Προς το περιεχόμενο

Ποιο απο τα δυο ; (huawei ideos x5 pro vs neo v)


Do0o

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

εχεις απολυτο δικιο, το ξερω οτι ισως παραφερθηκα, αλλα δεν αντεξα. δε γινεται να λεει οτι ειναι αισθητικα μουφα, και οτι τα κουμπακια τα πλαινα ειναι ισως αχρηστα, και φθειρονται, με συγχωρεις. οταν δινουμε συμβουλες, για μια αγορα, να τις δινουμε σωστα φιλε stormrain.

Αναφερθηκα καθαρα στο αισθητικο μερος, το οποιο για καποιον μπορει να ειναι οντως ασχημο. Πραγμα που δεν αποτελει και συμβουλη, απο τη στιγμη που δεν προκειται να επηρεαστει καποιος απο την αποψη μου/σου/του για την εμφανιση μιας συσκευης. Για τα τεχνικα μερη ναι.

 

Απο κει και περα (και για να συνεχισουμε ontopic) κι εγω δεν θα ελεγα πως τα πλαϊνα κουμπακια ειναι αχρηστα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε καταλαβαίνω αλλά επειδή έχω έρθει πολλές φορές στη θέση σου, ξέρω ότι όσο και να προσπαθήσω να περάσω την άποψη μου στον άλλο άμα πιστεύει κάτι διαφορετικό, είναι αδύνατο και τσάμπα χαλάω το χρόνο μου... :mrgreen: :rolleyes: Και βέβαια με το ζόρι δεν γίνεται να τον πείσεις για κάτι άλλο... ^_^

Τώρα για το Neo V συμφωνώ μαζί σου αλλά άμα ο άλλος το κοιτάει στα δόντια...Και καταλαβαίνω ότι σε κάποια φάση όταν βλέπεις πολλά μηνύματα που λένε λανθασμένα πράγματα, συγχίζεσαι...:mrgreen:

 

Πάντως εγώ θεωρώ πως το Neo V είμαι πολύ όμορφο εμφανισιακά (ιδιαίτερα σε σχέση με το ideos x5), αλλά η ποιότητα κατασκευής θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερη...Πάντως άχρηστα κουμπιά δεν έχω ανακαλύψει μέχρι στιγμής.... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαίνω αλλά επειδή έχω έρθει πολλές φορές στη θέση σου, ξέρω ότι όσο και να προσπαθήσω να περάσω την άποψη μου στον άλλο άμα πιστεύει κάτι διαφορετικό, είναι αδύνατο και τσάμπα χαλάω το χρόνο μου... :mrgreen: :rolleyes: Και βέβαια με το ζόρι δεν γίνεται να τον πείσεις για κάτι άλλο... ^_^

Τώρα για το Neo V συμφωνώ μαζί σου αλλά άμα ο άλλος το κοιτάει στα δόντια...Και καταλαβαίνω ότι σε κάποια φάση όταν βλέπεις πολλά μηνύματα που λένε λανθασμένα πράγματα, συγχίζεσαι...:mrgreen:

 

Πάντως εγώ θεωρώ πως το Neo V είμαι πολύ όμορφο εμφανισιακά (ιδιαίτερα σε σχέση με το ideos x5), αλλά η ποιότητα κατασκευής θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερη...Πάντως άχρηστα κουμπιά δεν έχω ανακαλύψει μέχρι στιγμής.... :mrgreen:

 

Γενικά στα Sony Ericsson η ποιότητα κατασκευής χωλαίνει και αυτή η αίσθηση του ημιτελούς υπάρχει εν μέρει και στο λογισμικό, όπως πολλά bugs που η συγκεκριμένη συσκευή έχει κατά περιόδους εμφανίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να έχω ποστάρει εδώ.

 

Sony Ericsson Neo V για τους εξής λόγους:

 

1. Έχει το V for Vedetta που τα σπάει!

2. Είναι όμορφο και ίδιο με το ακριβότερο Neo!

3. Η ποιότητα είναι καλή! Δεν προβληματίζει!

4. Θα πάρει την ICS!

5. Βρίσκεις ένα σωρό από αξεσουάρ!

6. Είναι Sony Ericsson!

7. Έχει 2η κάμερα για third-party video calls!

8. Έχει ράδιο με RDS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να έχω ποστάρει εδώ.

 

Sony Ericsson Neo V για τους εξής λόγους:

 

1. Έχει το V for Vedetta που τα σπάει!

