Προς το περιεχόμενο

Αγία Βαρβάρα ρούχα, παπούτσια κτλ


AfterForever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Συγγνώμη για την ενόχληση απλά θέλω να πάρα ένα δώρο στο φίλο μου και νομίζω είναι Nike air max . Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω πιςτα αντίγραφα μέχρι 50 ή αυθεντικά μέχρι 90 ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εικόνα ζούμε..Λίγοι ζουν για την ουσία.

Λιγοι ειναι αυτοι που εχουν ψωνισει ακριβα-επωνυμα και τους εχουν βγει ελαττωματικα και με μειωμενο χρονο ζωης..!

Να τα λεμε οπως ειναι τα πραγματα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λιγοι ειναι αυτοι που εχουν ψωνισει ακριβα-επωνυμα και τους εχουν βγει ελαττωματικα και με μειωμενο χρονο ζωης..!

Να τα λεμε οπως ειναι τα πραγματα!

Ψωνίζω παπούτσια από τη Nike τουλάχιστον 12 χρόνια και κανένα δεν μου έχει βγει ελαττωματικό. Και ότι άλλα επώνυμα/ακριβά παπούτσια έχω αγοράσει δεν είχαν ποτέ πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα αναρωτιωμαστε γιατι κλεινουν τα μαγαζια, γιατι βρωμαει ο διπλανος μας, γιατι..., γιατι...., γιατι.....

 

κι αυτά μαγαζιά δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, πρίν λίγο καιρό άνοιξε στους αμπελόκηπους επι της κηφισίας ένα κατάστημα που λέγεται fashion116. εκεί υπάρχουν πολύ φθηνά πράγματα όλα επώνυμα καινούρια. σε ερώτησή μου πρός τον υπάληλλο γιατί τόσο χαμηλές τιμές μου είπε οτι αγοράζει απο τις μεγάλες αλυσίδες όλα τα περισευούμενα ή αυτά που υπάρχουν απο παλιές κολεξιόν.

 

ενδεικτικά, μπλούζα τύπου πόλο ralph lauren σε διάφορα χρώματα με μικρό πόνυ στα 42 ευρώ (85-90 παίζει κανονικά έξω)

μπλούζα με μεγάλο πόνυ 50-60 ευρώ (125-145 παίζει κανονικά έξω) tommy hilfiger πουκάμισα 50-70 ευρώ (110-170 παίζουν έξω)

και άλλα πολλά για γυναίκες και άντρες.

 

εδώ να πώ οτι όποιος ενδιαφέρεται να ψωνίσει είναι 100% αυθεντικά μιάς και έχω πάει και τα έχω ελέγξει ο ίδιος (ντύνομαι με τις παραπάνω μάρκες απο μικρός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιες τιμες και χαμηλοτερες βρισκεις και στο εκπτωτικο χωριο. Πχ τα polo μπλουζακια ειναι γυρω στα 50€ κι αν πετυχεις και καποιο σε προσφορα μπορει να τα παρεις και 30€ και να σαι και σιγουρος οτι ειναι αυθεντικα.

 

Η απαντηση του υπαληλλου δε με πειθει γιατι οπως ειπα τετοιες τιμες παιζουν στα στοκ, των οποιων ακριβως αυτη ειναι η δουλεια, να πουλανε ρουχα προηγουμενης σεζον.. Αλλωστε ακομα και "κανονικα" μαγαζια, οχι στοκ δηλαδη, βαζουν μεγαλες εκπτωσεις σε τελευταια κομματια.

 

συνεπως προσωπικα δε θα εμπιστευομουν ενα τετοιο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να σας πώ. Πριν 7 χρόνια είχα πάει κρουαζιέρα και κατεβηκαμε στο Κουσαντασι γης Τουρκιας. Όλα τα μαγαζιά εκεί είχαν επώνυμα μαϊμούδες σε γελοίες τιμές και ήταν τέτοια η ποιότητά τους που δεν μπορούσες να τα ξεχωρίσεις από τα οριτζιναλ. Φυσικά στην επιστροφή στο καράβι οι αστυνομικοί ήξεραν τί είχαμε στις σακούλες και κανείς δεν μας σταμάτησε

Τότε θυμηθηκα όλα αυτά που λέγονται ότι πολλοί πάνε εκεί, τα αγοράζουν κοψοχρονια, ρίχνουν ένα φακελάκι στους τελωνειακούς, και τα μοσχοπουλανε εδώ στα εξουσιοδοτημένα καταστήματα τους ως αυθεντικά. Από τότε φυσικά ψωνιζω μονο ζάρα, και σπρίντερ μέχρι που έκλεισαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιες τιμες και χαμηλοτερες βρισκεις και στο εκπτωτικο χωριο. Πχ τα polo μπλουζακια ειναι γυρω στα 50€ κι αν πετυχεις και καποιο σε προσφορα μπορει να τα παρεις και 30€ και να σαι και σιγουρος οτι ειναι αυθεντικα.

