Προς το περιεχόμενο

Απορίες για αγορά Xbox 360


DARKNUT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Live στο Xbox δεν είναι δωρεάν πρέπει να πληρώνεις. Το Kinect είναι μια συσκευή που ανιχνεύει τις κινήσεις του σώματος σου και τις μεταφέρει στον παίκτη που χειρίζεσαι στο παιχνίδι. Δεν είναι όλα όμως τα παιχνίδια που υποστηρίζουν Kinect. Η μειονότητα αυτών το υποστηρίζουν. Η προσφορά που βρήκες είναι πολύ καλή και αν θες καλύτερα να την τσιμπήσεις γρήγορα πριν σε προλάβει κανείς άλλος. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Live στο Xbox δεν είναι δωρεάν πρέπει να πληρώνεις. Το Kinect είναι μια συσκευή που ανιχνεύει τις κινήσεις του σώματος σου και τις μεταφέρει στον παίκτη που χειρίζεσαι στο παιχνίδι. Δεν είναι όλα όμως τα παιχνίδια που υποστηρίζουν Kinect. Η μειονότητα αυτών το υποστηρίζουν. Η προσφορά που βρήκες είναι πολύ καλή και αν θες καλύτερα να την τσιμπήσεις γρήγορα πριν σε προλάβει κανείς άλλος. :rolleyes:

 

ναρουτακο, καλημερα και σοβαρεψου...σκεψου λογικα δεν μας εχεις συνηθισει σε τετοια :confused: :rolleyes: !!!!!!

...135 για σκετο 4GB ανοιγμενο;

λογικα ουτε παιχνιδια εχει μεσα αν ειναι το πακετο του κινεκτ στα 149 γιατι αυτο ειχε μεσα κινεκτ games

γιατι τοτε να μη δωσει 199 στα ΜΜ να παρει το 250 με halo ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναρουτακο, καλημερα και σοβαρεψου...σκεψου λογικα δεν μας εχεις συνηθισει σε τετοια :confused: :rolleyes: !!!!!!

...135 για σκετο 4GB ανοιγμενο;

λογικα ουτε παιχνιδια εχει μεσα αν ειναι το πακετο του κινεκτ στα 149 γιατι αυτο ειχε μεσα κινεκτ games

γιατι τοτε να μη δωσει 199 στα ΜΜ να παρει το 250 με halo ?

 

Ναι είπε ότι είναι ανοιγμένο για να πάρει το Kinect. Αυτό δεν σημαίνει πως έχει χρησημποιηθεί η κονσόλα. Αν είναι άθικτη γιατί δεν είναι καλή τιμή? Εξάλλου δύσκολα βρίσκεις προσφορά σαν το MM ξανά! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Live στο Xbox δεν είναι δωρεάν πρέπει να πληρώνεις. Το Kinect είναι μια συσκευή που ανιχνεύει τις κινήσεις του σώματος σου και τις μεταφέρει στον παίκτη που χειρίζεσαι στο παιχνίδι. Δεν είναι όλα όμως τα παιχνίδια που υποστηρίζουν Kinect. Η μειονότητα αυτών το υποστηρίζουν. Η προσφορά που βρήκες είναι πολύ καλή και αν θες καλύτερα να την τσιμπήσεις γρήγορα πριν σε προλάβει κανείς άλλος. :rolleyes:

το ειδα και σε κατι βιντεακια το κινεκτ ειδα ενα μαλλον το Forza πρεπει νατανε και ο αλλος κουναγε τα χερια λες και οδηγουσε τιμονι και το αμαξι εστρειβε..χααχχα!!!!το ειδα και σημερα στα public και μολις ειδα τιμη τρομαξα...αν θυμαμαι καλα 150Ε ειχε??παντως απο 100 και πανω!!!

 

Αν ειναι το 4GB οχι δε συμφερει!!!προφανως ειναι απο το πακετο των 4G + κινεκτ στα 149

Οποτε ψαχνει να σκοτωσει το 4GB σκετο

Για 4GB μεταχειρισμενο (γιατι απ τη στιγμη που ανοιχθηκε ειναι μεταχειρισμενο) μεχρι 100 το πολυ

δεν ξερω αν ειναι το 4gb θα ξανακοιταξω την αγγελια και θα σας πω με συγουρια παντως ο ανθρωπος μου ειπε οτι τα παντα ακομη και η κονσολα ειναι στα σακουλακια τους σφραγισμενα μεσα στο κουτι...το μονο που εκανε ανοιξε την κουτα και πηρε το kinect τα υπολοιπα δεν τα εχει αγγιξει!!!!

 

ναρουτακο, καλημερα και σοβαρεψου...σκεψου λογικα δεν μας εχεις συνηθισει σε τετοια :confused: :rolleyes: !!!!!!

...135 για σκετο 4GB ανοιγμενο;

λογικα ουτε παιχνιδια εχει μεσα αν ειναι το πακετο του κινεκτ στα 149 γιατι αυτο ειχε μεσα κινεκτ games

γιατι τοτε να μη δωσει 199 στα ΜΜ να παρει το 250 με halo ?

