Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα αυτο εννοειται, απλως μου φαινεται περιεργο, επισης ειναι και λιγο ανοργανωτοι για αυτο ρωταω. Συγκεκριμενα μιλησα σημερα, ρωτησα για καλυψη(με συγκεκριμενη οδο) μου λεει ναι αλλα οχι αμεσα πρεπει να κανετε αιτηση να παρουμε αδεια, λεω οκ ναι, μου απανταει μετα απο λιγο μονη της τελικα εχει η διπλανη πολυκατοικια μπορει μεσω εκεινης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στην περιοχή μου ο ΟΤΕ και οι υπόλοιποι γκανγκστερ ούτε σκάβουν ούτε πρόκειται να σκάψουν οπότε σιγά - σιγά δρομολογούμαι για αίτηση και προσευχές...

Το θέμα είναι ότι όσους πελάτες πάρουν οι λεγόμενοι "μικροί " είτε αυτοί είναι HCN, Inalan...κ.α. δεν πρόκειται να τους ξαναδουν οι μεγάλοι που να παρακαλάνε...δηλαδή όποιος φύγει απλώς δεν θα ξαναγυρίσει ...εγώ τουλάχιστον ...ευελπιστώ να έρθει η μέρα που να παίρνουν Τ/Φ ο καθείς μεγάλος και να του το κλείνω στα μούτρα...θα μου πείτε σταγόνα..αλλά σταγόνα στην σταγόνα αδειάζει το βαρέλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως, και μακαρι να γινει συντομα αυτο να ξυπνησει λιγο ο κοσμος, τοσα χρονια μονοπωλιο κι ακομα να δουμε προκοπη. Απλως ειναι μικρες και παντα εχει το μειον οτι δεν υπαρχει αρκετη πληροφορηση η εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έχω HCN τους υμνω πραγματικά και δεν ξαναγυεοζω σε κανέναν μεγάλο παροχο. Είμαι 1 χρόνο συνδρομητής και ευελπιστώ να πάει ακόμα καλύτερα σαν εταιρία. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Πάντως ο χρόνος αναμονής είναι τραγικός. 

Τουλάχιστον 6 μήνες; Και αυτή η κατάσταση είναι χρόνια τώρα και δεν υπάρχει βελτίωση. 

Μένω στον δήμο Καλαμαριάς και έχω γνωστό που δούλευε εκεί με σύμβαση. 

 

Με βάση ότι μου είπε οι αιτήσεις είναι εκεί για μήνες χωρίς να της δει κάποιος και όταν τις βλέπει, μέχρι να λειτουργήσει ο δήμος να δώσει την άδεια εκσκαφής...  Άστα να πάνε. Δεν φταίει η HCN σε αυτό και στο λέω υπεύθυνα χωρίς να έχω κάποιο κέρδος. Απλά ο ευχαριστημένος πελάτης θα σου πει τα καλύτερα και είναι λογικό, βρες μου καλύτερο πακέτο από 120/120 στα 26.25..

 

Εγώ περίμενα 9 μήνες πάντως εντός συμβολαίου αλλά πήγα 1 χρόνο πιο πριν για την αίτηση. Τώρα είμαι καλυμμένος και δεν φεύγω με τπτ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, LeoTheAkuma είπε

Μένω στον δήμο Καλαμαριάς και έχω γνωστό που δούλευε εκεί με σύμβαση. 

Με βάση ότι μου είπε οι αιτήσεις είναι εκεί για μήνες χωρίς να της δει κάποιος και όταν τις βλέπει, μέχρι να λειτουργήσει ο δήμος να δώσει την άδεια εκσκαφής...  Άστα να πάνε. Δεν φταίει η HCN σε αυτό και στο λέω υπεύθυνα χωρίς να έχω κάποιο κέρδος. Απλά ο ευχαριστημένος πελάτης θα σου πει τα καλύτερα και είναι λογικό, βρες μου καλύτερο πακέτο από 120/120 στα 26.25..

Εγώ περίμενα 9 μήνες πάντως εντός συμβολαίου αλλά πήγα 1 χρόνο πιο πριν για την αίτηση. Τώρα είμαι καλυμμένος και δεν φεύγω με τπτ. 

βρες μου καλύτερο πακέτο από 120/120 στα 26.25..