 

Η απαντηση του υπαληλλου δε με πειθει γιατι οπως ειπα τετοιες τιμες παιζουν στα στοκ, των οποιων ακριβως αυτη ειναι η δουλεια, να πουλανε ρουχα προηγουμενης σεζον.. Αλλωστε ακομα και "κανονικα" μαγαζια, οχι στοκ δηλαδη, βαζουν μεγαλες εκπτωσεις σε τελευταια κομματια.

 

συνεπως προσωπικα δε θα εμπιστευομουν ενα τετοιο καταστημα.

μαργαρίτα τί εννοείς??? ώς πρός τί δέν θα το εμπιστευόσουν??? απο τι στιγμή που είναι αυθεντικά??? και όχι στα 40 ευρώ δέν την βρήκα πουθενά. στο εκπτωτικό χωριό ακόμη και κάποιες στα 44-49 ευρώ ήταν όλλες νούμερα είτε small είτε 8xl....και φαινόντουσαν ταλαιπωρημένες (προφανώς απο το βγάλε βάλε των δοκιμών.

 

οπότε δέν μπορώ να καταλάβω πού σκαλώνεις αφού σου λέω οτι είναι αυθεντικες?

Τί να σας πώ. Πριν 7 χρόνια είχα πάει κρουαζιέρα και κατεβηκαμε στο Κουσαντασι γης Τουρκιας. Όλα τα μαγαζιά εκεί είχαν επώνυμα μαϊμούδες σε γελοίες τιμές και ήταν τέτοια η ποιότητά τους που δεν μπορούσες να τα ξεχωρίσεις από τα οριτζιναλ. Φυσικά στην επιστροφή στο καράβι οι αστυνομικοί ήξεραν τί είχαμε στις σακούλες και κανείς δεν μας σταμάτησε

Τότε θυμηθηκα όλα αυτά που λέγονται ότι πολλοί πάνε εκεί, τα αγοράζουν κοψοχρονια, ρίχνουν ένα φακελάκι στους τελωνειακούς, και τα μοσχοπουλανε εδώ στα εξουσιοδοτημένα καταστήματα τους ως αυθεντικά. Από τότε φυσικά ψωνιζω μονο ζάρα, και σπρίντερ μέχρι που έκλεισαν

κι όμως φίλε μου υπάρχουν τα σημεία που εννοείται και φαίνοντε τα μαιμού απο τα αυθεντικά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σκαλωνω με σενα συγκεκριμενα! Απλως λεω οτι εχω δει πολλα, οπως λεει και ο απο πανω, κυκλοφορουν τελειες απομιμησεις κι αφου μπορω να βρω τετοια ρουχα σε καλες τιμες, νιωθω πιο σιγουρη να τα δωσω σ ενα καταστημα επισημο.

 

Στο μακαρθουρ εχω παει παρα πολλες φορες, παντα μπαινω σε ολα τα μαγαζια και ειδικα στην Polo της οποιας τα ρουχα μ αρεσουν πολυ κ δε βρισκω και γυναικεια αλλου. Προβληματα με τα νουμερα εχω δει μονο σε περιοδους που γινεται πανικος... Πχ αν πας προς το τελος των εκπτωσεων, ή προς το τελος των γιορτων δε βρισκεις. Αν πας πριν απο γιορτες ή με το που φερνουν τα μαγαζια τις νεες συλλογες , υπαρχει ποικιλια.

 

Συγκεκριμενα απο την Polo εχω παρει πουκαμισο με εκπτωση περα της outlet τιμης, και συγκεκριμενα 20-25€!!!! Εχω πουκαμισα, κοντομανικα, polo, πουλοβερ ολα αγορασμενα σε καλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαργαρίτα μου, τέλεια απομίμηση δέν υπάρχει! τα 5 σημεία που κοιτάζει κάποιος είναι τα εξής. το πίσω μέρος να είναι ποιό μακρύ απο το εμπρός κατά τουλάχιστων 5 εκατοστά, οι ραφές των κουμπιών να είναι πάντα σε σταυρωτή πλέξη και το χρώμα τους να είναι πάντα ίδιο με το χρώμα της μπλούζας, το χρώμα της κλωστής της ραφής της ετικέτας να είναι το blue navy (ίδιο με της ετικέτας δλδ) το αλογάκι να είναι το σωστό (προφανώς) και όχι τα κλασσικά μαιμού με την χοντρή μούρη και τέλος για τους ακόμη ποιό ψαγμένους τα γράμματα POLO RALPH LAUREN να είναι άριστα στοιχισμένα στο ίδιο πάχος και οι λεπτές γραμμές στο κάτω τους μέρος να μήν είναι πολύ λεπτές...

