάκια παρα στον έλληνα που ενώ μπορεί να είναι καλύτερα προσπαθει να σου πάρει και τα σώβρακα...

και ξέρεις κάτι πιστεύω πως αν αυτή την δυνατότητα την είχαν όλοι όλη θα την κάνανε!

οποτε άσε τις τιμές τις ελλάδας για του εφοπλιστές :P

Τρεις ερωτησεις...

 

Αυτο που πηρες απο αμερικη ειναι κλειδωμενο για τα εκει δικτυα ... Πως το ξεκλειδωσες ?

Ελληνικο μενου ειχε η επρεπε να κανεις κατι για να του περασεις το Ελληνικο μενου ?

Αν παραγγειλεις μεσω ιντερνετ ενα τετοιο προιον και ερθει με μεταφορικα θα πληρωσεις φορους φανταζομαι ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις ερωτησεις...

 

Αυτο που πηρες απο αμερικη ειναι κλειδωμενο για τα εκει δικτυα ... Πως το ξεκλειδωσες ?

Ελληνικο μενου ειχε η επρεπε να κανεις κατι για να του περασεις το Ελληνικο μενου ?

Αν παραγγειλεις μεσω ιντερνετ ενα τετοιο προιον και ερθει με μεταφορικα θα πληρωσεις φορους φανταζομαι ετσι?

 

Βασικά όλα τα iphone έχουν ελληνικό μενού ανεξαρτήτως χώρας και αν θυμάμαι καλά στη Αμερική εδώ και ένα χρόνο (διορθωστε με αν κάνω λάθος) εχεις την δυνατότητα να αγοράσεις και ξεκλείδωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες η apple να σου δείνει το Ipad για ένα κομμάτι ψωμί?

Ενα κομμάτι ψωμί παίρνουν οι εργάτες στα εργοστάσια παραγωγής (αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες)

Ένα κομμάτι θα παίρνουμε και μεις σε λίγο γι αυτό πάμε για ipad 1 στην καλύτερη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις ερωτησεις...

 

Αυτο που πηρες απο αμερικη ειναι κλειδωμενο για τα εκει δικτυα ... Πως το ξεκλειδωσες ?

Ελληνικο μενου ειχε η επρεπε να κανεις κατι για να του περασεις το Ελληνικο μενου ?

Αν παραγγειλεις μεσω ιντερνετ ενα τετοιο προιον και ερθει με μεταφορικα θα πληρωσεις φορους φανταζομαι ετσι?

 

όχι φιλαράκι δεν ήταν κλειδωμένο για εκείνα τα δίκτυα

ναι είχε ελληνικό μενού κανονικά και νομίζω ότι παγκόσμιος πια η συσκευές τηλεφώνων έχουν και ελληνικά μας κάνουν την τιμή βλέπεις :P

όσο αφορά για παραγγελια δεν ξέρω μου το φέρανε στο χέρι συγγενής

αγορασμένο με απόδειξη αγοράς από την apple store

για να ισχύει και η εγγύηση εδώ ελλάδα διαφορετικά δεν ισχύ εγγύηση για εκτος χώρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω βλέπω πως η τιμές στα μεταχειρισμενα θα παίξουν Κάπως έτσι.

 

iPad 2 wifi 16g 300€

iPad 2 wifi 32g 350€

iPad 2 wifi 64gb 400€

 

iPad 2 3G 16gb 450€

iPad 2 3G. 32gb 500€

iPad 2 3G. 64gb 550€

 

Τωρα εαν κάποιος θέλει να το σκοτώσει το σκοτώνει δεν παει να πει όμως ότι θα παρασύρουν και τις υπόλοιπες αγγελίες.Μπορει κάποιος να γουστάρει να δώσει το 3g 16gb στα 300€ δικαίωμα του είναι να το πουλήσει οσο θέλει.

Άλλωστε και εγω όταν πριν 2 μήνες έβαλα την αγγελία ζητουσα 600€.τωρα βρίσκομαι στα 500€.το καλοκαίρι σίγουρα εαν δεν θα έχει πουληθεί η τιμη του θα βρίσκετε στα 350€-400€ απλός για την περίπτωση την δικιά μου είπα σε προηγούμενο ποστ ότι κατω απο 500€ δεν θα το δωσο και ας μου μήνει να παίζουν τα παιδιά angry birds και cut the rope:)

Φυσικά και δεν θα μπορούσα να ζητήσω αυτη τη χρονική στιγμή 600€ μιας και με 780€ θα μπορει ο άλλος να πάρει το καινούργιο iPad.

Αλλα όχι και σκοτωμα αλλα ούτε και στην αναγκη θα με πιάσουν για να το στείλω αδιάβαστο.

θα κλάψουν μανούλες με αυτές τις τιμές στις αγγελίες με τα μεταχειρισμένα, βλέπω κάτι 400€ - 500€ ενώ καινούργιο θα κάνει 399$ δηλαδή 300€ :)

Σήμερα το πούλησα (iPad 2 3G 16GB), 400€ χωρίς Smart Cover.

 

Λες η apple να σου δείνει το Ipad για ένα κομμάτι ψωμί?

Ενα κομμάτι ψωμί παίρνουν οι εργάτες στα εργοστάσια παραγωγής (αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες)

Τα ενοίκια πόσο είναι στην Κίνα; Παίρνουν περίπου στα 300€ για 12 ώρες δουλειά νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω πως μπορει και κανει τοσο μεγαλη μειωση (100$); δεν μπαινει μεσα;

 

Η Apple χρήματα έχει... και μέσα να μπαίνει δεν την ενδιαφέρει. Ειναι ζήτημα τακτικής. Προσπαθεί να μην πάθει οτι έπαθε με το iphone και τα android που την προσπέρασαν μετα απο ένα σημειο (οχι μονο σε νούμερα) με χαρακτηριστική ευκολία. Το ίδιο θα ξεκινήσει τώρα να γίνεται και με τις ταμπλέτες και προσπαθεί να τραινάρει ενα τέτοιο ενδεχόμενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τις κοστίζει ούτε 50 ευρω το κόστος κατασκευής τότε πως θα μπει μέσα; Κοροιδαρες είμαστε...

Εχεις πηγη γι' αυτο;

Οχι οτι πιστευω οτι της κοστιζει πολυ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχεις πηγη γι' αυτο;

Οχι οτι πιστευω οτι της κοστιζει πολυ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

περιμένεις απάντηση από το bot? trololol...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270090

Μόνο η apple ξέρει πόσο κέρδος βγάζει.

Βέβαια δεν περιμένει να βγάλει μόνο από τους πιστούς πελάτες της. Το μεγάλο κέρδος είναι από την κυβέρνηση των ΗΠΑ και από τις μεγάλες εταιρίες και επιχειρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...