το δικό μου 123/124 στα 26.25 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλαμαριά, 4+ μήνες ήδη αναμονή για αναβάθμιση σε 120/120 Fiber όταν έχω ΗΔΗ περασμένο ο καλώδιο με τις οπτικές ίνες μαζί με το ομοαξoνικό (το είχαν βάλει όταν είχαν περάσει το ομοαξονικό). Τους παίρνω σήμερα τηλέφωνο και δε μου λεν ούτε καν μια εκτίμηση για το πόσο πρέπει να περιμένω ακόμα αλλά σίγουρα μου λέει κάνα εξάμηνο. Τις δικαιολογίες που ακούω απο πάνω ότι αργεί ο Δημος και και και τις ακούω βερεσέ, γιατί εγώ έχω ήδη εγκατεστημένα καλώδια/εξοπλισμό και πρέπει να τους περιμένω 6+ μήνες για να ρυθμίσουν το κουτί και να μου δώσουν ένα ρουτερ?  ELEOC

LET THE BUYER BEWARE

Επεξ/σία από iceblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, iceblade είπε

Καλαμαριά, 4+ μήνες ήδη αναμονή για αναβάθμιση σε 120/120 Fiber όταν έχω ΗΔΗ περασμένο ο καλώδιο με τις οπτικές ίνες μαζί με το ομοαξoνικό (το είχαν βάλει όταν είχαν περάσει το ομοαξονικό). Τους παίρνω σήμερα τηλέφωνο και δε μου λεν ούτε καν μια εκτίμηση για το πόσο πρέπει να περιμένω ακόμα αλλά σίγουρα μου λέει κάνα εξάμηνο. Τις δικαιολογίες που ακούω απο πάνω ότι αργεί ο Δημος και και και τις ακούω βερεσέ, γιατί εγώ έχω ήδη εγκατεστημένα καλώδια/εξοπλισμό και πρέπει να τους περιμένω 6+ μήνες για να ρυθμίσουν το κουτί και να μου δώσουν ένα ρουτερ?  ELEOC

LET THE BUYER BEWARE

δεν υπάρχει λογική να υπάρχει υποδομή και να σου λένε 6 μήνες.

Κάτι άλλο παίζει που ή δεν το ξέρεις ή δεν στο έδωσαν να καταλάβεις καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dinoel είπε

δεν υπάρχει λογική να υπάρχει υποδομή και να σου λένε 6 μήνες.

Κάτι άλλο παίζει που ή δεν το ξέρεις ή δεν στο έδωσαν να καταλάβεις καλά.

Την πιθανότητα να είναι απλά ανοργάνωτοι και άσχετοι την σκέφτηκες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, iceblade είπε

Την πιθανότητα να είναι απλά ανοργάνωτοι και άσχετοι την σκέφτηκες;

Επειδή εργαζομουν στην εταιρια απο τις πρώτες κιόλας μέρες της, θα ήθελα να προσθέσω ότι όντως παιζει το ενδεχόμενο να μην υπαρχει δίκτυο. Πολλές φορές καναμε την εσωτερική εγκατασταση και απλα περιμέναμε το δήμο για την αδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Finn είπε

Επειδή εργαζομουν στην εταιρια απο τις πρώτες κιόλας μέρες της, θα ήθελα να προσθέσω ότι όντως παιζει το ενδεχόμενο να μην υπαρχει δίκτυο. Πολλές φορές καναμε την εσωτερική εγκατασταση και απλα περιμέναμε το δήμο για την αδεια.

Αυτό ακριβώς λέω στο παραπάνω ποστ, ότι υπάρχει δίκτυο, ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΜΕ ΟΠΤΙΚΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ, μόνο το ρουτερ χρειαζομαι και τις ρυθμίσεις στο box και δεν μου δίνονυ καν εκτιμώμενο χρόνο (ότι να νανι δηλαδη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iceblade είπε

Αυτό ακριβώς λέω στο παραπάνω ποστ, ότι υπάρχει δίκτυο, ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΜΕ ΟΠΤΙΚΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ, μόνο το ρουτερ χρειαζομαι και τις ρυθμίσεις στο box και δεν μου δίνονυ καν εκτιμώμενο χρόνο (ότι να νανι δηλαδη).

Σκέψου οτι είναι πιθανό σχεδόν το σύνολο του πελατολογίου τους να έχει κάνει αίτηση αλλαγής απο Coax σε Fiber.
Δεν είναι απλό να κάνει μία μικρή εταιρία έτσι εύκολα την αλλαγή από τη μία τεχνολογία στην άλλη


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...