2. Είναι όμορφο και ίδιο με το ακριβότερο Neo!

3. Η ποιότητα είναι καλή! Δεν προβληματίζει!

4. Θα πάρει την ICS!

5. Βρίσκεις ένα σωρό από αξεσουάρ!

6. Είναι Sony Ericsson!

7. Έχει 2η κάμερα για third-party video calls!

8. Έχει ράδιο με RDS!

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

και αν μου επιτρεπεις, θα προσθεσω και αλλα στα ηδη σημαντικα που ανεφερες

9. 200 ευρω για ενα τετοιο κινητο, top vfm

10.sony bravia engine

11. xLoud

12. HDMI connection

13. δε χρειαζεται να φας το χρονο σου ψαχνοντας roms και αλλα τετοια

κτλ κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στα Sony Ericsson η ποιότητα κατασκευής χωλαίνει και αυτή η αίσθηση του ημιτελούς υπάρχει εν μέρει και στο λογισμικό, όπως πολλά bugs που η συγκεκριμένη συσκευή έχει κατά περιόδους εμφανίσει.

 

θα διαφωνήσω μαζί σου...εντάξει δεν είναι και σουπερ από ποιότητα κατασκευής τα se αλλά δεν μπορείς να πεις ότι χωλαίνουν...Απλά το neo v θα μπορούσε να ήταν λίγο ανώτερο...Πάντως μς το x5 δεν υπάρχει σύγκριση...Ειδικά στην οθόνη, η οποία στο x5 είναι σαν πλαστική...Επίσης το λειτουργικό, εγώ θεωρώ ότι είναι άριστο...Δεν έχω δει ποτέ bug στο δικό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερίζω την παρέα.Διάβασα τα μηνύματα του θέματος και όσοι έχετε neo v ίσως το έχετε παρακάνει λιγάκι.Το άσχημο-όμορφο είναι τελείως υποκειμενικό.Τα είδα απο κοντά μαζί και στην εμφάνιση το x5 είναι πολύ καλύτερο του neo v.Κάποιος άλλος δικαίωμα του να πει το αντίθετο εφόσον δεν υπάρχει αντικειμενική άποψη σε αυτό το θέμα.Παμε παρακάτω.Γιατί κάποιο μέλος του insomnia που λογικά θα είναι πιο ψαγμένο απο κάποιον που δεν συχνάζει σε τέτοια forums να πάει στο neo v εφόσον είναι ψαγμένος και θα λιώσει το κινητό του?Προσωπικά έχω τερματίσει 16 παιχνίδια με τοπ γραφικά στο x5 που στο neo v χωρίς custom rom κολλάνε πολύ(asphalt 6,eternal legacy,shadow guardian,tintin,mc3,shadowgun και αρκετά άλλα).Με το neo v δεν θα είχα αυτή τη δυνατότητα λόγω κλειδωμάτων της sony.Το ότι έχει hdmi out,usb host και μπροστά κάμερα δεν μου λένε τίποτα εφόσον ποτέ δεν θα τα χρησιμοποιούσα.Αντιθέτως δεν μου αρέσουν τα κουμπιά επιλογής και τα capasitive είναι προτιμότερα.Αυτά απο μένα και δεν χρειάζετε να φτάνουμε στα άκρα για να αποδείξουμε επειδή πήραμε το τάδε κινητό ότι είναι το καλύτερο απο κάποια άλλα.Ο καθένας το πήρε για τους λόγους του και δεν είναι κανείς κορόϊδο εφόσον το έχει ψάξει το θέμα πριν αγοράσει κάτι.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

 

 

θα διαφωνήσω μαζί σου...εντάξει δεν είναι και σουπερ από ποιότητα κατασκευής τα se αλλά δεν μπορείς να πεις ότι χωλαίνουν...Απλά το neo v θα μπορούσε να ήταν λίγο ανώτερο...Πάντως μς το x5 δεν υπάρχει σύγκριση...Ειδικά στην οθόνη' date=' η οποία στο x5 είναι σαν πλαστική...Επίσης το λειτουργικό, εγώ θεωρώ ότι είναι άριστο...Δεν έχω δει ποτέ bug στο δικό μου...[/quote']

 