επεισης παιχνιδια δεν εχει μεσα...το μονο που μου ειπε ειναι οτι εχει καποια παιχνιδια απο το αλλο το xbox360 που εχει ειχε γυρω στα 4 παιχνιδια και με ρωτησε ποσα του δινω και για τα παιχνιδια!!!!!

 

οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ βρηκα μια αγγελια και ελεγ οτι το xbox ειχε αυτο το προβλημα...ξερει κανεις αν φτιαχνετε και ποσα περιπου λεφτα θελει?

XBOX 360 FAT...FALCON.

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ, ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ 3 ΚΟΚΚΙΝΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ.

ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ELITE.

ΦΟΡΑΕΙ DVD LITEON.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες βρηκα καινουρια αγγελια πολυ καλη πιστευω και μαλλον θα την χτυπησω!!!!ειναι τα παρακατω πραγματα στην τιμη των 90Ε!περιμενω να μου απαντηση εαν και ποσα joystick δινει και αν εχει φλασαριστει (θα ακολουθησω την συμβουλη ενως παιδιου που μου το προτεινε να μην το παρω πειραγμενο και αν ειναι το κανω μονος μου αργοτερα) και λογικα το χτυπησα!!!!

εσεις τι λετε??ειναι ή οχι καλη προσφορα?αρκετα καλη τιμη πιστευω με εναν αξιολογο σκληρο δισκο οσον αφορα τον ελευθερο χορο!

 

λοιπον μου απαντησε και μου ειπε: einai montelo 2005 agorasmeno to 2007,den einai tsiparismeno!!

 

θα υπαρξει λετε καποιο προβλημα επειδη ειναι τοσο παλιο μοντελο?:/

εχουνε διαφορα απο τα καινουρια που κυκλοφορουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!!! θα σου επιστήσω την προσοχή γιατί από οτι λές είναι μοντέλο 2005... να ξέρεις οτι το μεγαλύτερο ποσοστό των πρώτων κονσολών xbox 360 έχουν μια μητρική η οποία μετά από λίγο καιρό καιγόταν ( έβγαζε τα τρια κοκκινα δαχτυλίδια ) όπου είτε το έστελνες στην μικρομαλακή ( aka microsoft ) είτε το έδινες για ανακύκλωση..όλες οι κονσόλες αυτές αργάα η γρήγορα θα καούν ( περιμένω και τη δικιά μου να καεί ) οπότε ψάξτο να δεις τι παίζει ( η δικιά μου να ξέρεις ειναι έκδοση που δεν έχει hdmi θύρα παρά μόνο component....) απλά να έχεις το νου σου μη δώσεις 90 ευρώ και μετά απο λίγους μήνες σου μείνει στο χέρι....ααααα και κάτι ακόμα αν φλασάρεις την κονσόλα παίζει να σου κανει ban η μικρομαλακή και να μη μπορεις να παίξεις live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Απορίες για αγορά Xbox360

θέλω να αγοράσω ένα xb0x 360 η το καινούργιο το μαύρο η το παλιό το λευκό και έχω διαφορες απορίες παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος...

(1) HDMI διαφορα με composite (HD)
(2) μπαναρισμένο - "αμπαναριστο"
(3) τι πεζή με το "φλασαρισμα" και τις αντιγραφές τον καινούργιων παιχνιδιών.
(4) διαφορα άσπρης συσκευής με νέας μαύρης
και αν δέχονται και οι δυο συσκευές το kinetic
(5) τι άλλο πρέπει να προσέξω σε μια αγορά...
ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να αγοράσω ένα xb0x 360 η το καινούργιο το μαύρο η το παλιό το λευκό και έχω διαφορες απορίες παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος...

 

(1) HDMI διαφορα με composite (HD)

(2) μπαναρισμένο - "αμπαναριστο"

(3) τι πεζή με το "φλασαρισμα" και τις αντιγραφές τον καινούργιων παιχνιδιών.

(4) διαφορα άσπρης συσκευής με νέας μαύρης

και αν δέχονται και οι δυο συσκευές το kinetic

(5) τι άλλο πρέπει να προσέξω σε μια αγορά...

ευχαριστώ πολύ!

 

(1) Στο hdmi θα δεις τελείως διαφορετική ποιότητα εικόνας, πολύ ανώτερης του composite.

(2) Μπαναρισμένα είναι τα φλασαρισμένα xbox που τους έχει δώσει ban η Microsoft ενώ έπαιζαν online. Τα αμπανάριστα είναι το αντίθετο.

(3) Για καινούργια παιχνίδια χρειάζεσαι να φλασάρεις την κονσόλα με LT3. Οι καινούργιες κονσόλες δεν φλασάρονται από όσο γνωρίζω.

(4) Τι ακριβώς διαφορές έχουν οι 2 συσκευές (άσπρη και μαύρη) δεν γνωρίζω αλλά όλα τα xbox 360 μπορούν να πάρουν kinect.

