Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την αρχή αναφέρουν ότι δεν εξαρτάται από αυτούς αλλά από το Δήμο, σου δίνουν χοντρικά τι περιθώριο υπολογίζουν ότι θα πάρει για της άδειες, αν δεν κάνεις βασική έρευνα πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε συμβόλαιο δεν σου φταει η εταιρία

 Δεν ξέρω φίλε μου τι σχέση έχεις με την εταιρεία και τη γνώμη έχεις για αυτήν, αλλά τους ρώτησα σε πόσο καιρό θα συνδεθώ και μου είπαν σε 2-3 μήνες διότι πρέπει να σκάψουν - αλλά τελικά έχουν περάσει τρεις μήνες και δεν έχουν κάνει ακόμα ούτε μια σωστή αίτηση στο Δήμο..

 

Αν μου έλεγαν δεν ξέρουμε ή υπολογίζουμε πάνω απο τρεις μήνες , θα είχες δίκιο..

 

"αν δεν κάνεις βασική έρευνα πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε συμβόλαιο δεν σου φταει η εταιρία"

 

συγνώμη, αλλά ο καθένας ξέρει τη δουλειά του καλύτερα, οπότε όταν σου λέει ο αρμόδιος υπάλληλος μιας εταιρείας κάτι , πρέπει να είναι πιο αξιόπιστο από την οποιαδήποτε "έρευνα" λες.

 

no offense.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι το σκαλίζεις και χαλάς τη ζαχαρένια σου.

Άφησε εμάς στην αναξιοπιστία της HCN και διάλεξε έναν από τους πολλούς xdsl παρόχους του έως ... mbps.

Έχουν πολλά χαρακτηριστικά που σίγουρα θα βρεις κάποιον που να σε καλύψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Δεν ξέρω φίλε μου τι σχέση έχεις με την εταιρεία και τη γνώμη έχεις για αυτήν, αλλά τους ρώτησα σε πόσο καιρό θα συνδεθώ και μου είπαν σε 2-3 μήνες διότι πρέπει να σκάψουν - αλλά τελικά έχουν περάσει τρεις μήνες και δεν έχουν κάνει ακόμα ούτε μια σωστή αίτηση στο Δήμο..

 

Αν μου έλεγαν δεν ξέρουμε ή υπολογίζουμε πάνω απο τρεις μήνες , θα είχες δίκιο..

 

"αν δεν κάνεις βασική έρευνα πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε συμβόλαιο δεν σου φταει η εταιρία"

 

συγνώμη, αλλά ο καθένας ξέρει τη δουλειά του καλύτερα, οπότε όταν σου λέει ο αρμόδιος υπάλληλος μιας εταιρείας κάτι , πρέπει να είναι πιο αξιόπιστο από την οποιαδήποτε "έρευνα" λες.

 

no offense.

Μαλλον δεν μπορεις να καταλαβεις καποια πραγματα , εσυ τι λες η εταιρια να μην θελει νεους πελατες? το μεγαλυτερο προβλημα ειναι με της αδεις στο δημο , το 3ις μηνες ειναι μια εκτιμηση με το τι ακριβως γινεται συνηθως

 

Και οχι δεν εχω καμια σχεση με την εταιρια και ουτε καν συνδρομητης τους ειμαι γιατι ο δημαρχος πυλαιας δεν δινει αδειες και αν δωσει τα λεφτα που ζηταει για αποκατασταση του δρομου φτανουν να φτιαξουν δρομο σε 3 γειτονιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δε βαζουν φουρνελα υποθετω αλλα ανοιγουν οπως κανει και το ΟΤΕ ενα αυλακι ισα να χωραει το καλωδιο ητοι 10 με 15 ποντους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλα δε βαζουν φουρνελα υποθετω αλλα ανοιγουν οπως κανει και το ΟΤΕ ενα αυλακι ισα να χωραει το καλωδιο ητοι 10 με 15 ποντους

Ναι ακριβως αυτο κανουν , βεβαια ο δημος πυλαιας που ξερω συγκεκριμενα εκτος οτι αποριπτει της αιτησεις αν σκαψουν 10 μετραχ15 ποντους το μετραει για 10 τετραγωνικα πραγμα γελειο , που ακομα και αδεια να παρει η εταρια ειδικα για 1 συνδρομητη δεν την συνφερει να σκαψει (σκεψου μονο οτι ειναι 40 ευρω τελος ενεργοποιησης και χωρις συμβολαιο) , παρομοιο θεμα υπαρχει και στα καστρα που εκει λογο του πλακοστροτου που θεωρειται διατηρηταιο δεν δινουν καν αδεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν μπορεις να καταλαβεις καποια πραγματα , εσυ τι λες η εταιρια να μην θελει νεους πελατες? το μεγαλυτερο προβλημα ειναι με της αδεις στο δημο , το 3ις μηνες ειναι μια εκτιμηση με το τι ακριβως γινεται συνηθως

 

Και οχι δεν εχω καμια σχεση με την εταιρια και ουτε καν συνδρομητης τους ειμαι γιατι ο δημαρχος πυλαιας δεν δινει αδειες και αν δωσει τα λεφτα που ζηταει για αποκατασταση του δρομου φτανουν να φτιαξουν δρομο σε 3 γειτονιες

 φίλε μου για την περιοχή μου, μου είπαν 2-3 μήνες, διότι λέει είμαι κοντά στο δύκτυο αλλά όχι εντός..