 

ουσιαστικά μαιμού που να πληρεί όλα τα παραπάνω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! τώρα άν έχεις βρεί πουκάμισο με 20-25 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή έως ύποπτη αλλά αφού τα αγόρασες απο εκπτωτικό δέν συντρέχει λόγος!

 

προσωπικά ψωνίζω μόνο απο μουσούλη και επίσημες ralph lauren (βλέπε βουκουρεστίου) ο λόγος? είναι απο τους λίγους που προσέχουν τα ρούχα και δέν αφήνουν ένα κάρο κόσμο να δοκιμάζει της μπλούζες ή γενικά τα ρούχα και να τα καταστρέφει. 

 

βέβαια όταν υπάρχουν καλές τιμές και σάν αυτές που ανέφερες και εσύ ποιό πάνω ή αυτές που βρήκα εγώ εννοείται και θα ψωνίσω και θα πώ και ένα τραγούδι!!!

 

*όσων αφορά τα άττικα και γενικά τις μεγάλες αλυσίδες μήν είσαι και πολύ απόλυτη οτι δέν θα φάς μούφα... πρίν 6 χρόνια στα άττικα τύπος έφαγε ψεύτικα παπούτσια lacoste. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα ξερεις για τις μαϊμουδες, υποπτο! :P

 

Edit: τις καλες εποχες, και πριν το Αττικα (το οποιο επισκεπτομαι συχνα) μεσουρανουσε ο fokas. Τον τελευταιο του καιρο πριν κλεισει ολοι ελεγαν οτι γεμισε μαϊμουδες, μεχρι που ηρθε το λουκετο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαργαρίτα μου, τέλεια απομίμηση δέν υπάρχει! τα 5 σημεία που κοιτάζει κάποιος είναι τα εξής. το πίσω μέρος να είναι ποιό μακρύ απο το εμπρός κατά τουλάχιστων 5 εκατοστά, οι ραφές των κουμπιών να είναι πάντα σε σταυρωτή πλέξη και το χρώμα τους να είναι πάντα ίδιο με το χρώμα της μπλούζας, το χρώμα της κλωστής της ραφής της ετικέτας να είναι το blue navy (ίδιο με της ετικέτας δλδ) το αλογάκι να είναι το σωστό (προφανώς) και όχι τα κλασσικά μαιμού με την χοντρή μούρη και τέλος για τους ακόμη ποιό ψαγμένους τα γράμματα POLO RALPH LAUREN να είναι άριστα στοιχισμένα στο ίδιο πάχος και οι λεπτές γραμμές στο κάτω τους μέρος να μήν είναι πολύ λεπτές...

 

ουσιαστικά μαιμού που να πληρεί όλα τα παραπάνω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! τώρα άν έχεις βρεί πουκάμισο με 20-25 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή έως ύποπτη αλλά αφού τα αγόρασες απο εκπτωτικό δέν συντρέχει λόγος!

 

προσωπικά ψωνίζω μόνο απο μουσούλη και επίσημες ralph lauren (βλέπε βουκουρεστίου) ο λόγος? είναι απο τους λίγους που προσέχουν τα ρούχα και δέν αφήνουν ένα κάρο κόσμο να δοκιμάζει της μπλούζες ή γενικά τα ρούχα και να τα καταστρέφει. 

 

βέβαια όταν υπάρχουν καλές τιμές και σάν αυτές που ανέφερες και εσύ ποιό πάνω ή αυτές που βρήκα εγώ εννοείται και θα ψωνίσω και θα πώ και ένα τραγούδι!!!

 

*όσων αφορά τα άττικα και γενικά τις μεγάλες αλυσίδες μήν είσαι και πολύ απόλυτη οτι δέν θα φάς μούφα... πρίν 6 χρόνια στα άττικα τύπος έφαγε ψεύτικα παπούτσια lacoste. 

Αρχικά μου έκανε εντύπωση αυτό! Πως το κάνει; Σου λέει ότι απαγορεύεται να δοκιμάσεις;!

 

Για τις μαϊμούδες που λες (και χωρίς να είμαι ειδικός, το αντίθετο μάλλον...:) ) μήπως από τη στιγμή που είναι τόσο ξεκάθαρο τι πρέπει να προσέξει κάποιος (αυτά που έγραψες) τότε θα υπάρχουν και κάποιοι που φτιάχνουν μαϊμούδες και τα προσέχουν; Πριν λίγο καιρό δεν λέγανε για μια ακριβή τσάντα που δεν μπορούσαν να την ξεχωρίσουν ούτε στην αντιπροσωπεία;

 

Δεν λέω ότι έχεις άδικο, απλά μια σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...