Φίλε μου λες δεν έχεις δει bug.Τι χρήση κάνεις με το κινητό?Κάνα angry birds,κλείσεις και μηνύματα?Δοκίμασε να του βάλεις 200 εφαρμογές και 15 widgets να δεις πως θα τα πάει η να το ζορίσεις με κάνα βαρύ παιχνίδι και μετά θα δεις πραγματικά τι μπορεί να κάνει το κινητό και τι bugs έχει.Αν δεν πειράξεις κάτι λογικό να δουλεύει μια χαρά αλλά με πολλούς περιορισμούς.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερίζω την παρέα.Διάβασα τα μηνύματα του θέματος και όσοι έχετε neo v ίσως το έχετε παρακάνει λιγάκι.Το άσχημο-όμορφο είναι τελείως υποκειμενικό.Τα είδα απο κοντά μαζί και στην εμφάνιση το x5 είναι πολύ καλύτερο του neo v.Κάποιος άλλος δικαίωμα του να πει το αντίθετο εφόσον δεν υπάρχει αντικειμενική άποψη σε αυτό το θέμα.Παμε παρακάτω.Γιατί κάποιο μέλος του insomnia που λογικά θα είναι πιο ψαγμένο απο κάποιον που δεν συχνάζει σε τέτοια forums να πάει στο neo v εφόσον είναι ψαγμένος και θα λιώσει το κινητό του?Προσωπικά έχω τερματίσει 16 παιχνίδια με τοπ γραφικά στο x5 που στο neo v χωρίς custom rom κολλάνε πολύ(asphalt 6,eternal legacy,shadow guardian,tintin,mc3,shadowgun και αρκετά άλλα).Με το neo v δεν θα είχα αυτή τη δυνατότητα λόγω κλειδωμάτων της sony.Το ότι έχει hdmi out,usb host και μπροστά κάμερα δεν μου λένε τίποτα εφόσον ποτέ δεν θα τα χρησιμοποιούσα.Αντιθέτως δεν μου αρέσουν τα κουμπιά επιλογής και τα capasitive είναι προτιμότερα.Αυτά απο μένα και δεν χρειάζετε να φτάνουμε στα άκρα για να αποδείξουμε επειδή πήραμε το τάδε κινητό ότι είναι το καλύτερο απο κάποια άλλα.Ο καθένας το πήρε για τους λόγους του και δεν είναι κανείς κορόϊδο εφόσον το έχει ψάξει το θέμα πριν αγοράσει κάτι.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

 

 

 

Φίλε μου λες δεν έχεις δει bug.Τι χρήση κάνεις με το κινητό?Κάνα angry birds,κλείσεις και μηνύματα?Δοκίμασε να του βάλεις 200 εφαρμογές και 15 widgets να δεις πως θα τα πάει η να το ζορίσεις με κάνα βαρύ παιχνίδι και μετά θα δεις πραγματικά τι μπορεί να κάνει το κινητό και τι bugs έχει.Αν δεν πειράξεις κάτι λογικό να δουλεύει μια χαρά αλλά με πολλούς περιορισμούς.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

 

φιλε king, επηρεαζεσαι παρα πολυ απο το γεγονος οτι εσυ ασχολεισαι παρα πολυ με το κινητο, εχεις και τις αναλογες γνωσεις, και οποτε μπορει και να εχεις και 200-300 εφαρμογες, και δε ξερω εγω και ποσα widgets και ποσα αλλα. Η μεγαλη πλειοψηφια ομως του λαου δεν ειναι ετσι, κανει μια μεση - νορμαλ χρηση, και οποτε δε θα μπει ποτε στην διαδικασια που περιγραφεις. Οποτε, γι αυτον, προτιμοτερο ειναι να αγορασει το Νeo V, γιατι πολυ απλα το πιθανοτερο ειναι να μην το πειραξει ποτε μα ποτε στη ζωη του.

 

Ειναι ωραιο που αν ασχοληθεις, το κινητο σας μπορει να ξεπερασει πολλα ανωτερα κινητα με τις αναλογες γνωσεις κτλ, αλλα μ αυτο θα ασχοληθουν μονο ορισμενοι, οι περισσοτεροι δε θα μπουν ποτε στη διαδικασια. Με λιγα λογια, οπως λες οτι εμεις επηρεαζομαστε τοσο απο το οτι εχουμε το κινητο αυτο, αλλο τοσο και εσυ επηρεαζεσαι τοσο πολυ απο το γεγονος οτι προσωπικα ασχολεισαι, ψαχνεσαι, το βελτιωνεις, και παει λεγοντας, και οπως ειπες εχεις και εκατονταδες εφαρμογες.

