Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/8/2018 στις 8:30 ΜΜ, vassilis018 είπε

Εγώ αίτηση για οπτική έκανα Νοέμβριο ή Δεκέμβριο του 2017 και ακόμα να έρθει. Είμαι ήδη συνδρομητής από το 2016, τα ζα μου αργά :P

εγινε η αλλαγή από cable σε FTTH.

προτεραιότητα έχουν οι νέοι πελάτες που δεν έχουν καθόλου ιντερνέτ  και μετά οι παλαιοί που θέλουν αναβάθμιση/ αλλαγή σε FTTH

είχα κάνει αίτηση Νοέμριο  και εγινε η αλλαγή Αύγουστο

Επεξ/σία από arg74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, arg74 είπε

εγινε η αλλαγή από cable σε FTTH.

προτεραιότητα έχουν οι νέοι πελάτες που δεν έχουν καθόλου ιντερνέτ  και μετά οι παλαιοί που θέλουν αναβάθμιση/ αλλαγή σε FTTH

είχα κάνει αίτηση Νοέμριο  και εγινε η αλλαγή Αύγουστο

ότι να ναι είναι, θα φάνε κάνα άκυρο και ξήλωμα στο τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, arg74 είπε

Μεγάλες αναμονές χρειάζεται πολύ υπομονή 

και στα γαιδούρια κάποια στιγμή η υπομονή τους εξαντλείτε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vassilis018 είπε

και στα γαιδούρια κάποια στιγμή η υπομονή τους εξαντλείτε :)

 

Πραγματικα ομως. 23/4 εκανα την αιτηση (2 οικοδομικα τετραγωνα πρεπει να σκάψουν  για να φερουν γραμμη απο την Περικλέους), και ακομα τίποτα. Την ιδια στιγμή, ΟΛΑ τα στενα μεταξυ Περικλεους και Αιγαίου τα χουνε ξεκοιλιάσει και περνανε μαζικα οπτικές ινες για τον ΟΤΕ.

Επισης εγω αιτηθηκα μια πολυ απλή cable για αρχή... και βλεποντας ποσο καιρο θελει για να γίνει μια μετατροπη σε fiber... πραγματικά πάγωσα.

Και στην τελικη τελικη, ουτε και οι τιμές ειναι τιποτα super wow (αναλογικα και με τις ταχυτητες). Απλά δεν εχουν δεσμευση συμβολαιου.

 

Πολυ φοβάμαι πως αν δεν κινηθει τιποτα σε 1-2 βδομάδες, απλά θα τους δώσω ενα ακυρο να τελειώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ σκέφτομαι για vdsl, γιατί έτσι όπως πάνε ούτε μέσα στο 2018 βλέπω να συνδέομαι.

αλλά με την vdsl, πάει το ερώτημα ποια είναι η πιο αξιόπιστη εταιρία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, TheAccountant είπε

Πραγματικα ομως. 23/4 εκανα την αιτηση (2 οικοδομικα τετραγωνα πρεπει να σκάψουν  για να φερουν γραμμη απο την Περικλέους), και ακομα τίποτα. Την ιδια στιγμή, ΟΛΑ τα στενα μεταξυ Περικλεους και Αιγαίου τα χουνε ξεκοιλιάσει και περνανε μαζικα οπτικές ινες για τον ΟΤΕ.

Επισης εγω αιτηθηκα μια πολυ απλή cable για αρχή... και βλεποντας ποσο καιρο θελει για να γίνει μια μετατροπη σε fiber... πραγματικά πάγωσα.

Και στην τελικη τελικη, ουτε και οι τιμές ειναι τιποτα super wow (αναλογικα και με τις ταχυτητες). Απλά δεν εχουν δεσμευση συμβολαιου.

Πολυ φοβάμαι πως αν δεν κινηθει τιποτα σε 1-2 βδομάδες, απλά θα τους δώσω ενα ακυρο να τελειώνουμε.

Δεν υπάρχει λόγος πιστεύω να τους δώσεις άκυρο, άστο να τρέχει και όποτε έρθει η στιγμή θα γίνει. Αμα θέλεις πάνε σε άλλο παροχο αλλά μην ακυρώνεις τπτ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vassilis018 είπε

ότι να ναι εταιρεία είναι τελικά, ας βάλουν και άλλα συνεργεία να προλαβαίνουν τις αιτήσεις

προσωπική μου άποψη η εταιρεια αξίζει για το ίντερνετ και τις υπηρεσίες που προσφέρει .

το μόνο μειονέκτημα είναι η αναμονή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

ότι να ναι εταιρεία είναι τελικά, ας βάλουν και άλλα συνεργεία να προλαβαίνουν τις αιτήσεις

4 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

να είσαι τυχερός και να μην ζητήσεις τεχνική υποστήριξη, εκεί να δεις κλάμα

Aλλοι περίμεναν πολύ περισσότερο buddy, δεν λέω ότι είναι καλή εταιρία αλλα σίγουρα δεν είναι κακή επειδή σε άργησαν. ’μα ήταν 20 χρονια εταιρία τότε θα σου έδινα απόλυτο δίκαιο. Όσο για το support μάλλον αστειεύεσαι έτσι?! Όλες πάνω κάτω έτσι είναι, την Cyta για παράδειγμα που χρειάστηκα κάτι κάτι δεν το σήκωσε ποτε μέσα σε μια ολόκληρη βδομάδα και έκανα αναμονές φάση μιση ώρα. Same shit, τουλάχιστον είναι φτηνή και το συμβόλαιο μηνιαίο. Πάνε ΟΤΕ να γουστάρεις :P Υπομονή dude, όλοι το ίδιο κάναμε ;)

p.s. Εμενα άμα είναι κάτι που με ενοχλεί είναι το ότι δεν στέλνουν ένα fuckin sms όταν θα υπάρχει downtime, τζάμπα είναι ffs.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

να είσαι τυχερός και να μην ζητήσεις τεχνική υποστήριξη, εκεί να δεις κλάμα

όπως είπα και ποιο πριν το μόνο παράπονο που έχω ει ναι η αναμονή

στα υπόλοιπα οτι χρειάστηκα γίνανε αμέσως κάποια τεχνικά θέματα.

ίσως να ειμαι από τους τυχερούς όπως λες.😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Πάνε ΟΤΕ να γουστάρεις

Αν δεν το γράφεις ειρωνικά, συμφωνώ. Η μέρα με τη νύχτα σε θέμα support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...