Προς το περιεχόμενο

Απορίες για αγορά Xbox 360


DARKNUT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε cygnus ηταν δυο τυποι, ενας με μουσια 35αρης και ενας με γυαλια σχετικα νεοτερος. Στο γραφειο οπως μπηκα αριστερα καθοταν το παλικαρι με τα γυαλια και με αυτον μιλησα... Τι να πω? Μακαρι να κανουν καλες δουλειες οι ανθρωποι αλλα εγω δεν θα ξαναπαω εκει...

@ panbil: εχεις δικιο το εμαθα απο ολους αυτο για τα lite-on... παντως πηρα σημερα την premium απο ενα μαγαζι στην πετρουπολη στα 210€ και το πηγα στον modguru... ολα καλα, εξυπηρετικο και γρηγορο το παλικαρι...

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αγορά XBox 360 + Kinect - Ερωτήσεις

 

Καλησπέρα παιδία,

Σκέφτομαι να αγοράσω το Xbox360, την εκδοση που βγαίνει με το kinect, και επειδή ενδιαφέρομαι να παίζει αντίγραφα (ασφαλείας smile.gif ) θα ήθελα τις απόψεις σας.

Συγκεκριμένα βρήκα αυτό x360key

το οποίο απο οτι λέει, του συνδέεις εξωτερικό δίσκο και τρέχεις απο εκεί τα iso σου, και δεν παίζει με τον ενσωματομένο δίσκο του xbox.Διάβασα όμως κάπου οτι το xbox δεν διαβάζει εξωτερικο δισκο μεγαλύτερο απο 16gb και έχω μπερδευτεί.Γιατι σκεφτόμουν να πάρω την εκδοση με τα 4gb και να χρησιμοποιώ το παραπάνω usb chip με εναν 320gb εξωτερικο δίσκο.


Αν υπάρχει παρόμοιο thread παρακαλώ καντε με redirect εκει.
Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας, ευπρόσδεκτες οι απόψεις και ιδέες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αγορα xbox 360 slim

 

θα ηθελα να ρωτησω απο ποιο καταστημα αξιοπιστο να αγορασω(και μεσω internet) την κονσολα γιατι ακουσα οτι μπορει να σου πουλησουν μεταχηρησμενο για καινουργιο και επισης αν παρουσιαζει προβλημα υπερθεμανσης το slim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

XBOX 360 Διάφορες Απορίες

 

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις :shock:

Σκοπεύω να προβώ στην αγορά ενός XBOX 360 μαζί με το KINECT.

1) Φλασάρισμα μου κόβει το ιντερνετ εντελώς;

2) Τσιπάκι υπάρχει για XBOX 360 και αν ναι:
α) μου κόβει και αυτό το internet;
β) το τσιπάκι που να παίρνει αναβάθμίση;

3) Ο Σκληρός Δίσκος που θα έχει το ΧΒΟΧ μέσα πόσο ρόλο παίζει;γιατί αν το τσιπάρω ή Φλάσάρω:
α) δε θα μπορώ να του βάλω εξωτερικό usb?
β) Εχω δεί στο youtube οτι μπορώ να βάλω και εσωτερικά δίσκο. Θα διαβάζει όμως τα backup τον εφαρμογών (παιχνίδιών)
γ) αν διατηρήσω τον αρχικό δίσκο του ΧΒΟΧ θα μπορώ και από εκεί να ανοίγω τις εφαρμογες μου (ή τα παιχνίδια)

Πολλές οι απορίες το ξέρω... αλλά σε τέτοιους καιρούς πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για την κάθε αγορά μας.

Σας ευχαριστώ wub.gifwub.gifwub.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτα καλυτερα αν υπαρχει φλασαρισμα για τα νεα slim!

τα τσιπακια δεν ειναι και τοσο της μοδας δεν ξερω τι κανουν παντως σιγουρα ουτε φλας ουτε τσιπ σου κοβει το ινετ ή το live.(απλα παιζει να στην bannaroun και απλα να παιζεις μονο offline)

www.xboxhackers.gr/forum/

www.360-gr.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

αγορα μεταχειρισμενου xbox360

Θελω την βοηθεια σας!!!Ψηλοενδιαφερομε να αγορασω xbox360 μεταχειρισμενο αν το βρω σε καποια καλη τιμη!!!εχω ειδη το ps3 που το αγορασα τον σεπτεμβριο!!!δεν ξερω τι να κανω...αξιζει να αγορασω και xbox ή θα πανε τζαμπα τα λεφτα???Περιμενω να μου πειτε τις γνωμες σας!!!

Υ.Γ.επεισης εχω κατι αποριες...αν τελικα το παρω αποφαση και το αγορασω και ειναι φλασαρισμενο θα παιζει ολα τα παιχνιδια ή θα εχω διαφορα προβληματα???δεν γνωριζω καθολου απο xbox360 ουτε το εχω ποιασει καν στα χερια μου!!:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατάλαβα το θέλεις για να το κρακάρεις ?

και γιαυτο!!γιαυτο σκεφτομαι να το αγορασω μεταχειρισμενο γτ αν το παρω καινουριο οπως το πσ3 δεν παιζει να το κανω γιατι το λυπαμε :/

λεει να το αγορασω ομως και το xbox αφου εχω και το πσ3?