Δεν ειναι ετσι ο περισσοτερος κοσμος, πως να το κανουμε. Γι αυτο και πρεπει να προτεινουμε το ρημαδι το Neo V πρωτιστα, και ας ειναι σαν το ασχημοπαπο εξωτερικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

φιλε king' date=' επηρεαζεσαι παρα πολυ απο το γεγονος οτι εσυ ασχολεισαι παρα πολυ με το κινητο, εχεις και τις αναλογες γνωσεις, και οποτε μπορει και να εχεις και 200-300 εφαρμογες, και δε ξερω εγω και ποσα widgets και ποσα αλλα. Η μεγαλη πλειοψηφια ομως του λαου δεν ειναι ετσι, κανει μια μεση - νορμαλ χρηση, και οποτε δε θα μπει ποτε στην διαδικασια που περιγραφεις. Οποτε, γι αυτον, προτιμοτερο ειναι να αγορασει το Νeo V, γιατι πολυ απλα το πιθανοτερο ειναι να μην το πειραξει ποτε μα ποτε στη ζωη του.

 

Ειναι ωραιο που αν ασχοληθεις, το κινητο σας μπορει να ξεπερασει πολλα ανωτερα κινητα με τις αναλογες γνωσεις κτλ, αλλα μ αυτο θα ασχοληθουν μονο ορισμενοι, οι περισσοτεροι δε θα μπουν ποτε στη διαδικασια. Με λιγα λογια, οπως λες οτι εμεις επηρεαζομαστε τοσο απο το οτι εχουμε το κινητο αυτο, αλλο τοσο και εσυ επηρεαζεσαι τοσο πολυ απο το γεγονος οτι προσωπικα ασχολεισαι, ψαχνεσαι, το βελτιωνεις, και παει λεγοντας, και οπως ειπες εχεις και εκατονταδες εφαρμογες.

Δεν ειναι ετσι ο περισσοτερος κοσμος, πως να το κανουμε. Γι αυτο και πρεπει να προτεινουμε το ρημαδι το Neo V πρωτιστα, και ας ειναι σαν το ασχημοπαπο εξωτερικα.[/quote']

 

Στα λόγια μου έρχεσε ρε συ.Ποτέ δεν είπα κάποιον να μην πάει στο neo v αν είναι απλός χρήστης(αντιθέτως).Απλά όταν κάποιοι γίνονται απόλυτοι και λένε είναι χάλια και πολύ άσχημο σε σχέση με το neo v δεν είναι σωστό.Γούστα του καθενός είναι η εμφάνιση σε κάτι δεν γίνετε να είμαστε απόλυτοι σε αυτό το θέμα.Οι χρήστες του insomnia τους έχω για πιο ψαγμένους και ότι δεν θα αρκεστούν σε ένα κινητό που απλά κάνει σωστά τη δουλειά του αλλά θα το λιώσουν όπως πιστεύω.Σπάνια ποστάρω σε τέτοια θέματα απλά όταν διαβάζω κάτι άδικο σε σχέση με κάτι απο μερικά fun boys(δεν αναφέρομαι κάπου συγκεκριμένα μην δημιουργήσουμε flame) που μόνο αντικειμενικά δεν είναι πρέπει να λέγετε και το σωστό.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ideos και από εμένα! Καλύτερη ποιότητα κατασκευής από το Sony πολύ χαμηλότερο SAR και με Custom Rom που θα το βάλεις άμα το πάρεις δεν υπάρχει περίπτωση είναι Χ2 ποιο γρήγορο. Υπάρχει και η λύση του απλού X5 που έχει και ραδιόφωνο κανονικότατα και μεταχειρισμένο το βρίσκεις σε τρομερές τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου λες δεν έχεις δει bug.Τι χρήση κάνεις με το κινητό?Κάνα angry birds,κλείσεις και μηνύματα?Δοκίμασε να του βάλεις 200 εφαρμογές και 15 widgets να δεις πως θα τα πάει η να το ζορίσεις με κάνα βαρύ παιχνίδι και μετά θα δεις πραγματικά τι μπορεί να κάνει το κινητό και τι bugs έχει.Αν δεν πειράξεις κάτι λογικό να δουλεύει μια χαρά αλλά με πολλούς περιορισμούς.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

 