(5) Καταρχάς να αγοράσεις το slim. Αν σε ενδιαφέρει να κατεβάζεις περιεχόμενο από το xbox live τότε χρειάζεσαι αυτό με τα 250GB εσωτερικό σκληρό.

 

**Σημείωση: Δεν μπορείς να συνδέσεις οποιωνδήποτε σκληρό στο 360. Υποστηρίζει μόνο τον official της Microsoft. Και αν συνδέσεις εξωτερικό σκληρό δίσκο θα διαβάζει μόνο μέχρι 16GB αυτού.

 

Αυτά από μένα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι μόνο στα καινούρια xbox 360 υποστηρίζεται το kinect.

 

Υποστηρίζεται και στα παλιά. Με την αγορά ενός σένσορα δίνεται και ένα ανταπτοράκι που μπαίνει και στα fat μοντέλα. Αλλά τρώει μία usb port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(1) Στο hdmi θα δεις τελείως διαφορετική ποιότητα εικόνας, πολύ ανώτερης του composite.

ναρουτακο νομιζω οτι το hdmi με το component cable HD δεν εχει καμια μεγαλη διαφορα, το πρωτο συνδεεις στις κονσολες απο 2010 (νομιζω) και μετα οπου εχουν θυρες hdmi ενω στις παλιες κονσολες που δεν υποστιριζουνε hdmi βαζεις το HD και κανεις την δουλεια σου, βαιβαια δεν μπορω να πω με σιγουρια αν εχει την ιδια ποιοτητα που βγαζει το hdmi διοτι δεν εχω δει κονσολα με συνδεδεμενο cable HD, σιγουρα ομως θα βγαζει πολυ πιο καλη εικονα απο το scart που θα του εχει μεσα η συσκευασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναρουτακο νομιζω οτι το hdmi με το component cable HD δεν εχει καμια μεγαλη διαφορα, το πρωτο συνδεεις στις κονσολες απο 2010 (νομιζω) και μετα οπου εχουν θυρες hdmi ενω στις παλιες κονσολες που δεν υποστιριζουνε hdmi βαζεις το HD και κανεις την δουλεια σου, βαιβαια δεν μπορω να πω με σιγουρια αν εχει την ιδια ποιοτητα που βγαζει το hdmi διοτι δεν εχω δει κονσολα με συνδεδεμενο cable HD, σιγουρα ομως θα βγαζει πολυ πιο καλη εικονα απο το scart που θα του εχει μεσα η συσκευασια.

 

Από το Scart βγάζει σίγουρα καλύτερη εικόνα. Το playstation 3 είχε σε όλες του τις εκδόσεις (fat & slim) είσοδο hdmi ενώ τα παλιά xbox δεν είχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Scart βγάζει σίγουρα καλύτερη εικόνα. Το playstation 3 είχε σε όλες του τις εκδόσεις (fat & slim) είσοδο hdmi ενώ τα παλιά xbox δεν είχαν.

ναι αλλο το ps3, αυτο ειχε υποδοχη hdmi και το fat και το slim, στα xbox360 ομως αν θυμαμαι καλα απο το 2010 και μετα ειχαν υποδοχη hdmi δλδ αυτα που ειχαν βγει με Jasper μητρικη.

EDIT: δεν θυμαμαι γτ ειχα ακουσει οτι ειχαν βγει απο το 2008 οι jasper δεν ξερω ομως αν αληθευει και αν ειχαν υποδοχη hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το component δεν έχει καμία διαφορά απο άποψη ποιότητας στην εικόνα σε σχέση με το/ hdmi απλά εκεί που έχεις 6 καλώδια στο ένα στο άλλο έχεις ένα. καλύτερα να πάρεις xbox το οποίο να έχει και HDMI γιατί αυτά που δεν την έχουν τηνθύρα είναι τα αρχικά και παρουσίαζαν σε μεγάλο ποσοστό τα τρία κόκκινα λαμπάκια ( τα έφτυνε δηλαδή τελείως η κονσόλα ). μινιμουμ αν πάρεις φατ να πάρεις με 60 γίγα σκληρό. ο 20άρης είναι απλά πολύ λίγο ( ο 60άρης απλά ικανοποιητικός ). το σλιμ είναι πιο ωραίο και έχει ενσωματωμένη κάρτα ασύρματου δικτύου που και πάλι το φατ δεν έχει ( άρα υπολόγισε 50 ευρώ αν την χρειάζεσαι-που βολεύει μεταξύ μας- )αυτά τα ολίγα από εμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι μεταξύ τις Console XBOX 360 4GB slim black με HDMI και τις Console XBOX 360 20GB fat white χωρίς HDMI

τώρα δεν ξέρω τι μητρικές φοράνε αυτές οι δυο κονσόλες απλά να σημειώσω ότι δεν με ενδιαφέρει το live αλλα την προορίζω για τσιπάκι και αντιγραφές.

θα έχου κάπου πρόβλημα με κάποιες από τις δυο αν εξαιρέσουμε το HDMI?

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...