Προς το περιεχόμενο

Τι κάνουμε με τους ελεγκτές στο λεωφορείο


Uberalles_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ελεγκτής ακόμα το φυσάει και δεν κρυώνει, αφού αν έκοβε 7 κλήσεις, προς 80 πάνω-κάτω ευρώ η καθεμία, σύνολο 560 ευρώ, βάσει κανονισμού θα καρπωνόταν το 50% του ποσού, ήτοι 280 ευρώ.

Είναι ελεγκτής, απόφοιτος δημοτικού που μπήκε με κομματικό βύσμα και παίρνει 2,5 με 3 χιλιάρικα

 

ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 755
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι μαθητες ΔΕΝ χτυπησαν εισητηριο.. ΠΑΡΑΒΑΣΗ

 

απο κει και περα ποιος ο ρολος του ελεγκτη? τι αρμοδιοτητες εχει?

ας τους επαιρνε τα στοιχεια. δε τα εδιναν? ας καλεσει την αστυνομια? και καλα θα κανει. δλδ οι αλλοι που χτυπανε εισητηριο ειναι βλακες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τυγχάνει αυτό να συμπίπτει και με το ότι κάνει σωστά την δουλειά του σαν ελεγκτής. Αν ήταν ένας ΑΛΛΟΣ ελεγκτής, που δεν γνωρίζουμε το τι ακριβώς κάνει στην ζωή του και το αν είναι μαλάκας ή όχι, τι πρέπει να κάνουμε? Να κάνουμε μια έρευνα για την ζωή του να δούμε πρώτα το ποιόν του και τον λόγο τον οποίο θέλει να κόψει κλήση σε όσους παρανομούν και μετά αναλόγως να δουμε αν θα πάμε υπερ του ή κατά του? Η παράβαση είναι πάντα παράβαση. Δεν εξαρτάται απο το πόσο καλός είναι ο άνθρωπος που είναι υπέθυνος για τον έλεγχο της παράβασης.

 

 

mpla mpla , common sense,

τους κατεβάζεις και τέλος

τι κράτηση τι πρόστιμο και "λαλακιες"

.

fkin common sense

doesnt exist anymore

 

 

 

μούφα του topic starter το κλοπή paste....

 

πάντως αν είναι πραγματικό γεγονός δεν αλλάζω γνώμη.

 

όλοι όταν ήσασταν μαθητές, κόβατε πάντα εισιτήριο, είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ έκανα μαλακίες πιτσιρικάς αλλά όταν με πιάνανε πλήρωνα...πάλι στο + έβγαινα

 

επειδή είναι παιδιά δηλαδή γιατί να μην τιμωρηθούν; τι κλάψα είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μαθητες ΔΕΝ χτυπησαν εισητηριο.. ΠΑΡΑΒΑΣΗ

 

απο κει και περα ποιος ο ρολος του ελεγκτη? τι αρμοδιοτητες εχει?

ας τους επαιρνε τα στοιχεια. δε τα εδιναν? ας καλεσει την αστυνομια? και καλα θα κανει. δλδ οι αλλοι που χτυπανε εισητηριο ειναι βλακες?

Θα το πω μια ακομα φορά πριν σχολιάσω το παραπάνω.

 

Το κείμενο είναι ψεύτικο και κατασκευασμένο απο δημοσιογράφο.

 

Ο σχολιασμός. Οι δημόσιες μεταφορές ως κοινωνικό αγαθό πρέπει να ειναι οικονομικές, παραγωγικές και φιλικές προς ευπαθείς κοινωνικές ομάδες. Αυτό ειναι απολυτα ηθικό. Στις ευπαθείς κοινωνικες ομάδες πρέπει να παρέχονται πολύ φθηνά ή και δωρεαν κατα περίπτωση εισιτήρια. Επισης απολυτα ηθικό ειναι να πληρώνουμε εισιτήριο και πληρώνουμε το πρόστιμο όταν μας κάνουν τσακωτούς. Ο λαθρεπιβάτης που δεν ανήκει σε ευπαθή κοινωνική ομάδα, ειναι κλασσικό παράσιτο (ζει απο τον κόπο άλλων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όλοι όταν ήσασταν μαθητές, κόβατε πάντα εισιτήριο, είμαι σίγουρος.

 

Εμενα το σχολειο τυχαινει να ειναι κοντα στο σπιτι οποτε τρεχατε ποδαρακια μου να προλαβετε το κουδουνι ..

 

Και ειχα βγαλει και μαθητικη καρτα, για να εχω μειωμενο εισητηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε, μου συγκρίνεις την ένοπλη ληστεία, με τους μαθητές χωρίς εισιτήριο. αστο μη το κουράζεις.

 

 

παράνομοι οι μαθητές, παράνομος και ο εισπράκτορας ...

 

Το "ένοπλη" που το είδες ???

 

Διάβαζε πιο προσεκτικά και άρχισε να σκέφτεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ομως με τις πορτες που κλεινουν για να μην φυγει ο παραβατης συμβαινει και ειναι οντως παρανομο.

ο ελεγκτης,ο οποιος ειναι διορισμενος απο το κρατος να κανει μια συγκεκριμενη δουλεια, δεν εχει δικαιωμα να συλλαβει η να θεσει υπο κρατηση καποιον πολιτη ακομη και αν παρανομει,διοτι πολυ απλουστα δεν ειναι αστυνομικος.

ακομη και ενας αστυνομικος συλλαμβανει καποιον πολιτη υπο καποιες,καθορισμενες απο τον νομο,προυποθεσεις η συνθηκες.

 

αν κανω λαθος ας με διορθωσει ο παρεδωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το σχολειο τυχαινε να ειναι κοντα στο σπιτι οποτε τρεχατε ποδαρακια μου να προλαβετε το κουδουνι ..

 

Και ειχα βγαλει και μαθητικη καρτα, για να εχω μειωμενο εισητηριο.

 

 

και μένα κοντά ήταν...

πάντα μπατίρης ήμουν όμως πιτσιρίκος, 2 φορες κατέβηκα κέντρο τζάμπα...

τρομερό έγκλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι όταν ήσασταν μαθητές, κόβατε πάντα εισιτήριο, είμαι σίγουρος.

τι σημασία έχει αυτό ρε;

 

εμείς σχολιαρόπαιδα ρημάζαμε το σούπερμάρκετ, κλέβαμε τον περιπτερά και παίζαμε πετροπόλεμο, εκτός από την λαθρεπιβίβαση. Αν δω ένα τσογλάνι να κάνει κάτι απ' τα παραπάνω δε θα το πιάσω απ' τ' αφτί;

 

δεν είπαμε να τους βάλουν στην ηλεκτρική καρέκλα, αλλά αφού τους έπιασαν θα κοπεί το πρόστιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "ένοπλη" που το είδες ???

 

Διάβαζε πιο προσεκτικά και άρχισε να σκέφτεσαι

 

 

έχεις δει πολλές ληστείες χωρίς όπλο τελευταία?

είτε μαχαίρι είτε οτιδήποτε...

ένοπλες είναι. ακόμα και χωρίς όπλο, πάλι δε συγκρίνεται η παράβαση.

όπως και να χει, μούφα topic μούφα story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...