Δεν έχω κάνει root, δεν έχω πειράξει τίποτα και με 70 περίπου εφαρμογές μέσα τρέχει μια χαρά..Επίσης παίζω άνετα βαριά παιχνίδια (nfs hot persuit, pes 2012, shadow gun κτλ) και ποτέ δεν μου έχει παρουσιάζει πρόβλημα...Επίσης να πω πως δουλεύω και με pdf, έγγραφα κτλ και δεν έχω κανένα πρόβλημα...Πάντως HDMI=απαραίτητο για εμένα! όπως και το usb host

Συνδέω mouse+keyboard και δουλεύω άνετα σαν pc(με hdmi παράλληλα)

Εντάξει δεν λέω, δεν είναι και το γρηγορότερο κινητό, αλλά για 200€ και χωρίς να το πειράξω είναι σουπερ...

Τώρα για την ποιότητα κατασκευής και όσοι το συγκρίνουν με το x5 , όλοι έχουν μάτια και βλέπουν... ^_^

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοοοοον μετα που διαβασααα οοοολα αυτα θελω να σας ευχαριστησω καταρχας για τις απαντησεις σας : )

επιτα θελω να προσθεσω οτι θα παρω τελικα το X5 pro γιατι πολυ απλα θελω να ασχοληθω και να το πειραξω με custom roms κτλ κτλ και βοηθεια απο ενα φιλο μου εχω που ξερει καλα απο αυτα : )

 

Οποτε να σας ευχαριστησω και παλι για την βοηθεια σας εκλεισε το Χ5 και επισης εχω ψιλοβαρεθει τα se ολλοι πλεον με αυτα κυκλοφορουν και εγω τα χρησιμοποιησα αρκετα ας δοκιμασουμε κατι καινουργιο πλεον ;)

 

Άν πάρεις το x5 pro ότι απορία έχεις ρώτα ελεύθερα.Επίσης εδώ και 1 βδομάδα έχουμε πλήρως λειτουργική ics 4.0.3 με custom rom φυσικά που δεν έχει κάποιο major πρόβλημα(βελτιώνετε συνεχώς).Αν πας σε neo v δεν θα ασχοληθείς με custom roms.Κάτι που ειπώθηκε για την αφή παραπάνω υπάρχουν 2 ειδών οθόνες για το x5 pro(synaptics και atmel).Η atmel ίσως έχουν κάποιο θέμα με την αφή αλλά με synaptics που στην Ελλάδα τα περισσότερα x5 pro έρχονται έτσι δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα(ο φίλος παραπάνω λογικά θα σύγκρινε x5 pro με official 2.2.2 και neo v με 2.3.4.Αν βάλεις την 2.3.7 στο x5 pro η ευεσθησία είναι ότι καλύτερο.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Επειδη οπως ειπα μεγαλος γνωστης δεν ειμαι αλλα θελω να μαθω σχετικα με την ευαισθησια εξηγησε μου λιγο αν μπορεις γιατι δεν το καταλαβα ακριβως :ρ

Εγω που το παραγγειλα θα εχει Synaptics ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοοοοον μετα που διαβασααα οοοολα αυτα θελω να σας ευχαριστησω καταρχας για τις απαντησεις σας : )

επιτα θελω να προσθεσω οτι θα παρω τελικα το X5 pro γιατι πολυ απλα θελω να ασχοληθω και να το πειραξω με custom roms κτλ κτλ και βοηθεια απο ενα φιλο μου εχω που ξερει καλα απο αυτα : )

 

Οποτε να σας ευχαριστησω και παλι για την βοηθεια σας εκλεισε το Χ5 και επισης εχω ψιλοβαρεθει τα se ολλοι πλεον με αυτα κυκλοφορουν και εγω τα χρησιμοποιησα αρκετα ας δοκιμασουμε κατι καινουργιο πλεον ;)

 

Επειδη οπως ειπα μεγαλος γνωστης δεν ειμαι αλλα θελω να μαθω σχετικα με την ευαισθησια εξηγησε μου λιγο αν μπορεις γιατι δεν το καταλαβα ακριβως :ρ

Εγω που το παραγγειλα θα εχει Synaptics ?

 

Καταρχήν με γεια το κινητό θα το ευχαριστηθείς και με το παραπάνω.Στην Ελλάδα το 99% των x5 pro έρχετε με synaptics οπότε πρόβλημα δεν θα έχεις.Οι atmel οθόνες έχουν κάποιο πρόβλημα με drivers σε κάποιες εκδόσεις και δεν είναι και ότι καλύτερο η ευεσθησία τους.Όταν με το καλό σου έρθει λογικά με 2.2.2 ρώτα ότι απορία έχεις σχετικά με custom roms.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να έχω ποστάρει εδώ.

