Προς το περιεχόμενο

Απορίες για αγορά Xbox 360


DARKNUT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Jtag/RGH ειναι το ιδιο αποτελεσμα με διαφορετικο τροπο. Jtag γινονται μονο κονσολες που εχουν dashboard < 7371 και ημερομηνια παραγωγης < Ιουνιο 2009.

 

Φλασαρισμα αν εννοεις στις Slim που κυκλοφορουν ειναι 50/50 αν γινεται γιατι υπαρχουν drives που δε φλασαρονται. Αυτα παλι που φλασαρονται τα περισσοτερα θελουν τη μεθοδο "καμικαζι"... ουσιαστικα κανεις μια τρυπα διαμετρου 1mm και βαθους ~0.1-2mm σε συγκεκριμενο σημειο πανω στο τσιπακι της πλακετας του dvd για να κοπει ενα εσωτερικο trace ...τρεχα γυρευε δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jtag/RGH ειναι το ιδιο αποτελεσμα με διαφορετικο τροπο. Jtag γινονται μονο κονσολες που εχουν dashboard < 7371 και ημερομηνια παραγωγης < Ιουνιο 2009.

 

Φλασαρισμα αν εννοεις στις Slim που κυκλοφορουν ειναι 50/50 αν γινεται γιατι υπαρχουν drives που δε φλασαρονται. Αυτα παλι που φλασαρονται τα περισσοτερα θελουν τη μεθοδο "καμικαζι"... ουσιαστικα κανεις μια τρυπα διαμετρου 1mm και βαθους ~0.1-2mm σε συγκεκριμενο σημειο πανω στο τσιπακι της πλακετας του dvd για να κοπει ενα εσωτερικο trace ...τρεχα γυρευε δηλαδη.

 

Καλά προτιμώ το RGH. Αφού μπορείς να παίζεις και τα πιο καινούργια παιχνίδια είναι ότι πρέπει. Άμα παίξει ξανά προσφορά xbox + kinect στα 149 θα το πάρω και θα περιμένω για RGH. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά προτιμώ το RGH. Αφού μπορείς να παίζεις και τα πιο καινούργια παιχνίδια είναι ότι πρέπει. Άμα παίξει ξανά προσφορά xbox + kinect στα 149 θα το πάρω και θα περιμένω για RGH. :)

 

 

αμα παιξει τετοια προσφορα στειλε ενα πμ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα παιξει τετοια προσφορα στειλε ενα πμ :P

 

Τα Χριστούγεννα είχε παίξει τελευταία μέρα του Χρόνου στα media markt. Καλά το τι χαμός είχε γίνει δεν περιγράφεται. Κρίμα που το έχασα. Τώρα περιμένω το Πάσχα να δω αν θα βγει καμία. Έχε το νου σου εδώ: http://www.insomnia.gr/forum/56-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμωτο τα media markt δεν τα εχω ψηλα στην υποληψη μου. εχω παρει ενα εξωτερικο σκληρο maxtor απο κει. ο οποιος μου χαλασε και μετα πηρα εναν WD εξωτερικο και παλι χαλασε . σε μικρο διαστημα αυτα. και ενας φιλος μου πηρε ενυσχιτη και ενα subwoofer και καηκανε και τα 2 σε αυτον. δεν ξερω μπορει να ειναι ατυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ακου εγω πηρα τον maxtor,χαλασε,τον πηγα πισω μου δωσανε πιστοτικο πηρα τον WD αλλα δν μου βαλανε καινουγια εγγυηση. μου ειπανε θα ειναι με την παλια. και μου χαλασε... ο φιλος μου δν ξερω τι εκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Αγορά-Φλασάρισμα xbox360

Καλησπερα κι απο μενα! Θελω να κανω μια-δυο ερωτησεις.
Πρωτον,θελω να αγορασω ενα xbox 360 4gb που βρηκα στο media markt 149e.Το προβλημα ειναι οτι θελω να το φλασαρω για να μην αγοραζω αυθεντικα τα παιχνιδια.Και κατι ακουσα οτι δεν φλασαρονται ολα τα xbox 360,αυτο πριν αγορασω τη συσκευη εγω πως μπορω να το ξερω?Εννοω αν φλασαρεται ή οχι?Υπαρχει τροπος?

Δευτερον,ειναι καλη λυση το xbox 360?Δηλαδη,θα βγαινουν παιχνιδια σε αυτο για καποια χρονια ακομα?Η του χρονου-παραχρονου θα αρχησουν να λιγοστευουν οπου στο τελος δεν θα βγαζουν και καθολου παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις παίξει ό,τι έχει βγει ως τώρα, και τίποτα άλλο να μη βγει είσαι καλά για μια 5ετία. Για τα υπόλοιπα δεν είμαι εγώ αρμόδιος να σου απαντήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον φίλο απο πάνω, επίσης αν θες να το "φλασάρεις" κινδυνεύεις να φας banάκι με αποτέλεσμα, NO multiplayer...

Παιδιά το gaming είναι ακριβό χόμπυ, αν δεν μπορείτε να του ανταπεξέλθετε πάρτε PSone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν. Ακριβό είναι αν θες να αγοράζεις ό,τι κυκλοφορεί τη μέρα της κυκλοφορίας του. Αν θεωρούμε ότι τα παιχνίδια είναι που το κάνουν ακριβό δηλαδή. Με τους δύο καφέδες που θα γλυτώσεις μένοντας μέσα να παίξεις ένα παιχνίδι έχεις εξισορροπήσει το κόστος του. Τηλεοράσεις και ηχοσυστήματα είναι που ανεβάζουν το μπάτζετ, αλλά είναι άλλη ιστορία αυτό.

 

Τέσπα, μην εκτροχιάζουμε το νήμα του ανθρώπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υποθεσουμε πως ενα game exei 40e και το live κανα 60ε το χρονο τοτε σε συμφερει ακομη και να ρισκαρεις το ban.

που για να τα λεμε και ολα εδω και κανα χρονο+ ελαχιστα εγιναν.Απλα θελει σωστες κινησεις ενημερωμενα patch σωστο καψιμο κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τίποτα από τα δύο δεν έχει τόσο. 30κάτι είναι το ετήσιο Live και παιχνίδια εγώ πάνω από 20 ευρώ - εξαιρούνται κάποιες συλλεκτικές εκδόσεις - δεν αγοράζω ποτέ. Η φάση είναι λίγο όπως το "για gaming PC θες δύο χιλιάρικα". Υπερβολές.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν να πράξει έτσι ή αλλιώς. Απλώς λέω πως το όλο θέμα είναι λίγο μύθος-λόγια για να δικαιολογούμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φας ban που μπορει να επηρεασει τη κονσολα αυτο?Και τι ποινη μπορει να δεχθεις?

Επισης αν γνωριζει καποιος απαντησει για τη πρωτη ερωτηση?Αν ξερω πριν αγορασω τη κονσολα αν φλασαρεται ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...