 

ουσιαστικά η άποψή μου είναι ότι η αίτηση στην hcn πρέπει να γίνεται αφού έχουμε διασφαλίσει ότι έχουμε ήδη ίντερνετ από άλλη εταιρεία για να μην κρεμόμαστε από την hcn..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude άμα δεν είσαι στο καν μέσα στο δίκτυο σημαίνει ότι πρέπει να κάνουν πρώτα δίκτυο,οποτε θα περιμένεις πολύ περισσότερο, επίσης το πιο λογικό είναι να σου λένε μούφες από τον δήμο και όχι από HCN. Εγώ είμαι εντός τον 2 πρώτον δικτύων ever της HCN και τους πήρε 6 μήνες. Αν δεν όπως είπε ο φίλος παραπάνω βάλε μούφα adsl και τελείωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

φίλε μου για την περιοχή μου, μου είπαν 2-3 μήνες, διότι λέει είμαι κοντά στο δύκτυο αλλά όχι εντός..

 

ουσιαστικά η άποψή μου είναι ότι η αίτηση στην hcn πρέπει να γίνεται αφού έχουμε διασφαλίσει ότι έχουμε ήδη ίντερνετ από άλλη εταιρεία για να μην κρεμόμαστε από την hcn..

Από την στιγμή που σκάβουν και περνάνε σχεδόν για κάθε συνδρομητή καινούργιο κομμάτι οπτικής λογικό είναι να έχει καθυστέρηση και σου ξανά λέω εταιρία είναι πελάτες θέλει, πες μου ένα λόγο να ακυρωσει αίτηση η εταιρεία όσο πιο γρήγορα σε συνδέουν τόσο πιο γρήγορα θα πάρουν λεφτά

Όπως και να έχει δεν έχει νόημα πλέον η συζήτηση μιας και δεν μπορείς να καταλάβεις πως ως δουλεύει το σύστημα τους με της νέες συνδέσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να τους "κράζουμε" για διάφορα θέματα αλλά το ζήτημα των αδειών του Δήμου ξεκάθαρα δεν είναι στο χέρι τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορεί να τους "κράζουμε" για διάφορα θέματα αλλά το ζήτημα των αδειών του Δήμου ξεκάθαρα δεν είναι στο χέρι τους.

Αυτο ακριβώς να κραξει κάποιος για θέματα ταχύτητας downtime η πρόβλημα της γραμμής ναι και καλά θα κάνει να κράζουμε επειδή οι δήμοι κόβουν άδειες η και να δώσουν άδεια ζητάνε τόσα λεφτά για την επισκευή του δρόμου που είναι ασυμφορο για την εταιρεία το θεωρώ τουλάχιστον χαζό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, πως παει η HCN μεχρι στιγμης; Εχετε αποσυνδεσεις κλπ?ταχυτητες/ping ειναι σταθερα? Θελω να παω σε αυτους αλλα φοβαμαι την ελλειψη 24ωρου support και σε περιπτωση που κοπει το ιντερνετ σε αργια μενεις για μερες χωρις ιντερνετ..αλλα και αυτη η κατασταση με τη βονταφον δεν παλευεται, το ιντερνετ εχει γινει αργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη Κυριακή που μας πέρασε μας έσπασε τα ούμπαλα, αλλα γενικά χωρίς πρόβλημα...

 

...το κουραστικό είναι ότι δεν υπάρχει ενημέρωση από την εταιρεία (πχ όπως κάνει η Forthnet για προγραμματισμένες εργασίες) και μπορεί να σου κάτσει σε στιγμή που χρειάζεσαι οπωσδήποτε πρόσβαση στο διαδίκτυο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, πως παει η HCN μεχρι στιγμης; Εχετε αποσυνδεσεις κλπ?ταχυτητες/ping ειναι σταθερα? Θελω να παω σε αυτους αλλα φοβαμαι την ελλειψη 24ωρου support και σε περιπτωση που κοπει το ιντερνετ σε αργια μενεις για μερες χωρις ιντερνετ..αλλα και αυτη η κατασταση με τη βονταφον δεν παλευεται, το ιντερνετ εχει γινει αργο.

Όσο την είχα σα μοναδικό πάροχο, γενικά η γραμμή ήταν σταθερή ΟΤΑΝ δούλευε.  Σε κάποιες περιπτώσεις, όταν κάνανε εργασίες ή είχαν άλλο πρόβλημα, χρησιμοποιούσανε κάποια backup γραμμή, η οποία ήταν πολύ πιο αργή. 

 

Αν καμιά φορά έπεφτε τελείως η γραμμή Παρασκευή βράδυ, συνήθως επανερχότανε Σάββατο πρωί μετά τις 09:00.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη Κυριακή που μας πέρασε δεν ειχα καμια αποσυνδεση. Γενικα δε θυμαμε να αντιληφθηκα κανενα προβλημα μεσα στο 2016. Δε θεωρω προβλημα την 5 λεπτη διακοπη προ 10 ημερου για να συνδεθει ο απέναντι γείτονας.

Επεξ/σία από anti
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη Κυριακή που μας πέρασε δεν ειχα καμια αποσυνδεση. Γενικα δε θυμαμε να αντιληφθηκα κανενα προβλημα μεσα στο 2016. Δε θεωρω προβλημα την 5 λεπτη διακοπη προ 10 ημερου για να συνδεθει ο απέναντι γείτωνας.

 

Είναι σύνηθες - κι από δική μου εμπειρία - προβλήματα σύνδεσης να είναι τοπικά κι όχι γενικά.

 

5 λεπτά αποσύνδεσης δεν είναι διόλου θέμα...ένα 24ωρο με κρεμασμένη σύνδεση είναι τεράστιο θέμα όμως...

 

Για τέτοιες εργασίες επέκτασης θα πρέπει να υπάρχει ενημέρωση μέσω ιστοσελίδας / facebook...δεν νομίζω όμως ότι η πλειοψηφία των όποιων προβλημάτων είναι τέτοιας φύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...