αν ειναι κρακαρισμενο και παιζει παιχνιδια μεσα απο τον σκληρο αν αγορασω εγω ενα καινουριο παιχνιδι και το βαλω μεσα κανονικα με το δισκακι του θα παιζει κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω XBOX θα επερνα μονο καινουριο και αυτο για το LIVE + το kinect. Δεν εχω ΧΒΟΧ αλλα οι περισσοτεροι λενε πως το live tου ειναι πολυ καλυτερο απο το ΠΣ3

Με φλασαρισμενο ξεχνα το LIVE. Ολα τα υπολοιπα παιχνιδια (παλια κυριως) τα βρισκεις και στο ΠΣ3 σε πολυ φθηνες τιμες. Οποτε γνωμη μου ειναι να περιμενεις να βγει κατι σε προσφορα για καινουριο οπως αυτη που ειχαν τα ΜΜ με το 4G+kinect+ 3 μηνες gold live στα 149

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ps3 οι μόνοι λόγοι να πάρεις xbox είναι τα exclusive που δεν είναι και πολλά και το live.

 

Τα παιχνίδια που υπάρχουν και για ps3 είναι συνήθως πιο ακριβά στο xbox.

 

Εγώ πάντως δε θα έπαιρνα ήδη φλασαρισμένο xbox γιατί αυτό σημαίνει οτι έχει ανοιχτεί και πιθανώς να είχε εμφανίσει και πρόβλημα με red rings..Αν είναι πάρε ένα μέσα στην εγγύηση και πήγαινε το κάπου να στο φλασάρουν αν δε μπορείς ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω XBOX θα επερνα μονο καινουριο και αυτο για το LIVE + το kinect. Δεν εχω ΧΒΟΧ αλλα οι περισσοτεροι λενε πως το live tου ειναι πολυ καλυτερο απο το ΠΣ3

Με φλασαρισμενο ξεχνα το LIVE. Ολα τα υπολοιπα παιχνιδια (παλια κυριως) τα βρισκεις και στο ΠΣ3 σε πολυ φθηνες τιμες. Οποτε γνωμη μου ειναι να περιμενεις να βγει κατι σε προσφορα για καινουριο οπως αυτη που ειχαν τα ΜΜ με το 4G+kinect+ 3 μηνες gold live στα 149

live εννοεις online?δεν θα μπορω δλδ να παιζω παιχνιδια online?

kinekt ειναι τα παιχνιδια οπου παιζεις με κατι πιστολια ρακετες και αλλα τετοια οπως στο wii?

αν το αγορασω φλασαρισμενο θα μπορει να μου παιξει παιχνιδια οπου μπορει να βγουνε σε 1 χρονο?δλδ το προ2013 θα μπορει να μου το παιξει αν ειναι φλασαρισμενο?

 

επεισης βρηκα αυτο εδω στις αγγελιες οπου λεει οτι ειναι χαλασμενο και το αφηνει την κονσολα το joystick μαζι με παιχνιδια στα 55Ε

δεν ξερει αν φτιαχνετε λεει και ουτε εχει ρωτησει!!!μηπως ξερει κανεις σας αν φτιαχνετε και ποσο θα κοστισει περιπου?

XBOX 360 FAT...FALCON.

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ, ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ 3 ΚΟΚΚΙΝΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ.

ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ELITE.

ΦΟΡΑΕΙ DVD LITEON.

 

Αν έχεις ps3 οι μόνοι λόγοι να πάρεις xbox είναι τα exclusive που δεν είναι και πολλά και το live.

 

Τα παιχνίδια που υπάρχουν και για ps3 είναι συνήθως πιο ακριβά στο xbox.

 

Εγώ πάντως δε θα έπαιρνα ήδη φλασαρισμένο xbox γιατί αυτό σημαίνει οτι έχει ανοιχτεί και πιθανώς να είχε εμφανίσει και πρόβλημα με red rings..Αν είναι πάρε ένα μέσα στην εγγύηση και πήγαινε το κάπου να στο φλασάρουν αν δε μπορείς ο ίδιος.

τα exclusive τι ειναι?:S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα exclusive τι ειναι?:S

Exclusive είναι τα παιχνίδια που υπάρχουν μόνο για xbox.

πχ Forza 4 ,Gears of war,halo...

 

 

Xbox Live είναι η υπηρεσία για να παίζεις online και δε μπορείς να παίξεις με φλασαρισμένη κονσόλα.Επίσης έχει συνδρομή για να μπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exclusive είναι τα παιχνίδια που υπάρχουν μόνο για xbox.

πχ Forza 4 ,Gears of war,halo...

 

 

Xbox Live είναι η υπηρεσία για να παίζεις online και δε μπορείς να παίξεις με φλασαρισμένη κονσόλα.Επίσης έχει συνδρομή για να μπεις.

α δλδ αυτα που λενε με τις καρτες gold μονο ετσι βαινεις στο live?δεν ειναι οπως στο ps3 που απλα εισαι συνδεμενος μονο με wi-fi?

 

βρηκα μια αγγελια στα 135Ε και λεει ειναι αχρησημοποιητο ολα στα σακουλακια τους ανοιχτηκε η συσκεβασια μονο για να παρει το kinect αλλα δεν ξερω αν εχει παιχνιδι!!!συμφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι το 4GB οχι δε συμφερει!!!προφανως ειναι απο το πακετο των 4G + κινεκτ στα 149

Οποτε ψαχνει να σκοτωσει το 4GB σκετο

Για 4GB μεταχειρισμενο (γιατι απ τη στιγμη που ανοιχθηκε ειναι μεταχειρισμενο) μεχρι 100 το πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...