 

Sony Ericsson Neo V για τους εξής λόγους:

 

6. Είναι Sony Ericsson!

 

Ειδικα αυτο το λετε και το ξαναλετε.Τι καλο εχει το οτι ειναι sony ericsson;

 

Εγω θα σου πω οτι ισα ισα ειναι κακιστο,συμφωνα με την προσωπικη μου εμπειρια απο δυο χαλασμενα κινητα (κ750 και κ800) και το απαραδεκτο service της συγκεκριμενης εταιρειας.

 

Επισης το χ5 pro με custom rom απλα δεν πιανεται και δεν μπορει να συγκριθει με το neo v.

 

ΥΓ:Εχω το χ5 pro και ο κολλητος μου το neo v και τα βλεπω καθημερινα.

 

 

Edit για να απαντησω και στα αλλα:

 

1. Έχει το V for Vedetta που τα σπάει!--> :-(

2. Είναι όμορφο και ίδιο με το ακριβότερο Neo!-->Οπως λενε και τα παιδια παραπανω ειναι υποκειμενικο.Και εμενα μου αρεσει αλλα το x5 δεν παει πισω

3. Η ποιότητα είναι καλή! Δεν προβληματίζει!-->Χειροτερη απο του χ5 οποτε δεν ειναι λογος για να το προτιμησεις

4. Θα πάρει την ICS!-->Και το x5+τα πλεονεκτηματα των custom

5. Βρίσκεις ένα σωρό από αξεσουάρ!-->Το ιδιο και στο χ5

6. Είναι Sony Ericsson!-->Βλεπε παραπανω

7. Έχει 2η κάμερα για third-party video calls!-->Συμφωνω οτι ειναι ενα ++ αλλα δεν το χρειαζονται και ολοι.Το κραταμε ομως σαν ++

8. Έχει ράδιο με RDS! -->Το ιδιο και το χ5 pro(δεν νομιζω να υπαρχει στην αγορα το απλο ετσι και αλλιως)

 

 

9. 200 ευρω για ενα τετοιο κινητο, top vfm-->Τα ιδια και το χ5

10.sony bravia engine-->Εχει καλυτερα χρωματα αλλα μην φανταστειτε τιποτα τρελες διαφορες οπως εχουν πχ αυτα με super amoled κτλ

11. xLoud-->Ειναι ενα υπερ του αλλα μην νομιζεται οτι θα κανετε και κανα μπιτσ παρτυ με το κινητο

12. HDMI connection-->Οντως θετικο και ο μονος λογος που προσωπικα θα το προτιμουσα εναντι του χ5

13. δε χρειαζεται να φας το χρονο σου ψαχνοντας roms και αλλα τετοια-->Αν θες το κανεις+οτι το κανεις πολυ καλυτερο με τις custom

 

Αυτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα αυτο το λετε και το ξαναλετε.Τι καλο εχει το οτι ειναι sony ericsson;

 

Εγω θα σου πω οτι ισα ισα ειναι κακιστο' date='συμφωνα με την προσωπικη μου εμπειρια απο δυο χαλασμενα κινητα (κ750 και κ800) και το απαραδεκτο service της συγκεκριμενης εταιρειας.

 

Επισης το χ5 pro με custom rom απλα δεν πιανεται και δεν μπορει να συγκριθει με το neo v.

 

ΥΓ:Εχω το χ5 pro και ο κολλητος μου το neo v και τα βλεπω καθημερινα.[/quote']

 

Για να πούμε την αλήθεια η se ήταν απο τις καλύτερες εταιρίες και έβγαζε πολύ καλά κινητά(είχα και k700 και k850 και k800 που βγήκαν πολύ ανθεκτικά) αλλά μετά απο κάποιο διάστημα έμεινε πολυυυυ πίσω.Με το neo v και γενικά τα xperia προσπαθεί να ρθει στα ίσια της και πιστεύω τα έχει καταφέρει με τις τιμές vfm σε αρκετά κινητά της.Ήρθαν όμως και εταιρίες όπως zte/huawei που φτιάχνουν δικά τους πολύ καλά κινητά με το απόλυτο vfm και πέρνουν μερίδιο απο τις άλλες εταιρίες οπότε η se έχει δρόμο ακόμα για να σηκώσει κεφάλι.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...