Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Εχω HCN 120/120 και θέλω να πάρω δεύτερο router. Διάβασα πολλές προτάσεις για το Mi router 4a. Αν πάω σε 60-70€ router αξίζει ή όχι?(θέλω γενικά να παρω κάτι που θα κρατήσει και στο μέλλον).

 

17 ώρες πριν, vassilis018 είπε

Έχει εδώ και καμία ώρα το Ίντερνετ είναι down. Έχει κάποιο παιδί το ίδιο θέμα ;

Επίσης έχω τις τελευταίες 2 μέρες αποσυνδέσεις κάποιες μικρής διάρκειας (2-3 δευτερόλεπτα) άλλες πιο μεγάλες (γύρω στο δεκάλεπτο και έκανα 2-3 restart το router αλλά δεν διορθώθηκε κάτι και ήρθε μόνο του μετά)

Τελευταίο θέμα που έχω είναι ότι στο Battlefield 4 σε κάποιους σερβερ δεν έχω ping (βγάζει παύλα) και τρώω kick για αυτο το λόγο. Ξέρει κανείς κάτι για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά μια ερώτηση γιατί δεν μπόρεσα να βρω την απάντηση εδώ λόγω πολλών μηνυμάτων. Τα 3,5/3,5 tb που λέει όριο η hcn υπάρχει περίπτωση να τα φτάσει οικογένεια 4ων ατόμων με νετφλιξ YouTube και streaming στο twitch ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Striker4 είπε

Παιδιά μια ερώτηση γιατί δεν μπόρεσα να βρω την απάντηση εδώ λόγω πολλών μηνυμάτων. Τα 3,5/3,5 tb που λέει όριο η hcn υπάρχει περίπτωση να τα φτάσει οικογένεια 4ων ατόμων με νετφλιξ YouTube και streaming στο twitch ?? 

Δεν έχει όριο νομίζω η HCN. Λέει οτι άμα ξεπεράσει το μέσο όρο (χωρίς να λέει συγκεκριμένο όριο) μπορεί να σου χαμηλώσουν την ταχύτητα (έτσι τουλάχιστον ήταν πριν 5 μήνες που έβαλα εγω σύνδεση). Πρακτικά αν έχεις 120/120 δεν νομίζω να το φτάσεις το μέσο όρο γιατί οι άλλοι με τα μεγαλύτερα πακέτα το ανεβάζουν πολύ. Πού ακριβώς το είδες αυτο με τα 3.5TB, αν μπορείς βάλε κάποιο screenshot/link.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2020 στις 5:13 ΜΜ, SouLTaKeR είπε

Μπορει καποιος  ο οποιος εχει HCN  καποια ενδεικτικα νουμερα για ping? (in-game)

Δεν αναφερομαι φυσικα, σε αυτα που βγαζει το speedtest κτλ. καθως στις περισσοτερες των περιπτωσεων βγαζει κατω απο 10 ping.
Δυστυχως αυτο ομως ειναι κατω απο ιδανικες συνθηκες...

Εχω 100αρα Fiber απο τον οτε και ενω στο Speedtest μου εμφανιζει ping 6.
Οταν ομως το τρεχω απο εδω https://www.nperf.com/en/ μου εμφανιζει περιπου 50, το οποιο ειναι και το πραγματικο φυσικα...

Λίγο πολύ 10 με το πολύ 20ms λιγότερα απο τους υπόλοιπους. Αν ο ΟΤΕ έχει στο lol 70 με HCN έχω 50-60. Μικρή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, panafana said:

Πού ακριβώς το είδες αυτο με τα 3.5TB, αν μπορείς βάλε κάποιο screenshot/link.

Μάλλον το μπέρδεψε με αυτό της Inalan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Γνωρίζει κανείς μήπως υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για 24ωρη τεχνική υποστήριξη?

Δεν έχω ίντερνετ και δε μπορώ να βρω κάποιο τηλέφωνο. 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια μέρα δύσκολο, αλλά πριν από κανά 2ωρο έλαβα SMS ότι το πρόβλημα σύνδεσης που είχα αποκαταστάθηκε...

...το μόνο πρόβλημα σύνδεσης που είχα ήταν χθες κατά τις 12, που λειτουργούσε μόνο το 4G, για πόση ώρα δεν ξέρω γιατί στις 1 ήμουν ήδη στο τρίτο σύννεφο αριστερά....το πρωί όλα καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2020 στις 6:21 ΜΜ, panafana είπε

Καλησπέρα. Εχω HCN 120/120 και θέλω να πάρω δεύτερο router. Διάβασα πολλές προτάσεις για το Mi router 4a. Αν πάω σε 60-70€ router αξίζει ή όχι?(θέλω γενικά να παρω κάτι που θα κρατήσει και στο μέλλον).

Επίσης έχω τις τελευταίες 2 μέρες αποσυνδέσεις κάποιες μικρής διάρκειας (2-3 δευτερόλεπτα) άλλες πιο μεγάλες (γύρω στο δεκάλεπτο και έκανα 2-3 restart το router αλλά δεν διορθώθηκε κάτι και ήρθε μόνο του μετά)

Τελευταίο θέμα που έχω είναι ότι στο Battlefield 4 σε κάποιους σερβερ δεν έχω ping (βγάζει παύλα) και τρώω kick για αυτο το λόγο. Ξέρει κανείς κάτι για αυτο?

Κάνω ένα bump

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mr.lucifer είπε

αποτι καταλαβα συμβαινει σε ολους .. συνεχεις αποσυνδεσεις για 1-2 λεπτα τις τελευταιες 2-3 μερες 

Yap, λογικό με τόσο traffic. Χτες δεν είχα για ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και 10 μέρες είναι ότι να ναι το δίκτυο ειδικά μετά τις 9 το βραδι. Πολλές διακοπές σύνδεσης, καμία επίσημη ενημέρωση απο την εταιρία στα social media που διαθέτει, καμία εξήγηση γενικότερα. Αυτή τη στιγμή αντί για 120/120 έχω με καλώδιο 6/8 👀🙄

Επεξ/σία από tzehos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...